mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:31:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Pravila razstavljanja
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pravila razstavljanja  (Prebrano 26576 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #15 : torek, 08.05.2007 : 11:07:44 »

Mene pa zanima, kako poteka ocenjevanje v ringu?
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #16 : ponedeljek, 28.05.2007 : 11:43:55 »

No, pa smo dali 1. razstavo čez  Grin in zdej tud vem kako zgleda zadeva v ringu.
Menda je od sodnika do sodnika različno. Zato moraš gledat, če nisi prvi seveda, kako ocenjuje.
Pri nas je šlo takole: najprej si prišel do sodnika, je pogledal zobke, pa maso, ..., nato te je dal laufat (pri nas diagonala in nato v krog), nato pa še postavljanje (poziranje).
In to je to. Vsa umetnost  Cheesy  Cheesy  Grin
Logiran
kikicaa
otrok do 14 let
***
Sporočil: 106


« Odgovor #17 : petek, 18.01.2008 : 20:40:06 »

Čau pri meni je bilo pa takole:
Si prišel v ring, postavil psa. Smo vsi skupaj tekli krog, potem je šel vsak pes posebaj na mizo (za čivavo govorim) je pregledal zobke in vse to.. Potem je vsak ki je bil na mizi še 1x tekel sam en krog po možnost tudi djagonalo. potem je dal opise in to je to Wink

lp Kiss
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #18 : nedelja, 13.01.2013 : 18:06:31 »

Kako si pa lahko pomagaš z rezervnim CAC-om?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #19 : nedelja, 13.01.2013 : 18:22:52 »

rCACIB/rCAC se lahko šteje kot CACIB/CAC za (mednarodni) šampionat, če je pes, ki je na razstavi  dobil CACIB/CAC, na dan razstave že (mednarodni) šampion.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #20 : nedelja, 13.01.2013 : 18:35:32 »

Torej za slovenski šampionat ne velja...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #21 : nedelja, 13.01.2013 : 18:38:12 »

rCAC lahko uveljavljaš za slovenski šampionat, če je CAC dobil pes, ki ima na dan razstave že ima slovenski šampionat.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #22 : nedelja, 13.01.2013 : 21:57:28 »


to ti pride vpoštev samo v Ch klasi. vsak potrjen Slo Ch mora biti po pravilih FCI prijavljen v razred šampionov v SLO (če je Ch drugih držav ni obvezna prijava v razred Ch).

torej, če ima nekdo dovolj CACev za naziv SLO Ch pa le tega še ni "potrdil" torej še nima izdanega šampionata, ti njegov CAC ne velja.

pi nas je tako, da niti ne rabiš lastnika psa spraševat ali ti da kartico ali ne ker avtomatsko upoštevajo.

isto velja za CACIB oz. rCACIB.... samo če ima pes, ki je dobil CACIB že potrdilo, da je CIB ...
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.05.2016 : 13:51:02 »

Pozdravljeni.
Glede razstav in razstavnih pravil si kljub prebiranju pravilnikov, ki so objavljeni na spletni strani KZS ne znam razjasnit celega kupa stvari. Ker se spogledujem z mislijo, da bi psa prijavili na kakšno razstavo, bi mi razlaga zelo prav prišla. Bolj kot berem manj mi je jasno, pa še spregledala sem verjetno kaj.

Za začetek ne vem kakšna je razlika med državno in mednarodno razstavo (razen tega da se na mednarodni podeljuje CACIB, na državni pa ne).
Za naziv prvak v lepoti pes potrebuje 5X CAC SLO, od tega mora biti 1 osvojen na specialki, 2 pa na mednarodni razstavi... do tukaj vse jasno, ampak... torej to pomeni, da za pridobitev naziva Ch pes v Slo v nobenem primeru ne potrebuje CACIB kandidature?

Pes ki že ima naziv Ch druge države se lahko prijavi v razred šampionov ali pa v ustrezen razred glede na starost. Kakšna je razlika če pridobi CAC v enem ali drugem razredu in na podlagi česa se potem lastnik odloči v kateri razred psa prijaviti? Ali to pomeni, da se za naziv seštevajo CAC - i iz katerega koli razreda (recimo 2 v razredu šampionov, 2 v odprti in 1 na specialki = naziv Slo CH)?

Kakšni so pogoji, da pes pridobi naziv mednarodni prvak v lepoti?

Upam da sem približno razumljivo napisala kaj me muči....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 16.05.2016 : 14:13:50 »

Pred leti je Drejči spisala prispevek Kako se prebiti skozi birokracijo do šampionatov, ki je glede pogojev za dosego Slo šampionata (menda) že zastarel, pa vendarle ponuja nekaj odgovorov.

Kaj se najde morda tudi v njenem prispevku Razstavljanje za telebane Wink ali v materialih za seminar vodij krogov in zapisnikarjev (iz leta 2009, najbrž pa se ključne zadeve niso veliko spremenile).

Za konkretna pojasnila pa upam, da se bo javil kakšen od izkušenih razstavljavcev. Smiley

Morda komu pridejo prav tudi osnove:
- Pravila ocenjevanja psov na razstavah v RS
- Kaj moramo vedeti o razstavi
Logiran

LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 16.05.2016 : 20:03:23 »

Hvala za linke, žal iz njih ne znam sestaviti odgovora na moja vprašanja. Močno upam da se javi kakšen prekaljen razstavljalec, ker meni je vedno manj jasno.
Na spletki KZS sem našla Pravilnik o strokovnem delu KZS, ki ga je sprejel zbor sodnikov 2.4.2004. 3.čl pod IV navaja poglavje  Kinološke prireditve in org. prireditev, kjer 88. čl določa pogoje za prvaka slo v lepoti (3 kandidature).
V tem istem pravilniku je v 3. čl pod dodatni pravilniki naveden še Pravilnik o tazstavah psov  v Slo.
No potem sem našla še Pravilnik o razstavah psov v RS , ki ga je sprejel zbor sodnikov 14.4.2004 in razveljavlja pravilnik z dne 5.2.1994. V nobenem od pravilnikov ni pogojev za prvaka v lepoti, hkrati pa mi ni jasno kateri pravilnik glede razstav sedaj sploh velja, oziroma po logiki stvari kljub istemu področju veljata vzporedno?
V rubriki prvaštva slovenije so navedeni pogoji za dosego prvaštva, ki so v veljavi od 1.1.2006, ampak so samo napisani pogoji (5 kandidatur), nič pa ne piš kdaj je bilo sprejeto, kdo je sprejel, kaj je razveljavljeno.
v arhivu novic tega zadnjega ni, vsaj ne na prvih 4 straneh kolikor mi jih odpre, pa je po logiki stvari zadeva nekje objavljena...?
Ima kdo kakšen bol ažuren link?

Tole sem specialno zaštrikala in sama ne pridem nikamor.  Vsi namigi in razlage dobrodošli
🤓
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 16.05.2016 : 21:28:45 »

 Grin

O tem, da s pogoji za šampionat nekaj ne štima, sem pisala tukaj-klik (5. točka).

Ne glede na to, ali velja še stari sistem ali že novi, je nekje treba začeti, torej pridobiti prvi cac (ali prm za junior šampionat). Do naslednjega se bo morda že kaj bolj konkretnega izvedelo, katera pravila v resnici veljajo. Grin Wink
Logiran

LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #27 : torek, 17.05.2016 : 09:47:09 »

Jana hvala za klik in 5. točko... me je že pošteno skrbelo, da sem ali slepa ali pa butasta. No, z mano je očitno vse ok Smiley)))

Zaključek... uau!

Dilema pri nas je čisto konkretna, zato sem se sploh lotila prebiranja pravil in pogojev. Če se slučajno po forumu potika kak razstavljalec, me še vedno zanima:

Pes ki že ima naziv Ch druge države se lahko prijavi v razred šampionov ali pa v ustrezen razred glede na starost. Kakšna je razlika če pridobi CAC v enem ali drugem razredu in na podlagi česa se potem lastnik odloči v kateri razred psa prijaviti? Ali to pomeni, da se za naziv seštevajo CAC - i iz katerega koli razreda (recimo 2 v razredu šampionov, 2 v odprti in 1 na specialki = naziv Slo CH)?

Kakšni so pogoji, da pes pridobi naziv mednarodni prvak v lepoti?

Bom pa še na KZS pisala, tam pa menda ja vedo.

LP






Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : torek, 17.05.2016 : 11:58:09 »


Za naziv prvak v lepoti pes potrebuje 5X CAC SLO, od tega mora biti 1 osvojen na specialki, 2 pa na mednarodni razstavi... do tukaj vse jasno, ampak... torej to pomeni, da za pridobitev naziva Ch pes v Slo v nobenem primeru ne potrebuje CACIB kandidature?
za pridobitev naziva prvak XX države, so pogoji osvojeni CAC-i te države (koliko, je odvisno od same države).
Cacib je kandidatura za mednarodnega prvaka


Pes ki že ima naziv Ch druge države se lahko prijavi v razred šampionov ali pa v ustrezen razred glede na starost. Kakšna je razlika če pridobi CAC v enem ali drugem razredu in na podlagi česa se potem lastnik odloči v kateri razred psa prijaviti? Ali to pomeni, da se za naziv seštevajo CAC - i iz katerega koli razreda (recimo 2 v razredu šampionov, 2 v odprti in 1 na specialki = naziv Slo CH)?

Kakšni so pogoji, da pes pridobi naziv mednarodni prvak v lepoti?

Upam da sem približno razumljivo napisala kaj me muči....
za mednarodnega prvaka so pravila 4x cacib v treh različnih državah pri 3 različnih sodnikih (med prvim in zadnjim CACIBom mora biti min. 1 leto).

za mednarodnega prvaka ali prvaka posameznih držav, ni važno v kateri razred se prijavljaš (izjema so nekatere države, kjer CAC v razredu prvakov ne podeljujejo).
V kateri razred prijavit, se odloči lastnik sam (špekulacija). Če pes še ni "narejen", če še ne izgleda kot odrasel, ga prijaviš v vmesni razred. Če se prijavlja 2 psa istega lastnika, ponavadi da vsakega psa v svoj razred (da ni nista konkurenca za CAC). Če vidiš (ko objavijo začasno statistiko), da je npr. v šampinih prijavljenih 5 psov, v razredu odprtih pa samo 2 boš ponavadi dal v odprte (spet špekulacija)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : torek, 17.05.2016 : 12:10:34 »

In ja, za naziv prvaka se upoštevajo vsi CACi, ne glede na razred (čeprav pri delovnih pasmah je tu pogoj, da mora biti en (?) cac iz razreda delovni). Bistveno je tudi, da so nekateri CACi osvojeni na mednarodnih razstavah ter specialkah.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Pravila razstavljanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines