mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:58:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: KAJ POTREBUJEMO
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 170   Dol
Natisni
Avtor Tema: KAJ POTREBUJEMO  (Prebrano 509013 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1080 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:04:42 »

Ilona,

hvala za paket. Samo ze predstavo - vreca konzerv in vreck je bila porabljena za "zajtrk", torej v eni rundi in se to samo za en del macjih mladicev; dnevna poraba je vsaj "krat 3".

Lp, Maja
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #1081 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:34:34 »

 Shocked Shocked Shocked jooooooooooj! No upam, da kmalu zberem še za kakšen zajtrk. Pošljem še kakšen mailček poznanim, če bi kdo mogoče dal za kosilo Roll Eyes.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1082 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:59:03 »

Macji mladici

dnevno se porabi (samo za macje mladice) 3 palete Schesir vreck/konzerv (tuna ali piscanec)=man 20 konzerv/vreck, vsaj 2-3 kg RC Baby Cat ali RC Weaning (kmalu bo zelo prav prisel RC Kitten), najmanj 1.5 litra kozjega mleka in vsaj 3 Hill's a/d konzerve. To je kar se tice hrane.

Kar se tice peska in drugega/dan: vsaj 2 vreci peska Biosand superbianca/dan ali Biosand (zelena papirna vreca - fine granule), 2 veliki vreci za smeti in ene 20 malih, en paket domestos robckov (modri ali rumeni), en kup razkuzila, papirnatih brisack, wc papirja, obicajnih brisac in 2-3 paketi plenicnih podlog (mere 60x90).

(+ pranje macjih posteljic, blazinic in drugih zadev itd.)

Macjak

En zakelj 15kg RC Fit ali RC Sensible (drugih se ne dobi v 15kg embalazi) se porabi na teden + cca 5 kg RC Kitten/teden. Pesek Biosand - vsaj 5 vrec/teden, paket plenicnih na teden.

Cena napisanega na teden (macke skupaj): 500-600 EUR

Pasji mladici

Mleko za pasje mladice v prahu - 1 konzerva na dan (cena cca 25 eur/konzervo), 3l kozjega mleka na dan, briktei RC Starter 10kg=cca 4 dni, RC ali Hills ipd. Puppy - 1 zakelj je za 1 teden.

Psi

3x 15 kg zakelj RCja ali Hillsa adult ipd se porabi na teden. Plus dieticna prehrana za nekatere.

Cena napisanega na teden (psi skupaj): 300-500 EUR


V cene ni vsteto: tablete proti notranjim zajedalcem, ampule, cepljenja, druga zdravila, veterinarska oskrba na klinikah, operacije, terapije, material itd. itd. itd.

Enostavno ne gre vec. V zavetiscu je skupno vec kot 90 mack, vec kot 60 psov, (primernih) posvojiteljev ni (v zavetiscu se vedno Zofi, Loto, Runo, Ivacek, Visevk, Cips = popolnoma pripravljeni na nov dom, prijazni, cisti itd. in  tukaj pac ne morejo biti v nedogled).

Kaj se potrebuje?
Vse kar je nasteto, vkljucno z posvojitelji, ker fizicno ni vec prostora, kamor bi lahko novo zival dal. Poleg plenicnih, hrane in vsega nastetega zgoraj se nuca tudi tbl proti notranjim zajedavcem Pratel ali Zantel, ampule Stronghold ali Frontline cat in dog, Fizioloska raztopina (NaCl), Glukoza, jod, vodikov peroksid, konzerve Hills a/d itd. In seveda vedno pridejo prav odsluzene brisace/deke/posteljnina itd.


Urla, Josephine, Meredith -  prosim lepo javite Smetki, Adi ali meni, kdaj lahko pridete pomagat (vsaj 2x na teden, da se izmenjujemo). Vixi, ce bos imela kaj casa, prosim javi...

Frigga, nutella, Zala_, king_roy, tudi ve prosim javite, kdaj imate cas, da se vse postima zunaj.

ps.:

plenicne podloge se dobi v skoraj vseh lekarnah (pakirane v paketu po 30 ali cel karton) in sanolabroju. Kozje mleko Vindija se dobi v skoraj vseh (ljubljanskih) hipermarketih mercat. - pakirane palete s tetrapaki 0.5L. Lecler. (pa mislim da tudi spar) ima kozje mleko v plastenkah po liter. RC se dobi v skoraj vseh trgovinah za male zivali, zagotovo pa v zoomarket preisu (trgovina v btcju poleg trznice in trnovem).
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #1083 : ponedeljek, 29.06.2009 : 10:16:04 »

Prav pridejo tudi domestos robčki (rumeni), koluti prozornih vrečic (za čiščenje mačjih wcjev), Spitaderm (razkužilo - lekarna, ni treba da je šprica, večja pakiranja so cenejša in se prelivajo v šprice). Tudi malih kovinskih posodic za hrano sproti zmanjkuje.

Čisto tako vprašam, če glede vrečkic pridejo v poštev morda tudi te prozorne tamale vrečke z blagajn v trgovinah? Ponavadi namreč ravno te poberem za špecerijo domov prinest, potem jih pa stran mečem.

LP
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1084 : ponedeljek, 29.06.2009 : 15:41:35 »

jaz imam pa apr vprašanj glede "znamk".

Št. 1: Sem resnično dobila 15 kg žakelj DogClub hrane, čisto zaprt, (ampak je nimam kam dat, Yin je ne poje tudi v 2h mesecih ne, ker imamo še čisto novo Arden, ki bo tudi še kak mesec zdržala, pa za te vem, da nima problemov po njih) tako, da če pride v poštev, bo na poti k vam. Takale je: http://zoo.doget.si/2007/?id=20046

Št.2: Plenične podloge je vseeno katere so (razen velikosti)? Lecl**c na Rudniku ima trenutno plenične podloge v akciji, oz. bodo v akciji v kratkem.

Št.3: Domestos robčki, so morda lahko tudi kaki drugi (da torej niso ravno domestos, pa da služijo enakem namenu)?

Št.4: Prav tako v Do**t trgovini (Vrhnika, Murgle center) odkrila ampule, brez insekticida in mi je bilo zatrjeno, da so dobre - firma biogance (http://www.biogance.com/index.htm - Bi prišle v poštev?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1085 : ponedeljek, 29.06.2009 : 18:08:22 »

jaz imam pa apr vprašanj glede "znamk".

Št. 1: Sem resnično dobila 15 kg žakelj DogClub hrane, čisto zaprt, (ampak je nimam kam dat, Yin je ne poje tudi v 2h mesecih ne, ker imamo še čisto novo Arden, ki bo tudi še kak mesec zdržala, pa za te vem, da nima problemov po njih) tako, da če pride v poštev, bo na poti k vam. Takale je: http://zoo.doget.si/2007/?id=20046

Št.2: Plenične podloge je vseeno katere so (razen velikosti)? Lecl**c na Rudniku ima trenutno plenične podloge v akciji, oz. bodo v akciji v kratkem.

Št.3: Domestos robčki, so morda lahko tudi kaki drugi (da torej niso ravno domestos, pa da služijo enakem namenu)?

Št.4: Prav tako v Do**t trgovini (Vrhnika, Murgle center) odkrila ampule, brez insekticida in mi je bilo zatrjeno, da so dobre - firma biogance (http://www.biogance.com/index.htm - Bi prišle v poštev?

1. prinesi
2. vseeno (tudi velikost 60x90 ni seveda nujna, ampak pride najveckrat prav, ker je vecina bivalnih kletk te mere)
3. vseeno, pisemo tako, ker jih tako "klicemo" (ce reces kje so robcki, noben ne ve kateri Wink)
4. pride prav
5. hvala ti Kiss

Lp, Maja
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1086 : torek, 30.06.2009 : 08:01:48 »

Super, sem vesela, da se bo porabilo.

Jaz sem ravnokar avto na servis oddala, naj bi bilo do večera, tako da če je ok, bi jutri dopoldan pripeljala? Drugače naj se me pa prosim napoti, kje lahko stvari odložim, da jih kaka dobra duša pretransportira (v četrtek in petek imam namreč čas za prevoz le popoldan)
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1087 : torek, 30.06.2009 : 09:30:19 »

Videla sem, da ima spar v akciji plasticna vedra - taka, kot ga ima Punci za vodo. A pridejo kaj prav? Prav tako manjse plasticne spalne kosare (mogoce za tamale?) in pokrit macji wc. Bi sla jutri v nabavo, ce je kaj od tega ok.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1088 : torek, 30.06.2009 : 16:02:57 »

A pride kdo iz Horjula kaj na 300kosmatih ta teden? Imam 11 Spitadermov (tistih po 350 ml), nekaj dek in 10 tablet Medrola  (po 32 mg - če tudi to kaj prav pride, povejte).
Najkasneje v petek zjutraj greva s Sherry zjutraj na kontrolo tačke, pa lahko pustim tam, če ima Alexy kakšen skrit kotiček za take dostave. Čisto možno je pa tudi, da greva že jutri zamenjat prevezo, ker gospa terier ni najbolj navdušena nad mojim šarjenjem tam med blazinicami   Roll Eyes  in ne vem, če bom uspela sama dovolj strokovno previti.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1089 : torek, 30.06.2009 : 17:30:19 »

Jaz sicer še čakam navodila Cheesy
Smo pa drugače ene 100m stran od 300 kosmatih (za vogalom), tako da če bi lahko u četrtek po četrti pripeljala, lahko poberem še od koga kaj (gremo pa u soboto na dopust, tako da bi po petku tudi jaz morala kje pustit nekaj teh mojih malenkosti) Tako da peljem lahko ali jutri zjutraj, ali pa po peti uri, in pa u četrtek ali petek po četrti.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1090 : torek, 30.06.2009 : 17:45:29 »

S 300 ni treba nič vozit, sem tam ta teden vsak dan, imam Lizo na smrtni postelji. Pepsi, lahko pustiš komurkoli, alexy ta teden bolj ni kot je, ampak bodo spravili gotovo. Hvala.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1091 : torek, 30.06.2009 : 17:52:51 »

Ja, mene ta in drug teden ni, ker se ucim za izpit. Bodo pa punce sigurno brez problema kaj spavile, dokler ne pride Polona.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1092 : torek, 30.06.2009 : 20:31:06 »

Polona, mislim na vaju. Kiss
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1093 : torek, 30.06.2009 : 20:41:10 »

Ce je treba kaj iz Lj spravit, sem tu tudi jaz (040 31 00 52).

Anja, pridejo prav, ker jih slej ko prej zdemolirajo.

Pa ce ima kdo viska kaksne odsluzene rjuhe in brisace bi tudi prav prislo Smiley

Hvala vsem,

Lp, Maja
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1094 : sreda, 01.07.2009 : 10:44:58 »

AAAAAm Cheesy se oproščam, mislim, da sem tisto za stekleničke gret vam gor pustila Cheesy ni bilo čisto mišljeno, pa tudi prav, če vam kaj prav pride (se mi je malo mudilo). Se pa prava naslovnica čisto strinja, je hotela za svoje mucke sprobat, samo pravi, da ima tudi že drug sistem.

Če je krama, jo pa komot magari na licitacije vrzite.
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 170   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: KAJ POTREBUJEMO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines