mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 02:48:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635361 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1320 : četrtek, 11.02.2010 : 12:24:44 »

Kadar gre v medicini npr. pri otroku kaj tako narobe, se pokliče dezurnega sodnika, ki mora takoj odreagirat, npr. začasen odvzem starševskih pravic, ko ne dovolijo urgentne transfuzije pri otroku. Ali velja tudi kaj takega v veterini. Morda bi tako lahko ustavili kremiranje. Dovoljenje za kremiranje da tudi obducent.
Halo, veterinarji na netu. Ali boste povedali, po katerih zakonih in pravilih poteka vaša obdukcija? Ali boste kar tiho? Le tako se ne da utišati zainteresirane javnosti. Dokler net še deluje
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1321 : četrtek, 11.02.2010 : 12:27:39 »

Veterinarji, zgornja pojasnila, linke, podatke, usmeritve ... lahko posljete na mail jana@mojpes.net in jaz objavim (seveda brez posiljatelja).
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1322 : četrtek, 11.02.2010 : 12:28:41 »

Ne gre mi tole z obdukcijo.

Torej tukaj:
http://www.vest.si/2010/02/10/zavajanje-javnosti-glede-obdukcije-bulmastifov/

Dr. Vida Čadonič-Špelič, dr.vet.med, pove:
"Gre za običajen postopek. treba je vseeno vedeti, kakšno je bilo zdravstveno stanje teh psov in pa predvsem je bila naročena zaradi identitete, da se pa identiteta opravi, je pa prav, da se opravi tudi obdukcija, pa tudi pregled na steklino je predpisan pregled."

Tole nekako mi ni skladno s temle:
 259. člen ZKP
   Pregled in raztelešenje trupla se opravi vselej, kadar je podan sum ali je očitno, da je smrt    nastopila s kaznivim dejanjem.


A imamo tukaj kakega veterinarja ali podočega veterinarja, ki bi mi znal povedat, če poteka obdukcija na vsakem evtanaziranem psu?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1323 : četrtek, 11.02.2010 : 12:32:16 »


Torej Jana, jaz ne morem prit na tvoj emajl
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1324 : četrtek, 11.02.2010 : 12:33:22 »

Moje laično mnenje: v primeru nenaravne smrti človeka se ugotavlja vzrok. In ne samo na truplu človeka, vendar tudi na "stvareh", ki so to smrt povzročile. Na avtu, če je bila tehnična napaka, na psih pa, kaj je bil razlog za tako vedenje.

Ne se farbat! Zapis obdukcije sigurno obstaja, fotomaterial tudi!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1325 : četrtek, 11.02.2010 : 12:33:57 »

Hm, svrk, ne razumem Smiley
Na zgornji mail lahko posljejo tisti, ki ne pisejo tukaj ali pa niso registrirani, pa bi morda radi pomagali.
svrk, lahko mi pises, hehe, lahko pa tudi tukaj ali po tel Wink
Aja, da ne bodo objavljeni podatki o posiljatelju, je misljen zadnji stavek.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1326 : četrtek, 11.02.2010 : 12:36:23 »

In ena velika rana na truplu vsekakor ni mogla nastati s pasjim ugrizom. Je preveč gladka oz. ravnih robov
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1327 : četrtek, 11.02.2010 : 12:36:54 »

No glede spremembe lastništva - jaz sem mojo rodovniško huskyco dobila od prejšnjih lastnikov zastonj in brez pogodbe. Sama sem naredila spremembo lastništva.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1328 : četrtek, 11.02.2010 : 12:37:55 »

Moje laično mnenje: v primeru nenaravne smrti človeka se ugotavlja vzrok. In ne samo na truplu človeka, vendar tudi na "stvareh", ki so to smrt povzročile. Na avtu, če je bila tehnična napaka, na psih pa, kaj je bil razlog za tako vedenje.

Ne se farbat! Zapis obdukcije sigurno obstaja, fotomaterial tudi!

Aha. Ok. Recimo, da je logično. Niso bistvo valda psi (ki so živali = stvar), ampak preminuli. Zakaj pa potem tega V.Č,Š. ni znala povedat? Al bodo tukaj prebrali in bo to njihova naslednja trditev?

***
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #1329 : četrtek, 11.02.2010 : 12:54:18 »

Sicer nisem veterinar,ampak veterinarski tehnik,bom pa vseeno probala.Sekcija kadavra živali se opravi samo če se zahteva,nikakor pa se ne opravi na vsakem evtanaziranem psu.Sicer nisem prepričana,ker tega primera še nismo imeli,vendar pa mislim,da tudi za raziskovalne naloge in pa učenje morajo imeti pisno dovoljenje lastnika psa,da gre kadaver za raziskovalne namene.Poleg tega je sekcija živali vedno odvisna od tega ali jo bo kdo plačal ali ne.Sem pa že imela primer,ko je bil kadaver poslan na sekcijo,izvid patološke razstelesbe je potrdil smrt zaradi zastrupitve.Po telefonskem razgovoru z patologom sem izvedela,da sumi na zastrupitev z strupom za podgane in mi je povedal,da je dal spraviti del tkiv,v primeru,da bi se odločili za histološko preiskavo.Zraven je povedal tudi,do kdaj je možno to preiskavo izvesti in do kdaj bodo ta tkiva hranili.
LP Tjaša
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1330 : četrtek, 11.02.2010 : 13:00:36 »

Ne vem, ali je tole ze tukaj: Smiley

Neuradno
Psi so bili zlorabljeni
Ljubljana 11.02.2010, 10:25 M. T.
http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-baricevic-zloraba-159659

Poročilo bo zelo strokovno. Obdukcija je bila izvedena po protokolu. Ugotovljeno je bilo, da so bile živali cepljene proti steklini ter da niso bile kužne.
Matjaž Emeršič, VURS


 Grin Cheesy

Ok, pa se tole:

Več informacij o preiskavi bo sicer policija posredovala javnosti na tiskovni konferenci ob 13. uri.

Vurs molči o spremembah anusov
Na Veterinarski upravi RS (Vurs) neuradnih informacij – prvi izvidi patoanatomske preiskave, opravljene na Nacionalnem veterinarskem inštitutu, naj bi res kazali na spremembe na anusih vseh treh bulmastifov, pri Atosu naj bi bil zadnjik celo odprt – niso hoteli ne potrditi ne zanikati. Tako se je na pisanje Dnevnika za Žurnal24 odzval tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič.

vir http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-baricevic-zloraba-159659
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1331 : četrtek, 11.02.2010 : 13:05:18 »

Upam, da tole preberejo vsi, ki zdaj menijo, da se je treba ukvarjat s pieteto do pokojnega:

Meja Baričevičeve intime
Ljubljana 09.02.2010, 23:21 Borut Hočevar
http://www.zurnal24.si/slovenija/meja-bariceviceve-intime-159503
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1332 : četrtek, 11.02.2010 : 13:07:55 »

En dober komentar:

Zoofilija je z zakonom prepovedana (15. člen Zakona o zaščiti živali in 341. člen Kazenskega zakonika) in velja za mučenje živali,zato je tudi v poročilu niso smeli omeniti, kajti če bi jo, bi to pomenilo, da je pokojni kršil zakonodajo, kar pomeni, da ne bi šlo več za vdor v zasebno življenje pokojnega in ščitenje njegovih človekovih pravic po smrti, temveč za kršenje zakona, ki bi ga naša politična elita morala javno obsoditi, a ker so bile vmes veze in poznanstva pokojnika s to isto politično ellito, je potrebno scenarij prirediti drugače. Dragi moji, zapletli ste se v lastne pasti zakonodaje in ste precej potisnjeni v kot. Le kdo bi si mislil, da bodo nekoč trije psi tako pomembno vplivali na politično dogajanje v naši državi

Navedla sem le dejstva, ki so navedena v zakonu in kaj bi bilo potrebno storiti, če se ugotovi, da je bil kršen zakon. Sam Pogačnik zatrjuje, da je potrebno zakon spoštovati, če želimo imeti pravno državo. Zadevo pa je seveda najlažje prikriti na način, kot sem ga opisala, saj če ni uradnega zapisa o dokazu zlorabe, ni kršitve zakonodaje. Brez skrbi, da Senica in njegova druščina ves čas iščeta poti (beri:luknje v zakonu), kako zadevo prikriti, saj vemo, komu to v tem trenutku najbolj škodi
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1333 : četrtek, 11.02.2010 : 13:18:00 »

Neuradno
Psi so bili zlorabljeni
Ljubljana 11.02.2010, 10:25 M. T.
http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-baricevic-zloraba-159659

Poročilo bo zelo strokovno. Obdukcija je bila izvedena po protokolu. Ugotovljeno je bilo, da so bile živali cepljene proti steklini ter da niso bile kužne.
Matjaž Emeršič, VURS


Upam, da so obdukcijo izvedli vsaj tako strokovno, da so potrdili tudi, da so omenjene živali vrste pes in ne maček.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1334 : četrtek, 11.02.2010 : 13:18:26 »

A mislite, da bo komu od vpletenih le počil živec in bo sčvekal, ali imajo teflonske želodce in se bodo borili do konca butnglavc butnglavc trmoglavka
Me prav zanima, do kakšnih rezultatov bo privedla medijska izpostavljenost. Prav tako, po človeški plati. Ker pomoje ne bo nihče tako pogumen, da bo priznal da so ga srali, če bo kdo kaj priznal, bo le v trenutku strahu, pritiskov in izpostavljenosti. Zdi se mi, da se zadeva ža predolgo vleče in da so uskladili zgodbe do potankosti.
Ne morem pa verjet, kako arogantnega ministra za kmetijstvo imamo. Ni čudno, da so tudi ostali v njegovem apratu taki. Kahel je zelo hitro klonil, čeprav je na začetku rekel, da ne gre nikamor. Pahor pa na tegale kmetijskega ministra NIČ ne pritisne.

Me zanima Pahorjeva naslednja izjava, povezana s tem primerom. Samo če se bo on odločil, da minister mora it, potem se bo kaj premaknilo. Meni se zdi, da bi bilo potrebo pritisniti medijsko na Pahorja, itak mu podpora nekam pada in bi si tako lahko pridobil nekaj političnih točk.
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines