mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:36:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 106301 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #150 : sobota, 11.12.2004 : 01:25:20 »

hehe, jaz pa Amway s pridom že iz prejšnjega stoletja uporabljam. Edin to me moti, da se folk v poslu tolk hitro menja, da nikol ne vem od koga bom tisto zobno pasto, pa ostale malenkosti nabavil.

Pa vidim da je nana nalimala še Shiseido, pa Gilette...
gut, gut. I'm clean, phieewwww, hvala bogu da nisem mučitelj vsaj glede uporabe gospodinjske in osebnohigjenske "kemije". Mam en Kotlet v plusu Smiley
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #151 : sobota, 11.12.2004 : 15:39:16 »

Jaz pa takole mislim-če kupujemo kozmetiko od tistih kozmetičnih znamk, ki testirajo svoje izdelke na živalih, z tem posredno podpiramo njihovo početje.Res je, da en sam človek ne more spremeniti ničesar.Samo množica ljudi lahko doseže neke spremembe na tem področju,vendar pa se moramo zavedati da je množica sestavljena iz posameznikov in zato vsak posameznik šteje.Jaz sem se odločila da tega ne bom podpirala in se tega držim že skoraj 2 leti-nekateri članki, predvsem pa slike so me enostavno preveč šokirali.
Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #152 : sobota, 11.12.2004 : 16:03:13 »

Podpiramo........ ja hudirja Shocked , men  še na kraj pameti ni padlo, za kakšen persil(Henkel),  za tiste kremce  se že zve, samo kaj pa ostalo ,  colgate,head &shoulders, ...itd.  tega je  ogromno..... tako , da se vprašaš ... kaj še sploh ostane? Undecided
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #153 : sobota, 11.12.2004 : 16:45:40 »

Ste me prehiteli pri zamenjavi teme, ampak sem slučajno našla eno tako fino pesmico od Janeza Menarta, da jo enostavno moram napisat Wink

KOLINE

Jaz rojen sem po zakonih narave.
Odkod, čemu je ona? To ne vem.
Zavzet strmim pred umetnijo glave,
a groza me je krutosti, da jem.

Vsak moj grižljaj je dedič bolečine
in moja slast ob njem del tujih muk,
moj krožnik je bel katafalk živine
in jaz sem ubijalec kot kdo drug.

A če bi ravnal po tanki vesti
in zbrisal iz želja meseni greh -
bi smel brez krivde svet rastlinja jest
in gon tešiti z zadnjo od uteh?

Žal, kar živi in raste, prav mogoče
po svoje čuti, vriska in trpi;
kaj če, ko grizem jo, solata joče
in če fižolček kisa se boji?

Kdo naj zanika to? Saj, če pravilo
življenja-smrti vlada vsem stvarem,
kako potem bi stvarstvo dovolilo,
da stvar bi se prištevele k rečem?

In kaj potem naj jem? Prst, kamen, glino?
A saj še to, se zdi, živi napol:
ko z mikroskopom gledam raztopino,
sam vidim, da kristalizira sol.

Ni to mar znak, da soli morebiti
je muka, če ji voda bit razdre -
bi sicer se trudila povrniti
tako zagrizeno spet v to, kar je?

Tako je vse, kar je, plen neki nuji
in če do konca bi ubogal vest,
bi shiral v smrt in s tem bil muki tuji
prizanesljiv, do sebe pa zločest.

V ta svet rudnin, rastlinja in živali
sem bil po žrebu sil spočet za zver,
vnaprej določen, da se bom s kristali,
z rastlinjem, z mesom grizel venomer.

Z obsodbo v takšen svet sem rešen greha;
a to pomirja vest. Je pa še čut.
In prazna, nadčloveška je uteha,
da svet je moder, kajti svet je krut.

Krog stvarstva zida red na bolečini
in tem, ki ni jim dano biti slep,
ta svet kljub veleumni vličini
ne more biti božji in ne lep.
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #154 : sobota, 11.12.2004 : 20:30:41 »

Damayanti- imaš prav, v trgovinah nasplošno prodajajo veliko več izdelkov tistih firm, ki testirajo svoje proizvode na živalih. Poleg tega da je precej manjša izbira proizvodov, ki niso testirana na živalih, pa veliko proizvodov na deklaracijah sploh nima napisano ali so ali niso testirana na živalih (mislim, da bi bilo prav,da bi bilo to napisano).
Jaz zaenkrat na področju kozmetike v glavnem uporabljam Revlon in Niveo.
Na področju čistil pa je izbira sploh majhna, od bolj znanih imen je Amway.
To je stvar na katero bi bilo dobro opozoriti trgovce.
Mislim da bi veliko ljudi če bi imelo možnost izbire in če bi bilo na artiklih označeno kateri so in kateri niso testirani na živalih, izbralo slednje.

Dimy-dobra pesem.

Lp.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #155 : sobota, 11.12.2004 : 20:37:34 »

Oj!

Tale spisek teh, ki testirajo na živalih je pa precej dolg  Shocked. Ima mogoče kdo podatke za Vichy, Fa, Oronazol in Aquafresh?
Se pa vprašaš kaj sploh lahko kupiš glede na to koliko jih testira  Lips Sealed

Aja, mogoče kdo ve kako je zdaj s tistimi deodoranti, ki so pod pritiskom? Ali so še vedno taki,da onesnažujejo okolje?

lp
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #156 : nedelja, 12.12.2004 : 10:45:12 »

Sem ravno zadnjič pregledovala teme in je seznam podjetij (bolj točen) v prehrana->v premislek... tam je sicer govora na začetku o laboratorijskih poskusih na psih in mačkah, potem pa kar ene par seznamov.

Jest sem doma že naredila selekcijo kaj kupovati še naprej in kaj ne. Jaz ne kupujem selekcijsko, ampak kar se mi ravno t5akrat dopade. Pa sem se odločila, da bom sedaj definitivno začela selekcionirat vso kozmetiko.
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #157 : nedelja, 12.12.2004 : 10:47:02 »

Deodoranti so sedaj vsi brez CFC (mislim, da je bilo to), ki je uničeval ozon. Tako, da naj bi bili okolju prijazni.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #158 : nedelja, 12.12.2004 : 22:12:51 »

Citat
Jaz imam namreč ,znanko, katera  tudi bere tale forum, in moram priznat, da sem mislila sprva , da se je ona podpisala  pod maco...... no potem se je izkazalo , da se ni.  Ampak njeno prepričanje.... to bi morali slišat.
Zanjo smo vsi  na tem forumu  mučitelji živali..... že to , da zagovarjamo rodovniške pse, in da smo jih kupili...... to je po njenem  totalno ne- moralno in neetično. Nega , česanje - nenaravno! Mučiteljstvo!
Vzgoja..... totalno mučenje!
Ona ne je mesa,    (Tisto kar zgleda meso)
Je pa ljubiteljica živali!

Vedno ima  toliko za povedat, zagovarja  vegetarjanstvo z vsemi kremplji.Zagrizena ljubiteljica  "živali".    Samo "jajc " pa očitno nima , da bi tule svoje mnenje izrazila....... pa sem 100% , da bere tole.

Spet bom težil. Ali se ti takoimenovani vegetarijanci in vegiji nikoli ne vprašajo, ali niso tudi rastline živa bitja. Meni se namreč zdi, da je ravno taka škoda takrat, ko pade npr.  drevo ali pa ubijejo kravo. Vem, da se temu ne da izognit, pa vendar... Mislim, da je pri vsej stvari najpomembnejši odnos do vsega, kar nas obdaja. Kot ste pisali naprej, nenazadnje tudi do uporabe izdelkov, ki niso testirani na živalih, do protestov na mejnih prehodih itd. itd. Predvsem, že kot otrokom bi nam (in bi jim) morali vcepljati pravilen odnos do vseh teh reči.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #159 : nedelja, 19.12.2004 : 12:53:14 »

Prav škoda je MUCE-MACE,da se je pustila odgnati,od podivjanega krdela,ki tuli v en rog.
Jaz nisem vegi vendar nimam nič proti njim,dokler mi ne začnejo vsiljevati svojega mnenja,kakor nekateri mesojedci na tem forumu.
Prebral sem temo od začetka in nekateri so se do Muce obnašali kot pitbuli ko pod sabo dobijo civavo,potem ko jo rastrgajo se pa zadovoljno mahajoči z repom ližejo med sabo.
Dejstvo je ,če 100 ljudi kupuje pri kmetu jajca,bo imel toliko in toliko kur.Če 50 ljudi preneha jesti jajca,bo verjetno zmanjšal št. kletk s kurami.
Če se nam smilijo krave na mejnih prehodih jih pač nehajmo jesti.
No ja, lahko jim nesemo tudi vodo, da bodo lažje prišle na naš krožnik.
Vsak naj za živali oz. naravo skrbi po svojih močeh in nam bo lepše.
Lp mall
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #160 : nedelja, 19.12.2004 : 15:23:50 »

najpomembnejši odnos do vsega, kar nas obdaja. Kot ste pisali naprej, nenazadnje tudi do uporabe izdelkov, ki niso testirani na živalih, do protestov na mejnih prehodih itd. itd. Predvsem, že kot otrokom bi nam (in bi jim) morali vcepljati pravilen odnos do vseh teh reči.
V današnji potrošniško naravnani družbi, bi bilo preden se gre na otroke, treba pri sebi poštimat. Vzori so vredni deset dobrih nasvetov.
Naš problem (tudi moj) je v tem da smo požrešni, nimamo prave mere. Na roke si celo kepico tekoče žajfe stiskamo; voda teče cel čas britja; vsakič ko nam kaj tujega pride v nos, že špricamo z osveževalci daha; poleti bognedaj, da bi nas kdo zalotil zašvicane -obvezno imamo cel kup klima naprav okoli sebe in sezona lekadola je raztegnjena tudi v poletni čas....Konec koncev: koliko nas drek za psi pobira z navadnimi pvc vrečkami in ne z eko ali kakimi  takimi. skoraj vsi ne izbiramo kateri škrnicelj si v žep vtaknemo, ko odhajamo s psom ven. Po mojem več škode okolju naredimo s tem ko kakca ne pustimo tam ležat....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #161 : nedelja, 19.12.2004 : 15:25:16 »

vsakič ko nam kaj tujega pride v nos, že špricamo z osveževalci daha;
Pardon, moralo bi pisati "osveževalci zraka" ne "daha"
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #162 : nedelja, 19.12.2004 : 15:49:40 »

Ima mogoče kdo podatke za Vichy, Fa, Oronazol in Aquafresh?

So na "črni listi" Wink
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #163 : nedelja, 19.12.2004 : 15:55:13 »

So na "črni listi" Wink

Vsi??  Shocked. Bo pa res treba temeljito prenoviti kolekcijo šampončkov in podobnega  Undecided
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #164 : nedelja, 19.12.2004 : 16:48:34 »

Ja, pa Krka tud dela poskuse. Zanima me pa za znamki Müller in te izdelke od DM - Balea, She... - če kdo ve.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines