mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 23:17:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 135136 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #420 : torek, 27.12.2005 : 14:56:44 »

res hvala! ko bom poskusila te obvestim!
še enkrat hvala!
čao
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #421 : torek, 27.12.2005 : 23:47:44 »

ola!
Sammy res hvala za nasvet po 45 minutah se je moj maltežanček naučil povelja "daj tačko".
Res hvala.
čaw
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #422 : sreda, 28.12.2005 : 00:05:49 »

Me veseli. Smiley Kateri način pa si poskusila?
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #423 : sreda, 28.12.2005 : 12:58:23 »

o!
Poskusila sm tisti 1. način. Res hvala. Sedaj pa poskušam psa navaditi na kliker. Če veš kaj o vzgoji s klikerjem ti bom hvaležna če mi poveš!
Še enkrat hvala!
čaw

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #424 : sreda, 28.12.2005 : 14:40:08 »

O tem je bilo že ogromno napisano ...

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=367

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,291.0.html
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #425 : sreda, 28.12.2005 : 16:00:11 »

hvala
lp!
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #426 : torek, 10.01.2006 : 20:51:30 »

Ok jaz imam pa eno smesno idejo za trik. Namrec, da bi pes na ukaz zacel mahat z repom. Sicer doma to poskusava, ampak sploh ne skapira. Torej ocitno jaz nekaj narobe delam.  Roll Eyes
Zacela sva delat tako, da sem se jaz ful tak pogovarjala z njim, da je zacel potem kar z repom migat. Ko mu s taksnim ultra navdusenim glasom recem kakooo je leeeep pa taksne fore ane in se njemu to ocitno ful fajn zdi. In Vsakic ko je migal z repom, sem mu dala piskot in rekla 'smej se'... To vadiva zdaj 4 dni, pa tudi pod razno se ni skapiral kaj bi rada. Kaksne druge trike se po navadi nauciva v eni seansi (no, vsaj toliko, da priblizno zakapira kaj hocem od njega).

Ima kdo kaksen nasvet?  Smiley Cool

Aja se nekaj. Isto velja za 'poklon'. Vsakic, ampak res vsakic, ko ga vidim, da se preteguje, mu recem 'poklon' in ga ful pohvalim. Priboljskov po navadi nimam pri sebi, ker pac ne morem v naprej vedet kdaj se bo pretegnu. V glavnem tudi tega poklona se ni pokapiral, pa dam glavo stran, ce mu vsaj 2 meseca ne govorim to vsakic, ko ga vidim, da se preteguje.

Podpis: obupana  Cheesy Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #427 : torek, 10.01.2006 : 21:32:51 »

Glede "priklona" - jaz sem ga učila tako, da sem ga s priboljškom (v desni roki, pes na levi) zvabila dol, kot pri "prostoru", s tem da sem ga z levo roko zadržala, da je bil samo s sprednjim delom telesa pri tleh. Potem pa pač postopoma odmakneš roko oz. jo nehaš uporabljati. Upam, da me razumeš.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #428 : sreda, 11.01.2006 : 12:21:54 »

Hvala Sammy, bom s priklonom poskusla se tko.
Kaj pa za mahanje z repom? kaksna ideja?  Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #429 : sreda, 11.01.2006 : 15:50:27 »

brez zamere, ampak se mi zdi malo čuden trik. pes maha z repom, ko je vesel, od razburjenja itd. in ponavadi recimo Sammy vedno maha z repom, ko delava trike. to je nekako tako, kot če bi človeka hotel naučiti kako biti vesel. vsaj jaz to nekako tako razumel. pa brez zamere.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #430 : sreda, 11.01.2006 : 16:30:46 »

Moj pes zelo poredko maha z repom, pa ne zato ker bi bil skoz zalosten, ampak maha samo kadar je ful extra navdusen, pa se to je bolj tako-tako tisto mahanje. Na zacetku sem mislila, da mora dejansko zalosten bit, samo potem sem ugotovila, da taksen pac je. Ne maha z repom kaj dost. Sicer se nisem videla hrta, ki bi vsakic, ko ga poklices mahal z repom. Psi so razlicni.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #431 : sreda, 11.01.2006 : 16:33:28 »

Aja pa se nekaj. Ce ti otroku reces, naj se nasmehne, ko ga recimo slikas, pa ce razume kaj to pomeni, se ti bo nasmejal cetudi ni tisti trenutek tako strasansko srecen, da bi se smejal zaradi tega. Ne pravim, da bi psa ucila, da bi bil srecen. To itak vem da je. Jaz bi samo da se 'nasmehne'.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #432 : sreda, 11.01.2006 : 20:22:28 »

Razumem, kaj hočeš povedati. V bistvu se zdi stvar zelo zanimiva in izvirna, vendar se je jaz kljub temu lotila.
A uporabljaš kliker? Mislim, da bi z njim najlažje dosegla želeno.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #433 : sreda, 11.01.2006 : 21:59:49 »

Evo, pravkar sem med krtacenjem na grooming-mizici naucila psa pomahati z repom - sem bila prav ponosna  Cool in sem vse skupaj (ucenje+koncni rezultat) posnela z digitalcem.

Besedni znak je Repek! Wink, ce kdo zeli, mu lahko posljem filmcek po mailu!
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #434 : sreda, 11.01.2006 : 22:15:48 »

Razumem, kaj hočeš povedati. V bistvu se zdi stvar zelo zanimiva in izvirna, vendar se je jaz kljub temu lotila.
A uporabljaš kliker? Mislim, da bi z njim najlažje dosegla želeno.
Ja no, kliker imam, samo uporabljam ga pa ne ravno. Smo poskusli, pa sem ugotovila, da prej pokapira in lazje tudi jaz delam brez klikerja. Kadar imava kliker ga non stop gleda in caka da bo dobil nagrado... Kaj pa vem, mu ocitno nisem pravilno 'razlozila' namena klikerja, meni pa nekako ne potegne  sram  Wink

Evo, pravkar sem med krtacenjem na grooming-mizici naucila psa pomahati z repom - sem bila prav ponosna Cool in sem vse skupaj (ucenje+koncni rezultat) posnela z digitalcem.

Besedni znak je Repek! Wink, ce kdo zeli, mu lahko posljem filmcek po mailu!

Meni, meni! Me res zanima kako to izgleda. Grin Pa kako sta se naucila...  Huh Grin
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines