mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 02.05.2024 : 00:22:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67788 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #30 : nedelja, 07.12.2003 : 12:49:04 »

Jaz bi rekla, da je predvsem odvisno od dominantnosti psa! Oz. verjetno tudi od dominantnosti mačka. Naša mlajša psička landseerka je veliko bolj dominantna kot NO, a smo jo vseeno na vikendu navadili na družbo mnogih mačkonov. Seveda ji še vedno ni jasno, da se z njimi ne more igrati kot s kakim večjim "sovrstnikom", tako da se ponavadi kar zapodi za mačkom, le-ta pa se ali ustavi in postavi v bran ali pa se skrije in se potem iz skrivališča igra s Tošo. Seveda iz takega skrivališča, da on/ona lahko "beza" vanjo, Toša pa ga ne doseže  Grin Grin. To je laježa in našega smeha... Grin Ampak mi se ne damo in vsakič, ko pridemo na vikend poskušamo ustvarjati sožitje in imamo od tega tako mi ogromno (veselja, smeha, crkljanja), kot tudi psički (divjanja, laježa, ipd.) Wink. LP
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #31 : sreda, 10.12.2003 : 22:59:24 »

Jaz sem šla namerno iskat enega mucka, da bi se Nanuk razumel z njim.. Na začetku je bil malo problem, ker je bil Murč (muc) preplašen, nato pa smo ju počasi privajali in zdaj spita z Nanukom skupaj v utici. Muc je tako požrešen, da ko poje svojo hrano, se loti še Nanukove (posledice so vidne- Murč je postal mortadela na štirih nogah  Grin ) In ko se igram z Nanukom, ko mu mečem žogo, se Murč večkrat zakadi Nanuku med noge, ne vem ali si misli da je tudi sam pes ali kaj  Wink . V glavnem se ful dobro razumeta; se je treba malo potrudit, ko privajaš muco in psa na skupno življenje, vendar se splača.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #32 : četrtek, 11.12.2003 : 12:49:57 »

Če mačka že imaš in bo pes prišel kasneje pomeje ne bi smel biti prav velik problem. Je pa lahko težava v tem, da je maček dominanten in bi lahko kužka popraskal po očeh, nosu itd. Pri naših dveh (mačka in pes) smo imeli problem ravno pri smrčku, ker ga je mačka v igri rada s tačkam grabila zanj. Vendar sta se kmalu naučila, in je mačka nehala uporabljati krempje.
Pravijo, da je najbolje da prideta mačkon in pes skupaj k hiši, se pravi oba mlada in ju lepo navajaš. Smiley
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #33 : petek, 12.12.2003 : 21:45:42 »

No, pri nas je pa takole: imamo že 4 mačke in zdaj smo dobili kužata. Zaenkrat ga mačke še niso navajene in se ga izogibajo, če je le možno. Kadar se srečajo, bežijo pred njim in njemu je seveda to zelo zabavno in jih lovi. Glede na to, da je najstarejša mačka "ta glavna" na našem dvorišču (sosedje s katerimi si delimo dvorišče imajo psa, katerega ima mačka precej pod kontrolo) me malo skrbi, da se bo enkrat v begu obrnila za 180 stopinj in malega po nosu. Torej bomo poskušali našega ovčarja naučit, da se mačk pač ne lovi. Moje vprašanje - ima kdo izkušnje kako?    
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #34 : petek, 12.12.2003 : 22:06:20 »

hehe mojega je naučila kar ena mačka pred blokom. Ona je sedela pri kontejnerjih, ko pa je on prišel pofirbcat in hotel povohat mačko je ona zapihala in zamahnila s tačko. Ni se ga niti dotaklna, samo sedaj ko srečeva zunaj mačko samo cvili in greva lahko mimo. Mačk ne lovi in zaenkrat ni hotel še nobeni nič. Tako da mislim, da tudi ti s svojimi mačkami in mladim psičkom ne bi smela imeti težav. Kuža je sedaj še mlad, pusti ga, pa bo sam spoznal kako in kaj.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #35 : nedelja, 14.12.2003 : 22:44:25 »

Mi poskušamo našo damo (10 mesecev je stara) že skoz od majhnega naučit tako, da ji vedno, ko hoče zašibat za muco rečemo "fuj", jo primemo in pomirimo (se malce pogovorimo z njo-npr. "pusti muco, naša muca..."). Zaenkrat še ne deluje popolnoma, je pa razlika od njenega ravnanja pred meseci, ko je bila gluha za vsa naša prigovarjanja. Poleg tega ji v primeru, da se z muckom le srečata govorimo "lepo", "počasi", ipd., da se ne zažene in ne potaca koga (glede na njeno velikost, bi bilo to za muca skrajno neprijetno  Grin)... Veliko potrpljenja in veliko uspeha želim! LP
Logiran
Sarika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #36 : sreda, 31.12.2003 : 15:38:49 »

HOJLA,rebrala sem ,da imate probleme združitimačko in psa skupaj! PHHHHH Roll Eyes JA ZDAJ JE TAKO , čeprav sem stara komaj12 let sem to izkušnjo doživela že pri 5-letih. In tudi to je kakšen je pes po značaju. Imeli smo kužka MEDIJA ,starega 6 let .Enkrat januarja se je mami odločila da bomo imeli muco. ko smo jo pripeljali domov je začel jo medi ovohavati lajati nanjo ipd.Mami je prijela muco in ati medija počasi sta ju prebliževala skupaj ravno toliko da sta se ovohala. Nato sta ju spustila in da se še bližje ovohata .Nato je medi začel lajati in se poditi zanjo dokler ga ni ati prijel v roke. okregal ga je in ga narahlo mahnil po smrčku.In takose je še ene 3 x,4x, zgodilo in bila sta čista prijetelja celo spala sta skupaj vzenaj v medijovi uti, in jedla iz medijove sklede isto hrano in ponavadi je medi večino hrane pripostil muci,še huje je pa bilo ko je bila muca breja jo je pa medi tako pazil vedno je bil ob njej in če prav je bil najmanjši kuža v veliki vasi so se ga vsi psi bali ,ker se je takuj razjezil in je začel napadati sosedove pse če so našo muco sploh pogledali.

probaj na takšen način?

lp sara Wink Smiley

Logiran
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #37 : četrtek, 01.01.2004 : 00:41:53 »



Hov,hov!
No,kot je iz fotke razvidno,je pri nas pravo prijateljstvo med Pierrom in Paksi.

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #38 : sreda, 31.03.2004 : 17:27:35 »

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje in sicer:

sprašujem vse lastnike psov, ki imate doma tudi muce. Še posebno tiste, ki so v stanovanju.

Jaz imam dve mački in psico. Mački sta notranji, ne gresta nič ven, psica pa sicer ima pesjak, toda po operaciji je večinoma ostala hišna ljubljenka. Saj ne rečem, le da se temperature malo dvignejo, bo tudi do pesjaka prišla Grin, zaenkrat pa se še malo bojim prehladov, temperature so še vedno nizke.

Da ne zaidem iz teme Smiley kaj me zanima:

v stanovanju smo sicer morali skleniti nek kompromis ala mački in pes, zunaj pa je malo drugače (o tem malo kasneje). Ker sta mački že starejši, pa tudi nista imeli ravno lepih izkušenj s psi ko sta bili še zunanji, psice v popolnosti ne sprejmeta. Toda ni neke groze, smo potrebovali ogromno časa in smo dopovedali vsem skupaj, da so vsi naši pa da imamo vse radi pa tako naprej  Grin Grin, čeprav je psica groooznooo ljubosumna, če slučajno kdo posveti kanček časa več muci kot pa njej.  Roll Eyes

Primer: vse tri recimo lahko ležijo brez problema ena poleg druge, se pravi mački skupaj, potem pa se poleg uleže tudi psica, važno je edino to, da se ne vidijo z očmi. Pozimi sem celo opazila eno muco, kako je hodila okoli psičke kot mačka okoli vrele kaše  Grin Grin Grin, ker se je želela stisniti k njej, da bi bilo bolj toplo. Psica tudi sicer ni nikoli pokazala agresije nad mačkami, če že mora kaj ušpičiti je to, da skoči pred muco in jo tako ustraši, ve, da bo muca zapihala in če bo sreča tudi stekla stran, da lahko psička teče za njo  Grin. Do tukaj vse lepo in prav.

Zadnjič pa sem zunaj imela primer (prvi, da me psica ni poslusala  Angry) ko je psica zagledala neznano mačko in se z vsem veseljem zapodila za njo. Čez cesto.  Angry Sicer že tako neprijetna zadeva, sem pa pomislila tudi na to, kaj bi če bi itd...

Prehajam na glavnino oz bistvo tega pisanja: spraševala sem se kaj bi se zgodilo, če bi psica ujela mačko? No ja, saj ne vem kako se mačko ujame, predvidevam, da je mačka "ujeta", ko je že v pasjem gobcu... Mislite da je možno da bi ji kaj storila? Sprašujem glede na to, da živi skupaj z njimi in doma nikoli ne pokaže agresije... razen seveda če katera muca pride mimo, ko ima psica kost  Grin Grin. Takrat zna tudi renčati.  Cool

Slišala sem že, da je pes raztrgal mačko, zato se sprašujem, če je kaj manj možnosti da do tega pride, če psica živi v nekem "sožitju" z njimi.

No, če se še niste naveličali branja, pa pridajam še tole dogodivščino:

nečakinja (btw sestrina družina živi na našem vrtu) je dobila za darilo zajčka. Je hišni, ker pa psi v njihovo hišo nimajo vstopa, moja psica zajca še ni videla, niti zavohala. No, zadnjič greva s psico ven, na vrt, ko zagledam nečakinjo, kako pase zajčka Shocked Shocked Shocked. Še sreča da jo zagledam pred psico. Psico dam na povodec in upam na mirno rešitev za vse nas. Jok! Psica zagleda nekaj kosmatega, sivega, pa da to ni mačka..... jaooooo, to smo imeli merjenje moči. Noben ukaz ni pomagal, bila je čisto gluha... tako da mi ni preostalo drugega, kot da sem enostavno podrla psico na tla.  Huh Roll Eyes Ker še tam ni dala miru in merila moči, sem se morala še enkrat pošteno prekobaliti in jo s tem dobesedno "vreči" čez mene, da ni skočila na zajca.  Shocked

No, sicer ne morem trditi da bi mu kaj naredila, morda jo je tako gnala naprej le njena radovednost, toda ne bi bila rada jaz in moja psica krivi, da se zajcu kaj zgodi.  Undecided

Lepo prosim za kakšno mnenje, ima morda kdo podobne izkušnje, v stanovanju sožitje živali, zunaj neodobravanje?

Najlepša hvala vsem, ki ste prišli do konca, pa seveda vsem tistim, ki se boste oglasili na to temo.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #39 : sreda, 31.03.2004 : 17:59:55 »

Oj,

naše mačke in psi so vsi zunaj, po teoriji moje mame mačke niti ne sodijo na dvorišče, ampak za hišo, tako da jih vedno preganja z dvorišča Roll Eyes Roll Eyes
Obe psici in maček se zelo dobro razumejo, občasno tudi spijo skupaj. Ampak vseeno, če zagledata na sprehodu kakšno mačko, se z veseljem zapodita za njo (no, če jima dovolim, ampak rajši ne, ker potem sta gluhi za vse). Če ju dovolj "naščuvamo", potem bosta preganjali tudi domačega mačka.
Se je tudi že zgodilo, da sta po nesreči kakšno mačko stisnili v kot, ampak potem nista dobro vedeli, kaj naj z njo. Samo gledali sta jo in malo lajali, potem pa se začeli dolgočasiti in šli proč.
Mlajšo so tudi zelo vznemirjale kokoši, ampak potem, ko smo ji eno enkrat pokazali od blizu, tudi ni bla čisto sigurna, kaj naj in na koncu jo je začela lizat.

Po mojem, če ne kaže neke agresije nad mačkami in če drugače ni agresivna, ne bo nič naredila mačkam zunaj, tudi če jih dohiti. Je pa najbrž odvisno od vsakega psa posebej...

Sigurno pa ni fajn, da leti čez cesto Lips Sealed
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #40 : sreda, 31.03.2004 : 19:53:19 »

Mi imamo tudi gospo mačko (je najbolj razvajena mačka pod soncem) Roll Eyes in našega pesjana.

Najprej je bla mačka pri hiši potem Blu zato se je nekako nekaj časa počutla ogrožena in je pihala nanj on nanjo pa lajal, zdaj pa spita skupaj Grin (u glavnem je mački potegnilo, da Blu preganja mačkone, ki se jih boji od kar je sterilizirana) oz. ona spi na njegovi dekici on pa na ploščicah zdraven  Huh Roll Eyes  Grin

Druge mačke pa vztrajno preganja ampak ne, da bi jim kaj naredil ampak ker je tako zanimivo dokler tečejo pred njim  Cool Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #41 : sreda, 31.03.2004 : 21:18:09 »

Mi imamo poleg Spele (ki je prisla zadnja) se tri macke, ki sicer stanujejo nadstropje vise in eno dihurcico (ki stanuje pri nas). Macke in Spela se vsak dan srecujejo na dvoriscu. Vsake toliko Spela sicer kaksno spodi na drvo ali za vogal, ampak za njo stece bolj provizoricno - le dva ali tri korake. Macka pa tudi hitro pride nazaj. Je pa seveda odvisno tudi od zivali same. Najstarejsa macka se Spele ogne, ce se le da, ena od tamalih dveh ves cas piha in se sploh sopiri, ampak vseeno pride "taveliko zver izzivat", druga tamala mackica pa itak ves cas spijonira skozi nase okno in se motovili Speli pred nosom. Sicer z enim ocesom "cekira" dogajanje in ce vidi, da Spela zavzame startni polozaj, zvizne na drevo.
Se moram pa pohvalit (oziroma Spelo, Kuno in Lukata) - ze dva dni namrec zunaj na vrtu skupaj "pasemo" Spelo in dihurcico Kuno. Kuna sicer prvih par minut lovi Spelo (hi, hi, hi - se kar smesno, ko rec, ki je pol manjsa od malega macka "skace" za dogo), potem pa se navelica in gre po svoje. Pri Speli smo v teh dveh dneh odkrili pravi pastirski nagon... Kuno namrec non-stop cekira in zasleduje, da ji ja ne bi kam usla. Ok, ni sicer, da bi zevrini pustil sami in ju imava ves cas na oceh, ampak pozrli se pa ne bosta...
m.  
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #42 : četrtek, 01.04.2004 : 15:06:48 »

Hvala vsem, ki ste mi zaupale vaše izkušnje. Malo sem že bolj potolažena.  Roll Eyes

Moja mala res še ni nikoli pokazala agresije, niti na žival, še manj na človeka, no ja, če odštejemo potrmuleno renčanje, ki meji skoraj na cviljenje, če ji nekaj odločno prepovem  Grin.

Obilo užitkov z vašimi kosmatinci vam želiva Fortuna & Shiva.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : četrtek, 01.04.2004 : 22:59:06 »

Spela&Kuna Grin
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=26;action=display;threadid=1204;start=45#lastPost
Logiran
fedra
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #44 : torek, 06.04.2004 : 15:46:45 »

Mi smo vedno imeli pse in mačke pa nikoli ni bilo problemov. Zelo je pomembno (po mojih nestrokovnih izkušnjah), da že mladička (pa naj bo pes al mačka) navadiš na druge živali. Pri nas imamo trenutno psa in mačka. Maček je "otrok" naše žal že poginule muce, tako da ga je pes že takoj vzel za svojega. Moram še reč, da pes živi v stanovanju, maček pa ma proste poti... Le včasih se pes zaganja v mačka (pa še to le nežno), kadar preveč crkljamo mačka, njega pa ne opazmo... No, sta pač oba preveč razvajena. Sosedov pes je približno enake rasti (majhne) kot naš, pa se ne razume z nobeno mačko. To si razlagam s tem, da soseda ne mara mačk (čeprav imajo eno) in ga vedno ščuva nanje.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines