mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 09:00:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68278 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #270 : nedelja, 02.07.2006 : 19:10:19 »

Zivjo.

Se eno vprasanje na to temo. A mislite da bi 11 let star kastriran macek, ki ze ves cas zivi v stanovanju, se nikoli ni od blizu videl psa in ima izredno mocan karakter (pac je taka pasma, da je trmast, zmer mora biti po njegovem, ce pa ni se pa kuja) sprejel mladicka zlatega prinasalca? 

Hvala za odgovore in lp..
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #271 : nedelja, 02.07.2006 : 19:27:01 »

Pomoje ga bo sprejel, najprej ga bo podredil pol bosta pa prijatelja.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #272 : nedelja, 02.07.2006 : 21:01:11 »

Tezko je rect. Sam imam muco staro 8 let, ke je preden smo se preselili v hiso ves cas zivela v stanovanju in ni videla nobene druge zivali. No tukaj zdaj luta odzunaj in je ze evrjetno spoznala tudi kaksnega psa. Vglavnem, imam psicko labradorko in je macka ne mara prevec. Ves cas se ji izogiba in to iz preprostega razloga ker psicka sili v njo. Muca je bolj mala in ce ze mene kdaj zaboli ko psicka sili z glavo v mene, potem vem da macko dosti bolj. Sovraznosti ni, labradorka gre do nje do kosare in jo zacne lizat pa amcka nic ne rece, potem pa zacne sili in ze se zacne pihanje in kazanje krempljev. Glede na to da so zlatkoti pravtako zelo zivahnim tezko recem kako bo macek reagiral.
Vsaka zival je osebnost za sebe in se tezko posplosuje kako pes ali macka reagirata. MIslim, da ti noben tukaj nemore z zagotovostjo rect, da nebo ali da bodo problemi, ker tega preprosto nemores vedet.

Lp, Marko
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #273 : ponedeljek, 03.07.2006 : 20:53:44 »

popo: sej vem, da mi noben ne more za zihr rect kaj bo, ampak rabm usaj mau tolazbe, da ne bosta postala smrtna sovraznika alpa kej podobnga.. k ce se potem znajdem v taki situaciji, v kteri se je WildAngel znasla, ne vem kwa bom nardila.. potem bo moja odselitev od doma edina resitev (seveda oddaja psa ali macka ne pride v postev) Undecided

Lp..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #274 : torek, 04.07.2006 : 10:28:19 »

Za mačka ne znam reči, znam pa povedat za svojega psa, ki je izredno ljubosumen na druge živali (star 5 let) in je sprejel mladega mačka kot za svojega.  Wink
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #275 : torek, 04.07.2006 : 12:34:14 »

Pika, naša perziska muca, ki je vedno živela v stanovanju in ni bila navajena nobene živali je lepo sprejela oba naša bokserja, prvemu je bila ona šef, drugi pa si jo je čisto podredil in je ob njem imela svojo drugo mladost, ko je umirala, jo je negoval kot mladička in jo  še danes išče, če omenimo njeno ime.
Na začetku smo pazili,da ne bi bila sama in bi ga Pika slučajno popraskala, pa se mu je le umikala. Ko smo ju začeli puščati sama sta ležala vsak na svojem ležišču, Bond je pazil svoj povodec, ona pa v košari. Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #276 : torek, 04.07.2006 : 12:52:34 »

naša mačka, ki je po karakterju pravi čuvaj, obiski se je na veliko izogibajo je pri štirih letih sprejela odraslo lovsko psico. Najprej jo je nekrat dobro skloftala in pol je bil mir Roll Eyes
Nikoli nista ravno ležali skupaj, ampak jedli in pili pa.
Mačka je bila seveda absolutni šef  Tongue

Če misliš, da bo napadalno nastrojen, ju imej kakšen teden ločene, da se bosta lahko vohala samo preko vrat in se navajala na vonj drug drugega tudi drugod po stanovanju.
Jasno moraš kužko povedat, da se mačke ne preganja in tudi, da je mačka šef. Pol pa če se bo hierarhija spremenila je njun prooblem.
Fizično obračunavanje med živalmi mora biti prepovedano... Naj se mačka spiha, če bo pa hotela skočit se pa prepove.
Preventivno malo postriži kremlje, da ne bodo preostri.

Naša je psa sicer samo enkrat s kremplji, ko se ga je ustrašla, pol je bilo pa samo kloftanje - discipliniranje.

Nikakor ne sme dobiti občutka, da se jo zaradi "vsiljivca" zanemarja. Nasprotno. Namenite ji še več pozornosti in mogoče kako pravico več kot kužku...
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #277 : torek, 04.07.2006 : 16:57:40 »

No, če hočeš tolažbo Ovcka - pri nas mamo dve psici, mačko, mačka, morskega prašička, ribe, mel smo pa tud zajčka, pa miši. Vsi med seboj lepo funkcionirajo. Mačka spi s psico al pa zleze kar v kletko k morskemu prašičku (prej tudi k zajcu). Maček občasno spi pri drugi psici. Vsi imajo dostop do vseh živali (izjema so ribe, k so pač v akvariju Wink ). Razumejo se not in zuni. Noben pa ne prenese tujih mačkovna vrtu. K bajti so pa prihajal tko - psica, maček, psica, mačka (ta ta zadna je potepuška s ceste pobrana, pa se je ful lepo navadla, rabla je kak teden - dva). Vmes so pa domov kapljale še druge male živali.
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #278 : sreda, 05.07.2006 : 10:00:50 »

Dobr, sm potolazena zdej  Grin Sploh k vidm kasne take fotke (hvala rem), vem da je se upanje  Wink Bom pa vrjetn tko nardila k je AngSeter reku.. postrigla kremple macku predn bo kuzi prsu domov.. za usak slucaj..

Zdej me pa se zanima, kako naj poteka to privajanje en na drugega. K kuzka prinesem domov, kaj naprej? Naj kuza najprej pregleda stanovanje, pa macka zaprem v eno sobo, da ga ne bo motil, ali naj jih najprej seznanim?

Lp..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #279 : sreda, 05.07.2006 : 10:02:16 »

Ovcka, brez zamere, vendar tukaj nismo sami ljubljancani, zato pisemo slovensko.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #280 : sreda, 05.07.2006 : 10:49:56 »

Ovcka to je odvisno od situacije, vsak sam najbolje pozna svojo žival in njene reakcije.
Pika je pri prihodu obeh psov sedela na svoji najvišji poziciji in spremljala vsak gib psa, na tleh se je pa na začetku umikala, potem pa sama ugotovila, pri Remu, da mu je lahko šef, prilastila si je večji balkon, skratka bila je gospodarica. Bond si je pa prilastil oba balkona, ona pa ni nič protestirala in je bil on šef naprej. Saj boš videla, če bo pihala in bila nasršena jo umakni v drug prostor, pa potem vsak dan malo več skupaj. Treba se je prilagoditi situaciji. Smiley
Pa še ena "žejna" slikca

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #281 : sreda, 05.07.2006 : 11:26:23 »

Pa ne ju puščat sama v istm prostoru dokler se ne navadita, sploh, če nima mačka tam možnost umika. Da se ne bo počutila ogroženo.
Pa malo jo dodatno razvajaj in ljubkuj tudi pred psom, če ti bo pustila.

PS: vem da je maček Wink moč navade...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #282 : sreda, 05.07.2006 : 15:39:01 »

Ena čisto mimo teme (se opravičujem)...
Rem: tale tvoja muca je pa tako zelo podobna mojemu pokojnemu Šapiju, da bi skoraj prisegla, da je on  Shocked . Ga pa zelo pogrešam.... Cry
lp
T.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #283 : četrtek, 06.07.2006 : 11:24:29 »

Tecka, tudi naše Pike od februarja ni več, odšla je stara dobrih trinajst let Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #284 : četrtek, 06.07.2006 : 12:23:10 »

Tako pa zgledata moja dva muc Puhec in Bučko. Puhec čuva Bučka, ga drži za povodec, ko se Bučko dvigne, pa za njim in ga vleče  Grin to so takšni smehi, zabava na vrhuncu  Grin Cheesy Smiley




Puhec ga vleče:"EJ, kam greš?!"  Cheesy


Lep pozdrav vsem!  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines