mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 21:53:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290699 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1290 : četrtek, 19.10.2006 : 13:45:32 »

Morda bom pa res. To mi je na zadnji razstavi svetoval tudi gospod, ki ima bratca od Gija. Predvsem mi je rekel, naj probam šampon, ki ima že balzam not (neki 2 v 1).

Me pa nekaj zanima, a cotonček pri 10, 11 mesecih že izgleda tako kot odrasel coton, ali se še spreminja (dlaka ...) Mislim, ali lahko zdaj Lotty že primerjam z odraslimi cotončki?
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1291 : četrtek, 19.10.2006 : 18:34:58 »

Takoj ko sem prebrala da so cotoni v reviji mojpes sem si jo šla kupit ampak je še nisem imela časa prebrati tako da sem samo prelistala.Slikice cotonov so ful luškane še posebej pa naslovnica in poster,ki bo že danes visel na moji steni. Wink
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1292 : petek, 20.10.2006 : 13:55:11 »

Se posipam s pepelom, ...., nisem namreč naročnica revije Moj pes. Toda, če so vse pasme opisane na takšnem nivoju, kot je tokrat pasma Coton de Tulear, potem še dolgo ne bom naročnica te revije. Nekako se mi zdi, da je opis pasme osrednja tema revije in glede na to, bi pričakovala vsaj malo profesionalnosti, dejstev in realnih podatkov za razliko od namigovanj, polresnic in dobesednih izmišljotin glavnega urednika. Na vsakih nekaj stavkov se namreč najde nekaj kar ne drži. Res žalostno. Ko to berejo nepoznavalci pasme si s tem seveda ustvarjajo napačno mnenje, za nas, ki nekaj o pasmi vemo, je pa tak prispevek dobesedno sramota. Zbiram protiargumente in čakam, pa še nekaj noči bom spustila mimo, ..., če mi bo tlak še naprej naraščal, bom pa verjetno pisala na uredništvo revije.
Imajo pa vsaj dobrega fotografa in upam, da je večina pasjeljubcev pogledala samo slike teh lepotcev. Te so super.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1293 : petek, 20.10.2006 : 18:23:55 »

Bombažka, kaj je pa po vaše tako narobe?
Mene je poleg že omenjenega zgoraj motilo to, da je bilo o samih kužkih in njihovih lastnostih tudi bolj malega povedanega. Govora je samo o zgodovini s kje prihaja coton.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1294 : petek, 20.10.2006 : 20:24:04 »

No vidiš Petra, očitno je tudi tebe nekaj (pa ne tako malo, če smo odkriti) motilo. Mene pa še veliko več. Ko bom imela več časa, mogoče zlijem svoje pripombe.
Logiran

Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1295 : petek, 20.10.2006 : 21:40:15 »

Ma saj na te opise v raznih teh revijah, pa na straneh po internetu se ni za zanašat... pa ne samo pri cotonih.

Koliko vas pa kaj gre v Zagreb naslednji mesec?
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1296 : petek, 20.10.2006 : 22:03:38 »

 
 ppetra!
 
 Naša (MALA) Didi je super. Grin >:
 Kaj pa šola ?
 V šoli je vse ok , skoraj vse (UBOGA LE NA SEDI). Angry sram Cry Smiley
 Kako pa kaj Loty na splošno in v šoli ? Grin
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1297 : sobota, 21.10.2006 : 00:53:54 »

Ma saj na te opise v raznih teh revijah, pa na straneh po internetu se ni za zanašat...

No če se že postreže z nekimi podatki, bi bili lahko vsaj približno točni, ali pa naj bi vzrediteljica govorila sama zase. Če sem čisto konkretna, prvi cotončki v Sloveniji, če ima vzrediteljičina psička v ušesku številko ena potem se strinjam z njo, če ne ... potem, piše da sta bili v Slo. samo dve legli, kje je potem leglo od Lotty, če je imela vzrediteljica dve legli in da ne govorim o leglu psičke od gospe, ki se je javila, da je imela dve cotonki (ti pa sta verjetno res bili med prvimi v Slo). Še to, da je v slovensko rodovno knjigo vpisanih približno 20 psov, kako če je moja Lotty 36-a, plus še kar nekaj cotončkov, ki so se skotili ali pa prišli v Slovenijo po tem ko je bila Lotty že vpisana v rodovno knjigo, torej  Huh
No, vse te podatke bi se dalo pomoje komot preverit na klubu za pritlikave pasme in tako podat bolj primerne podatke.
Pa saj po eni strani mi je vseeno, saj gre samo za številke, samo me pa moti, da je moj kuža izpuščen iz njih, oz kot da obstajajo samo cotončki in legla od te vzrediteljice, kje smo ostali?
V zgodovino cotonov se ne bi spuščala ker mi tako natančno kot je tu opisana ni znana. Je pa škoda, kot sem že omenila, da je toliko napisanega o zgodovini in tako malo o samih kužkih.

Pa brez zamere, če kdo od dotičnih to bere.


 ppetra!
 
 Naša (MALA) Didi je super. Grin
 Kaj pa šola ?
 V šoli je vse ok , skoraj vse (UBOGA LE NA SEDI). Angry sram Cry Smiley
 Kako pa kaj Loty na splošno in v šoli ? Grin

No z Lotty imava v soboto že izpit. Upam da nama bo šlo, ker je Lotty spet postala ful živahna in nagajiva, neubogljiva psička (po gonitvi je bila čisto umirjena).
Drugače pa... jah še vedno imava borbe z vozlički. Kar ne morem verjet kje vse se ji delajo, celo po gobčku  Shocked, da o razčesavanju tačk ne govorim, to najbolj sovraži.

Cotonka, kako ste se odločili doma, greste na razstavo v Celje? Že kaj trenirate za to?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1298 : sobota, 21.10.2006 : 13:38:56 »

No če se že postreže z nekimi podatki, bi bili lahko vsaj približno točni, ali pa naj bi vzrediteljica govorila sama zase. Če sem čisto konkretna, prvi cotončki v Sloveniji, če ima vzrediteljičina psička v ušesku številko ena potem se strinjam z njo, če ne ... potem, piše da sta bili v Slo. samo dve legli, kje je potem leglo od Lotty, če je imela vzrediteljica dve legli in da ne govorim o leglu psičke od gospe, ki se je javila, da je imela dve cotonki (ti pa sta verjetno res bili med prvimi v Slo). Še to, da je v slovensko rodovno knjigo vpisanih približno 20 psov, kako če je moja Lotty 36-a, plus še kar nekaj cotončkov, ki so se skotili ali pa prišli v Slovenijo po tem ko je bila Lotty že vpisana v rodovno knjigo, torej  Huh
No, vse te podatke bi se dalo pomoje komot preverit na klubu za pritlikave pasme in tako podat bolj primerne podatke.
Pa saj po eni strani mi je vseeno, saj gre samo za številke, samo me pa moti, da je moj kuža izpuščen iz njih, oz kot da obstajajo samo cotončki in legla od te vzrediteljice, kje smo ostali?
V zgodovino cotonov se ne bi spuščala ker mi tako natančno kot je tu opisana ni znana. Je pa škoda, kot sem že omenila, da je toliko napisanega o zgodovini in tako malo o samih kužkih.

Pa brez zamere, če kdo od dotičnih to bere.


Ja se čisto strinjam.
Tudi mene je najprej zbodlo to, da je prvi coton prišel v Slo pred 5imi leti, v resnici pa je bilo to že pred 20.! In to da sta bili samo 2 legli.
kako je pa z ostalimi podatki in z zgodovino, to pa ne vem, ker toliko pa o cotonih še ne vem. fajn bi pa bilo, če bi si bombažka res vzela čas in nas opozorila na vse napake, jaz bi vam bila hvaležna..
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1299 : ponedeljek, 23.10.2006 : 19:52:09 »

Na razstavo v Celje nameravamo iti  Wink smo pa malce v zadregi, saj niti Didi niti mi še nismo tekmovali  sram.
Prosim če mi lahko svetujete kako in kje naj vadimo.? Undecided Shocked
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1300 : ponedeljek, 23.10.2006 : 20:24:27 »

Sicer imam sama veliko večjega kužata, kot je coton, pa vendar:

najprej jo nauči lepo hodit na razstavni vrvici. da ne skače vate, da ne grize povodca... to lahko vadita na domačem dvorišču ali pa kar v dnevni sobi  Wink in navadi jo, da se bo pustila sodniku pretipat, pogledat zobke in te stvari. ko bosta to obvladali, pa se lahko učita tudi razstavno držo, ampak če je še mladiček bodo tudi sodniki malo čez prste pogledali, če ne bo vse popolno, vsaj večina. seveda pa bolje kot ji bo šlo, bolje bo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1301 : torek, 24.10.2006 : 12:28:43 »

Cotonka, kdo bo peljal Didi v ring?

No jaz sem na začetku pri Lotty to prakticirala takole. Vaskič ko sem jo česala na "mizi" (pri nas je to kar nizka omara, ki je recimo da podobna situaciji v ringu) sem ji vmes rekla "stooooj"  (tak dolg stoj, da se razlikuje od drugih ukazov) in jo naštimala, nogice narazen, če se lahko tako izrazim, repek dol in glavica ponosno gor. To lahko trenirate kjerkoli doma, na kašni mizi, omari ali pa na tleh, tut na tleh se bo morala tako pokazat. Aja, pa zobke pogledat ne pozabita, malo ji "pošari" okrog ust, da bo vedela da je to čisto normalno.
Potem, ko greste na sprehod ji recimi na enem travniku daste gor razstavno vrvico in naredite par krogov, da gre kuža poleg, to lahko delate tudi doma v stanovanju, kot je napisala Stella.

No drugače se pa ne sekirajte, saj se res ful tolerira v prvih dveh razredih, kar naju z Lotty poglejte Smiley, pa dvomim, da je še kakšen coton tako muhast kot moja afnica mala  Cheesy.
Drugače pa, ko boste na razstavi, malo pokukajte kako drugi razstavljajo cotončke in bo šlo, do takrat pa pridno trenirajta doma Wink
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #1302 : torek, 24.10.2006 : 12:40:00 »

Vas pridem pogledat v Celju. Koliko kužkov bo?
Res lepe slike v reviji Moj pes.
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1303 : torek, 24.10.2006 : 21:19:19 »

 ppetra in stella hvala za odgovora ! Grin
 V ringu jo bo najbrž vodila moja mami Roll Eyes Grin.
 
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #1304 : četrtek, 26.10.2006 : 15:39:21 »

Sem prebrala nekaj strani nazaj in ste me navdušili nad pasmo.
Me pa zanima, kaj je narobe napisano v članku, da so take reakcije nad opisom.
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines