mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:08:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nejka  (Prebrano 172355 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 14.07.2010 : 19:22:26 »

A dej, ne morš jo tak matrat! Takoj ji nastav klopco ali vsaj stolček, da bo lažje ven vidla  Angry
Logiran

sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #16 : sreda, 14.07.2010 : 19:23:32 »

Še malo, pa bomo zamenjali vse mlečke.  veselje

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #17 : sreda, 14.07.2010 : 19:27:33 »

A dej, ne morš jo tak matrat! Takoj ji nastav klopco ali vsaj stolček, da bo lažje ven vidla Angry

Ja sej... Še malo bo zrasla, pa okna sploh ne bom smela več odpirati, da mi ne bi slučajno čez padla.  Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 14.07.2010 : 19:29:10 »

Smiley bomo mrežo naštimali, tako kot za muce
Logiran

sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #19 : petek, 23.07.2010 : 12:00:34 »

Sem ta teden varuška in imam na grbi dve mali sraki...  Evil Evil Evil

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #20 : petek, 23.07.2010 : 12:08:29 »

Moje pridno detece je že zdavnaj dojelo, da ne sme prosjačiti pri mizi (in da se niti ne izplača Evil). Ko jem, pridno čaka in niti malo ne tečnari...    Potem pa... Khm... Določeni (sicer zlata vredni) osebki ne upoštevajo mojih nasvetov in ne morejo spregledati "taaakih nežnih in velikih in lačnih (NOT Tongue) učk" in zgodi se tole (trmoglavka trmoglavka trmoglavka):

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #21 : petek, 23.07.2010 : 12:09:40 »

 stop

[slika je izbrisana]
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #22 : petek, 23.07.2010 : 13:00:11 »

Khm, khm, še mal, pa jih bo imel osebek na glavi, če bo tkole nadaljeval Tongue Wink.
Luštni ste, pesjani pa vidno uživajo v izobilju ljubezni  Kiss.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #23 : petek, 23.07.2010 : 16:59:04 »

  Šponske slike! bravo
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #24 : ponedeljek, 02.08.2010 : 23:16:47 »

Bi verjetno morala odpreti novo temo v "v spomin", pa se mi zdi, da tole bolj sodi sem... Preprosto moram tukaj napisati nekaj besed o mojem Živcu. Nenazadnje brez njega tudi Nejke ne bi bilo pri meni...

Živko se je skotil davnega leta xy (po cepilni knjižici sodeč 1996, neuradno pa lahko baje brez skrbi letnico rojstva prestavim še za vsaj dve leti nazaj) v psarni SLO farmacija (Tongue). Večino svojih let je - skupaj s svojimi kolegi - vdano in potrpežljivo služil raznim ustanovam in prispeval k "napredku v znanosti". Imela sem to srečo in čast, da sem lahko skrbela za te beagle zadnjih nekaj mesecev pred njihovo oddajo. Bili so res neverjetni psi... Kljub temu, da se jih je podlo izkoriščalo (ok, res se ni izvajalo nekih pretirano bolečih poskusov in res so imeli na voljo tiste čiste kletke s hrano in vodo, ampak to je bilo pa tudi vse; meni je še zdaj hudo, ko se spomnim Cry)... Torej... Kljub vsemu so te vedno pričakali z bleščečimi, pričakovanja polnimi očkami in mahajočimi repki. Vedno. Brez izjeme. In bili so tako neverjetno hvaležni za vsako pozornost. Pa tudi kakšno lumparijo so znali ušpičiti, če so imeli priložnost. Cheesy Živko je imel največje zdravstvene probleme (ki so bili seveda posledica poskusov) in v skupini je bil, recimo temu, najnižje na hierarhični lestvici. Revež se ni znal postaviti zase... Je pa bil zaradi tega "my favourite". (Pa tudi najbolj srčkan je bil - po mojem okusu, seveda. Smiley) Ko sem izvedela, da se bodo oddajali, sem začela takoj prepričevati domače, da bi posvojili vsaj enega. Jaz bi Živca, ostali pa tistega, ki je bil najbolj zdrav in vitalen. Pa jih nisem poslušala... Živko je bil sprva "družinski pes", pa sem ga kmalu vzela s sabo v Ljubljano, da sva lahko bila več skupaj, in zagotovo je bila to ena najboljših odločitev v mojem življenju. Živko je od vseh "naših" beaglov na lepše odšel prvi - oktobra 2006, ko je bil star (približno oz. bolje vsaj) 11 let. Tudi Sara, Tone, Lojze, Slavko in Rjavko so počasi našli nove domove in svoje ljudi. Kolikor sem jih uspela spremljati, so na stara leta vsi uživali še za nazaj (oz. Sara uživa še zdaj).

Živko je bil res pes in pol. Ga ni pod vsem soncem bolj popolnega in ga tudi ne bo. Bil je neskončno skromno, potrpežljivo, milo, nežno, ponižno in hvaležno bitje. Dal mi je in naučil me je toliko, da mu nisem mogla poplačati. Pomenil mi je vse. Pomenila sva si vse. Bila sva popoln pasje-človeški par. Preživljala skupaj res lepe in neprecenljive trenutke... Sprva še bolj aktivno (še posebno rad se je podil za njemu tako ljubimi žogicami), kasneje pa bolj umirjeno. Zadnje mesece je večinoma prespal prižet k toplemu radiatorju, sprehodi so bili krajši in bolj umirjeni, njegov kašelj je postajal resnejši... Pa je imel kljub vsemu še neverjetno voljo do življenja (predvsem je na vse tegobe pozabil, ko je bil čas za zajtrk ali večerjo Grin) in tako rad se je pocartal. Starejši kot je bil, bližje sva si bila. In že sama misel na to, da se bo enkrat poslovil, je bila neznosno boleča... Pa se je vseeno zgodilo... 7. januarja letos. Popoldan smo bili še na sprehodu v Tivoliju, bil je še normalno živahen, užival je na snegu, potem je še z veseljem poglodal kost, ki sem mu jo prinesla iz trgovine, potem pa...  Cry Cry Cry Kar poslovil se je. Na hitro. Kljub temu, da smo šli takoj na kliniko, mu nismo mogli več pomagati. (Martina, še enkrat hvala, da si bila tam zame. Kiss) Ne vem, kaj se je zgodilo, ne vem, kateri organ je odpovedal... Nisem želela vedeti, res ne. In nisem ga želela pustiti tam, kjer je tako dolgo služil. Želela sem ga samo imeti blizu sebe...

Nikoli ni nikomur storil nič žalega, ne človeku ne živali. Lahko sem mu brezpogojno zaupala. Kljub temu, da sem mu vedno popuščala, ni tega nikoli izkoristil. Vdano mi je sledil povsod. Potrpežljivo je čakal na najmanjšo pozornost, za katero je bil neizmerno hvaležen... Znal je biti tudi nagajiv in malo beagelsko trmast. Smiley Dal mi je nekaj, česar se ne da opisati z besedami... Bil je popolna pasja dušica... In v mojih mislih ima rezervirano prav posebno mesto...

Živko, pogrešam te...  Kiss Kiss Kiss

 

[slika je izbrisana]

[slika je izbrisana]
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : ponedeljek, 02.08.2010 : 23:47:11 »

Veterani so krasni in čas, ki jih preživiš z njimi na stara leta neprecenljivi Kiss 
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #26 : ponedeljek, 02.08.2010 : 23:57:56 »

 Kiss

[slika je izbrisana]

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #27 : torek, 03.08.2010 : 00:00:28 »

 Kiss

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #28 : torek, 03.08.2010 : 00:02:09 »

 Kiss

[slika je izbrisana]
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #29 : torek, 03.08.2010 : 00:04:57 »

 Kiss

[slika je izbrisana]
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines