mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 17:42:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632954 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1305 : četrtek, 11.02.2010 : 11:59:34 »

novo razmišljanje....od odvetnice
 
 
Naša zakonodaja prepoveduje mučenje živali, in je tako v skladu s 341. členom KZ-1 mučenje živali KAZNIVO DEJANJE ( kdor surovo ravna z živalljo ali ji po nepotrebnem povzroča trplejnej, se kaznuje...., 2. odstavek kdor z dejanjem iz prejšnjega odstavka muči več živali ali mučeno žival trajno hudo pohabi ali na krut način povzroči njeno trpljenje...)
 
V tem primeru je vsekakor prišlo do hude zlorabe živali, z  ustrezno obdukcijo je potrebno zaradi nadaljnih postopkov ugotavljanja odgovornosti tistih, ki pa so dopustili, da se živali nadalje trpinči oz. tistih, ki že v začetku niso odredili ustreznih pregledov živali ali je do njihovega vedenja prišlo morebiti zaradi kaznivega dejanja zlorabe...ugotoviti morebitne bolezenske znake, znake zlorab....Zaradi navedenega je vsekakor NUJNA celostna sanitarna obdukcija živali.
 
Tako so živali sedaj dokaz, ki ga je potrebo zavarovati do dokončanja vseh zadev v tem postopku...
 
Dokazi pa se postopkovno zavarujejo s skepom sodišča....
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1306 : četrtek, 11.02.2010 : 12:02:03 »

Ej, logično je, da so psom dvignili tudi rep in pogledali kako kaj tam stojijo stvari! Jaz bi, če bi se že en teden prej govorilo o zlorabi.

In ne dvomim, da je to zapisano v nekem izvidu (NE poročilu) oglednika oz. patologa.

Definitivno imajo veterinarji svoj postopek kako poteka obdukcija in kaj se vse pri tem pregleda. Dvom bi bil mogoče le pri analizi krvi, to predvidevam, da recimo policiija izrecno zahteva.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1307 : četrtek, 11.02.2010 : 12:02:23 »

Jaz ne vem za nikogar kateremu bi za spremembo ali vpis lastništva zahtevali kakršno koli pogodbo ali dokazilo o nakupu. Tudi ne vem za nobenega vzreditelja v Sloveniji, ki bi ob nakupu psa dal račun in overovljeno kupoprodajno pogodbo.
Ali je torej vedno kršen zakon, ali to sploh ni potrebno?
ČE bi bilo to nujno in če bi zahtevalo, bi torej vsak lastnik psa moral imeti kupoprodajno pogodbo in račun  ali overovljeno darilno  pogodbo, ko bi se s psom prvič pojavil pri veterinarju oz ob čipiranju.

No, jaz sem ob vpisu psa morala pokazati kupoprodajno pogodbo, so jo skopirali in shranili zraven zapisa, ker je to po zakonu po novem potrebno.  Ampak spet ne vem, če za vse pse ali samo rodovniške in verjetno je še ena stvar, ki je veterinarji ne opravljajo dosledno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1308 : četrtek, 11.02.2010 : 12:03:33 »

deteljica, ne gre za to, temvec za to, da v casu spremembe lastnik ni imel pravice posegati v "lastnistvo", ker so bili psi pod sodnim varstvom. Tako jaz razumem.

Sicer pa, da se ne bomo lovili:

P R A V I L N I K o zaščiti hišnih živali

6. člen
(spremembe podatkov)

(1) Lastnik psa mora vsako spremembo lastništva psa ali spremembo svojega prebivališča pisno ali po elektronski pošti javiti pristojni veterinarski organizaciji v sedmih dneh od nastanka spremembe in priložiti ustrezen dokument iz drugega odstavka tega člena, pogin psa pa pisno ali po elektronski pošti javiti v roku 30 dni od pogina psa.

(2) Pristojna veterinarska organizacija spremeni lastništvo psa v Centralnem registru psov na podlagi:
1. računa,
2. kupoprodajne pogodbe,
3. ustreznega dokumenta o oddaji psa v ali iz zavetišča ali
4. izjave lastnika o spremembi lastništva psa, ki je kot Priloga 1 sestavni del tega pravilnika.


Upam, da ta pravilnik vsi poznate!
Res je, da je tole nastalo kasneje, kot je Baricevic preko Hajdinjaka delal spremembe, torej takrat se ni rabil tega. Vendar ostaja dejstvo, da s psi ni mogel prosto razpolagati. To nam je najbrz vsem jasno.
Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1309 : četrtek, 11.02.2010 : 12:04:20 »


Definitivno imajo veterinarji svoj postopek kako poteka obdukcija in kaj se vse pri tem pregleda. Dvom bi bil mogoče le pri analizi krvi, to predvidevam, da recimo policiija izrecno zahteva.

Policija ne sme nič izrecno zahtevati, kvečjemu sodni izvedenec, ki pride na kraj dogodka, ostalo se mora opraviti brez vliva kogar koli...je pa vpliv v končnem poročilu obdukcije, kjer lahko zapišejo samo, kar se jih vpraša...more pa biti nekje obdukcija vseh organov in popis vsega v detajle.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1310 : četrtek, 11.02.2010 : 12:04:56 »

No, jaz sem ob vpisu psa morala pokazati kupoprodajno pogodbo, so jo skopirali in shranili zraven zapisa, ker je to po zakonu po novem potrebno.  Ampak spet ne vem, če za vse pse ali samo rodovniške in verjetno je še ena stvar, ki je veterinarji ne opravljajo dosledno.
Jaz sem predlani naredila spremembo lastnistva (nerodovniskega, ce to komu kaj pomeni, meni ne pomeni nic) psa ne da bi kdo karkoli vprasal in ne da bi prejsnja lastnica bila zraven. Juhu.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1311 : četrtek, 11.02.2010 : 12:09:05 »

Policija ne sme nič izrecno zahtevati, kvečjemu sodni izvedenec, ki pride na kraj dogodka, ostalo se mora opraviti brez vliva kogar koli...je pa vpliv v končnem poročilu obdukcije, kjer lahko zapišejo samo, kar se jih vpraša...more pa biti nekje obdukcija vseh organov in popis vsega v detajle.

Ampak še vedno - če jst prav razumem, se obdukcija opravi kadar gre za sum. Torej sum na kaj je bil, če ni bil na zlorabo? Na steklino? Valda ne delajo obdukcije na vsakem evtanaziranem psu (torej to bi zame pomenilo "običajen" postopek, kot je to povedala ga. V.Č.Š v eni izmed izjav)
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1312 : četrtek, 11.02.2010 : 12:10:52 »

Naj bi tole veljalo tudi za veterinarsko obdukcijo?

SODNA MEDICINA
PRIROČNIK ZA IZPIT
AVTOR: MATIC KOŽELJ
LJUBLJANA, JANUAR 2009
http://www.medenosrce.net/download/medenosrce_2056.zip

I. SODNA OBDUKCIJA

•   259. člen ZKP
   Pregled in raztelešenje trupla se opravi vselej, kadar je podan sum ali je očitno, da je smrt    nastopila s kaznivim dejanjem. Če je truplo pokopano, se odredi izkop, da se truplo pregleda    in raztelesi. Pri raztelešenju trupla je potrebno ugotoviti identiteto.
•   260. člen ZKP
   Raztelešenje trupla opravi en zdravnik, po potrebi dva ali več zdravnikov po možnosti iz    sodnomedicinske stroke. Preiskovalni sodnik vodi izvedensko delo in v zapisnik vnese izvid in    mnenje izvedenca ali izvedencev. Za izvedenca se ne sme določiti lečeči zdravnik, ki pa je pri    obdukciji lahko prisoten.

Sodna obdukcija se opravi vedno, ko sumimo na smrt zaradi kaznivega dejanja [oz. je ta očitna]. Sodno obdukcijo lahko odredi samo sodnik, stroške krije državni proračun. Od sodne obdukcije ni mogoče odstopiti.


V. POTEK OBDUKCIJE

•   Ugotavljanje istovetnosti trupla
•   Odvzem materiala za biološke sledove, odvzem prstnih odtisov, izdelava parafinske rokavice oz. odvzem sledi smodnika
•   Opis in popis oblačil, predmetov, obuval; opis sledov na oblačilih
•   Izmera in tehtanje trupla

•   Zunanji opis trupla: vse makroskopsko vidne spremembe skupaj z mrliškimi spremembami, merjenje rektalne & aksialne temperature, temperature pod jetri, opis površine kože…
•   Raztelešenje trupla (pregled in opis vseh notranjih organov)
•   Odvzem telesnih tekočin in/ali tkiv za histološke, toksikološke, alkoholometrične, DNA preiskave…
•   Fotodokumentacija, RTG slikanje [po potrebi med samo obdukcijo]

•   Izdaja potrdil za pokop:
a)   Zdravniško poročilo o smrti in vzroku smrti, prijava smrti
b)   Dovoljenja za prevoz, za upepelitev, zavarovalniško poročilo
•   Izdelava izvedenskega mnenja: začasno/končno mnenje o vzroku smrti, mehanizmu nastanka poškodb, času smrti, posebnostih trupla [= dobijo preiskovalni sodnik idr.]

Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1313 : četrtek, 11.02.2010 : 12:12:42 »

Policija ne sme nič izrecno zahtevati, kvečjemu sodni izvedenec, ki pride na kraj dogodka, ostalo se mora opraviti brez vliva kogar koli...je pa vpliv v končnem poročilu obdukcije, kjer lahko zapišejo samo, kar se jih vpraša...more pa biti nekje obdukcija vseh organov in popis vsega v detajle.
Točno to hočem povedati: če je bila narejena obdukcija (in vemo da je bila!), potem mora obstajati zapis in ugotovitve. V poročilu, ki naj bi bilo objavljeno, pa je navedeno le tisto, kar od njih nekdo zahteva!
Se pravi: zapis obstaja! In če se koga toži, da je mučil pse, sodišče lahko zahteva vpogled v celoten zapis obdukcije.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1314 : četrtek, 11.02.2010 : 12:14:17 »

Ja, to ja.

"Pregled in raztelešenje trupla se opravi vselej, kadar je podan sum ali je očitno, da je smrt    nastopila s kaznivim dejanjem."

Ampak očitno drugih preiskav niso delali, ker ni bilo razloga (torej razen identitete...). Kaj je bil pa razlog za obdukcijo?

Grem brskat, kje je bilo to rečeno.

No, sicer pa, bomo počakali na uradno poročilo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1315 : četrtek, 11.02.2010 : 12:14:51 »

Ja, pa a je sploh lahko bil? Ni namen provociranje, ampak mislim zaradi spola. On je bil verjetno uradno (podatki na osebnih dokumentih) še vedno ženska, a ne. In kolikor vem, pri homoseksualnih parih to področje še ni urejeno.  Se ne spoznam toliko na področje dedovanja, torej naj me nekdo popravi, če se motim.

Nekdo, ki je spremenil spol z biomedicinsko pomočjo, spremenil spol tudi "na papirjih" in je od takrat dalje obravnavan kot moški, ne glede na to da se je rodil kot ženska.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1316 : četrtek, 11.02.2010 : 12:18:07 »

"novo razmišljanje....od odvetnice


Naša zakonodaja prepoveduje mučenje živali, in je tako v skladu s 341. členom KZ-1 mučenje živali KAZNIVO DEJANJE ( kdor surovo ravna z živalljo ali ji po nepotrebnem povzroča trplejnej, se kaznuje...., 2. odstavek kdor z dejanjem iz prejšnjega odstavka muči več živali ali mučeno žival trajno hudo pohabi ali na krut način povzroči njeno trpljenje...)

V tem primeru je vsekakor prišlo do hude zlorabe živali, z  ustrezno obdukcijo je potrebno zaradi nadaljnih postopkov ugotavljanja odgovornosti tistih, ki pa so dopustili, da se živali nadalje trpinči oz. tistih, ki že v začetku niso odredili ustreznih pregledov živali ali je do njihovega vedenja prišlo morebiti zaradi kaznivega dejanja zlorabe...ugotoviti morebitne bolezenske znake, znake zlorab....Zaradi navedenega je vsekakor NUJNA celostna sanitarna obdukcija živali.

Tako so živali sedaj dokaz, ki ga je potrebo zavarovati do dokončanja vseh zadev v tem postopku...

Dokazi pa se postopkovno zavarujejo s skepom sodišča...."

In ravno iz tega vidika je pomembno, da se to ve in mogoče tudi zahteva, če se bo kdaj po uradni poti ugotavljalo, kej so ga biksali.


Mi imamo shranjeno vse kaj smo zasledili na netu ze od vsega zacetka, samo sedaj moramo malo zbrati iz vseh vetrov Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1317 : četrtek, 11.02.2010 : 12:19:07 »

Kadar gre v medicini npr. pri otroku kaj tako narobe, se pokliče dezurnega sodnika, ki mora takoj odreagirat, npr. začasen odvzem starševskih pravic, ko ne dovolijo urgentne transfuzije pri otroku. Ali velja tudi kaj takega v veterini. Morda bi tako lahko ustavili kremiranje. Dovoljenje za kremiranje da tudi obducent.
Halo, veterinarji na netu. Ali boste povedali, po katerih zakonih in pravilih poteka vaša obdukcija? Ali boste kar tiho? Le tako se ne da utišati zainteresirane javnosti. Dokler net še deluje
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1318 : četrtek, 11.02.2010 : 12:20:01 »

Super, Felina, ce bo kaj "izginulega" treba "spet" objavit, da vemo, kam se lahko obrnemo. Smiley
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1319 : četrtek, 11.02.2010 : 12:20:35 »

..., posebnostih trupla [= dobijo preiskovalni sodnik idr.][/i]
To.
Logiran
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines