mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:28:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1200 : sreda, 10.02.2010 : 23:32:22 »

Nikoli si nisem mislila, da bom razmišljala po Požarjevo - Kresalova je ministrica za notranje zadeve, torej je ona odgovorna, da niso dali naloga za pregled glede suma na zlorabo. Tudi ona mora odstopiti.
Jej, jej, tole je pa res popolnoma grozno.

Ministrica za notranje zadeve nima uradnih pooblastil, da posega v delo policije.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1201 : sreda, 10.02.2010 : 23:32:40 »

Pa Skuiki, no. Dej sledi zadevi!

- ugotavljanju identitete psov
- iskanju lastnika (ne skrbnika očitno) psov
- ugotavljanju vzroka smrti
- potrditvi, da psi niso imeli stekline

 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1202 : sreda, 10.02.2010 : 23:32:54 »

Ce psi se niso prah, ali morda kdo ve, kdo odredi kremacijo in kdaj?
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #1203 : sreda, 10.02.2010 : 23:35:42 »

Najbrž pa je odgovorna, če ne opravljajo svojega dela?
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #1204 : sreda, 10.02.2010 : 23:35:58 »

Ce psi se niso prah, ali morda kdo ve, kdo odredi kremacijo in kdaj?

To tudi mene zanima. A lahko zahtevamo pravo in temeljito obdukcijo? Kje so trupla?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1205 : sreda, 10.02.2010 : 23:38:18 »

Hm, ker sem trenutno v kotu in se kujam, sprasujem bolj posvecene ume, ali se je mogoce organizirati in kot "javnost" najeti odvetnika, ter ga pooblastiti, da zahteva ... hm, to, kar pac zahtevamo Smiley

Saj vem, da se mi kisa.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1206 : sreda, 10.02.2010 : 23:39:36 »

Pa Skuiki, no. Dej sledi zadevi!

- ugotavljanju identitete psov
- iskanju lastnika (ne skrbnika očitno) psov
- ugotavljanju vzroka smrti
- potrditvi, da psi niso imeli stekline

 

Sem izhajala iz tega, da tega noben s kancem logike ne bo "kupil" in zastavil odgovornim
kakšno dodatno neprijetno vrtajoče vprašanje.

Me pa nekaj zanima - če so ugotavljali vzrok smrti, so morali pse zelo dobro pregledali
in popisati njihovo splošno stanje ali si jaz to samo narobe predstavljam?

Saj menda ne gre tako, da izrežeš metek in oceniš, da je ta nedvoumno povročil smrt?

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1207 : sreda, 10.02.2010 : 23:39:59 »

Kresalova s s svojim partnerjem smuča. Očitno ga smrt zelo dobrega prijatelja/prijateljice ni tako prizadela, da bi se odrekel smučanju.

Vmes so pa naumili kaj bodo rekli. In so bili zelo izvirni. Ni podatkov, ker jih ni nihče naročil. Bravo!

Jana, se bom jutri pozanimala, če ne bo kdo že prej vedel.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #1208 : sreda, 10.02.2010 : 23:43:35 »

SSKJ pravi:

organ -a m (a)
1. del telesa z določeno funkcijo: prsni koš varuje organe v prsni votlini; delovanje organov / medsebojna odvisnost živalskih organov / govorilni organi;

črevo -esa s, mn. čreva,
za posamezne dele črevesa (o e) cevast prebavni organ v trebuhu: črevo se je pretrgalo; izprazniti črev /.../ anat. debelo črevo zadnji, širši del črevesa; slepo črevo na enem koncu zaprt začetni del debelega črevesa;

anus -a m (a)
anat. končni del črevesa; zadnjik, ritnik

spolovilo -a s (i)
človeški, živalski organ za razmnoževanje: bolezni spolovil / moška, ženska spolovila; notranje, zunanje spolovilo

nožnica tudi nožnica -e ž (o; o)
2. anat. cevasti del spolnega organa, ki poteka od zunanjega spolovila do maternice: nožnica in maternica



Torej, če so pregledali organe psov, ni razloga, da ne bi pregledali, v kakšnem stanju so bili naslednji organi usmrčenih psov: črevo s poudarkom na anusu, spolovila, konkretno tudi nožnica. Al' kako?

Lp, Mojca




 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1209 : sreda, 10.02.2010 : 23:44:07 »

Hvala Sasenka Smiley

Ena interna - Smet, ne najdem zarnice. So danes ugasnili luc. sram
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1210 : sreda, 10.02.2010 : 23:45:10 »

Nikoli si nisem mislila, da bom razmišljala po Požarjevo - Kresalova je ministrica za notranje zadeve, torej je ona odgovorna, da niso dali naloga za pregled glede suma na zlorabo. Tudi ona mora odstopiti.
Jej, jej, tole je pa res popolnoma grozno.


Mislim, da je vse več kot pa jasno.  "ena velika družina"...
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #1211 : sreda, 10.02.2010 : 23:45:29 »

Ja s kakšnim namenom so odredili obdukcijo tudi mene zanima.. sam verjetno bodo rekli da je to kao rutinska preiskava ki tega ne vsebuje?!?..
Ampak če so našli vse to, da jih ni sram da ne odredijo vsem možnih pregledov. Ni čudno da se noben primer pri nas ne reši, ker je vse ena navadna naštimalka.. pa vsi so povezani.. pa en z drugim držijo.. mi smo pa kao neumni pa nam bojo lahko vse buče prodali.. pa  čadonička itak ne prikriva nič bruham tudi to ne da je bivša pogačnikova ljubica.. če je zdajšnja ne vem.. si pa en drugemu krijejo hrbte iz nam očitno neznanih razlogov.. mogoče pa skrivajo še kaj več..

ja od kod so pa prišle info o neuradnih rezultatih?, se sploh ve kdo je opravljal obdukcijo?

Zdaj se vsi ubadajo s tem kdo je kaj podpisal pa odredil pa kdo ni.. Da bi pa kdo ukrepal ko se je izvedelo da so bili psi vrnje ni to pa ne.. potemtakem so tisti ki so imeli glavne besede VSI KRIVI za to, ker bi lahko kaj rekli da to pa ni blo ok.. oni se igrajo igrco država kar brez nas.. mi lahko samo volimo pa plačujemo..  bruham

lp
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #1212 : sreda, 10.02.2010 : 23:48:23 »

Mogoče pa obstaja možnost, da če do natančno opisali organe, da jim manjka vprašanje, skratka interpretacija obdukcije. Morda še ni vse izgubljeno.
Nekdo mora uradno vprašati.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1213 : sreda, 10.02.2010 : 23:49:34 »

To tudi mene zanima. A lahko zahtevamo pravo in temeljito obdukcijo? Kje so trupla?

Ampak pri vsej tej družini v naši politiki potrebujemo strokovnjaka iz Madagaskarja presneto....
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1214 : sreda, 10.02.2010 : 23:50:01 »

Obdukcija je vedno podrobnejša. Osnovna poročila o truplu poda že patolog, potem pa se na željo lahko izvede še obdukcija, ki je podrobnejša, pri kateri (naj bi) se popiše stanje vseh organov, odvzame telesne tekočine, naredi rentgen ipd. Tako da bi itak morali imeti popisana kakršna koli odstopanja npr. od 'navadne' oblike anusa ali nožnice. Vsaj tako je meni znano.
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines