mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 21:50:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290698 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1485 : sobota, 30.12.2006 : 14:05:38 »

Hvala vsem.
Res se o tem nisem posvetovala z vzrediteljico.

Sedaj ima ovratnico in do sedeaj se ni imel kakšnega vozla okrog vratu. Oprsnico sem imela namen nabavit saj ko začne vlečt ga dušit.

A je seveda sedaj na bom nabavla

LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1486 : sobota, 30.12.2006 : 14:06:44 »

Lana40, kužka moraš vsekakor naučiti, da ne vleče, pa če ima oprtnico ali ovratnico! Priporočam vama, da gresta v pasjo šolo, saj takole preko interneta ne bo šlo.
Logiran
tanja26
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #1487 : sobota, 30.12.2006 : 14:15:05 »

Hvala lana40 in ppetra za vse namige in informacije o leglih. Sedaj vem kar za nekaj malih cotončkov, tako da se stvari odvijajo v pravo smer.  Cheesy
Ja pa vem, da pomlad ni več tako daleč, ampak sem pri svojih 30ih bolj obsedena in neučakana kot mali otročički.  sram  Kar ves čas visim na internetu in če ne drugega gledam fotke vaših lepotcev in lepotičk.
Komaj čakam kdaj bom tudi jaz tu gor iskala nasvete o vzgoji naše vatice... Smiley
No še enkrat hvala vsem skupaj.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1488 : sobota, 30.12.2006 : 14:35:56 »

jupi, še ena zmešana 30 letnica.  Grin  brez skrbi, teh nekaj mesecev bo hitro minilo in naenkrat bo tvoj mali bombažek tu. pa veliko sreče pri iskanju ustreznega vzreditelja in mladička.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1489 : sobota, 30.12.2006 : 15:52:35 »

...
Ja pa vem, da pomlad ni več tako daleč, ampak sem pri svojih 30ih bolj obsedena in neučakana kot mali otročički. sram Kar ves čas visim na internetu in če ne drugega gledam fotke vaših lepotcev in lepotičk.
Komaj čakam kdaj bom tudi jaz tu gor iskala nasvete o vzgoji naše vatice... Smiley
No še enkrat hvala vsem skupaj.

Grin

Poznam to. Sem bila jaz ista preden sem kupila Lotty. No in ker sem ravno toliko na  internetu visela sem zvedela za Lotkino leglo, ki je bilo kot nalaš zame, mladiči so se ravno skotili tisti čas, lasrtnica živi dokaj blizu mene (ni mi bilo treba hodit v tujino), skratka vse se je ujelo. Nisem pa takrat razmišljala toliko v smeri razstav in morda sem bila s tega vidika malce neučakana. Samo, človek itak ne ve kdaj te v to potegne in mene malo je, čeprav tega nisem imela toliko v planu. Samo si takrat kot neizkušen lastnik tega sploh nisem predstavljala kako vse to izgleda. Mislila sem si, na kakšno razstavo bova šli in to je to, potem pa vidiš, da vse skup ni samo ena, ali dve razstavi. Tako da če slučajno tudi kaj  v to smer razmišljate (samo malo, je dosti), kar veselo na delo v iskanju cotončka, cotončice Wink No in upam, da jo/ga kmalu najdete, ker čakanje je najbolj mučno, kjub slikcam Smiley saj meni je bilo, zato sem hotela kužka čimprej imet.
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1490 : nedelja, 31.12.2006 : 18:25:25 »

Vsem cotončkom in ljubiteljem kužkov želim srečno v Novem letu in veliko pasjih uspehov.

BRAD

Zdaj pa le hitro na praznovanje.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1491 : četrtek, 04.01.2007 : 14:21:28 »

Lastniki cotončkov, a vaši kužki tudi radi pojedo stvari ki niso ravno za pojest, razne plastike, čigumiji, robčki, oči, noski  igračk, vse kar nebi smeli, še kamen se skoraj spravi jest. Moja Lotty ima ful veselje za vse to in tako se je zgodilo tudi včeraj ko je pojedla neko plastiko in zdaj upam da bo šlo naprej, ker si ne želim k veterinarju, sploh tik pred razstavo, ker imava potem probleme na mizi.

Kakšne so vaše izkušnje s temi prepovedanimi stvarmi?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1492 : četrtek, 04.01.2007 : 14:44:43 »

ppetra, moj ben sicer niti priblizno ni cotoncek ampak naj ti povem, da ko je bil majhen je tudi vse pojedel! Se kamne, ne skoraj, ampak jih je. Pa ne samo, da jih je pojedel, on jih je skusal gristi! Sem mogla skoz pazit. No, potem sva se pa hitro in morem potrkat-tudi uspesno naucila povelja spusti in zdaj je mir, zdaj sploh ne poskusa vec. Tu in tam se kaksen zamasek plasticni obdela ampak je pa ne vec stvari in ko mu recem naj spusti tudi uboga, glede tega ga morem res pohvalit.

Drzim pesti, da jo bo loti odnesla brez prebavnih motenj ali se cesa!

LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1493 : četrtek, 04.01.2007 : 14:57:11 »

Ma saj Loti naj bi tudi vedela kaj je spusti, samo ko je recimo čigumi že skoraj v grlu (da ne opazim takoj) se ji bol splača hitro pogolnit kot pa vrž vem iz ust. No kar se tiste plastike tiče ki jo je včeraj požrla, je bilo pa tako da ji je mami pustila grist igračo, ki ni bila namenjena njej in baje je kar hitro pogrizla eno že polomljeno nogo in se začela davit. Potem je bila cela panika doma in zdaj čakamo kaj bo. Po nasvetu nekaga veterinarja pa danes popoldan dobi še mislim da parafinsko olje, čeprav še ne vem kako bomo to izvedli. In pa veliko gibanja. Samo upam da se zadeva na poti ven kam ne zatakne.
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1494 : četrtek, 04.01.2007 : 20:58:14 »

Draga Lotty naš Brad tudi vsako stvar, ki ni briket vneto grize in tudi požre. Nič se ne bat, psi imajo tako prebavo da vse tudi prebavijo in izločijo brez problema.

Lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1495 : četrtek, 04.01.2007 : 21:32:31 »

Upam in se malo tudi zanašam na to Smiley No danes je z njo načeloma vse Ok, tako da bomo videli v parih dneh kaj konkretno je sploh pojedla Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1496 : četrtek, 04.01.2007 : 21:33:38 »

Ppetra, naša Tara si je zadnjič privoščila plastelin! Me je tudi skrbelo, kaj bo, pa je bilo vse normalno. Z malo sreče tudi Lotty ne bo nič škodilo.

lp

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1497 : četrtek, 04.01.2007 : 21:39:01 »

Ima kdo izkušnje z dajanje parafinskega olja kužkom, da gre zadeva lažje skoz. To mi je svetoval nek veterinar z Brežic (znanec).
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1498 : petek, 05.01.2007 : 08:34:34 »

Ppetra, vseeno ti predlagam, da budno spremljaš Loti-jino prebavo. Takšni tujki znajo biti za črevesje zelo obremenjujoči. Kolegičin pesjanko je tudi požrl del plastične igrače in se mu je zaštopalo v črevesju. Natančno se sicer ne spomnim kaj in kako, spomnim pa se, da ga je imela kar par dni na kliniki!  Shocked
Mi je pa pred kratkim razlagal znanec, da ima iste takšne težave s svojo 2-letno dalmatinko. Psica VSE (ampak res dobesedno) - vso nesnago požre s tal. No, pa ne le s tal zunaj, temveč tudi doma. Tako da rešuje težavo tako, da ko doma ni nikogar, je psica zaprta v boxu, da se slučajno ne bi ponovil dogodek izpred časa, ko je psica požrla usnjene copate! Seveda se ji je zaštopalo v črevesju, tako da je imel grozne probleme, da so jo spravili k sebi.
Skrata.... je kar fajn biti zelo pazljiv pri teh zadevah.
Vso srečo in upajmo, da bo Loti plastiko "pokakala"!
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1499 : nedelja, 07.01.2007 : 21:16:35 »

a vaši kužki tudi radi pojedo stvari ki niso ravno za pojest

No Ppetra glede tega se boš pa morala pa kar sprijaznit. Wink
Tudi naša Didi ravno tako poje vse, kar najde na tleh. Undecided

LP

Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines