mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:01:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sreda, 16.04.2014 : 22:09:16)
Aleksander Česnik - 1 (2.4%)
Lidija Okleščen - 9 (21.4%)
Boštjan Penko - 18 (42.9%)
mag. Branislav Rajić - 14 (33.3%)
Vseh glasov: 42

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika  (Prebrano 34036 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #180 : četrtek, 17.04.2014 : 20:57:59 »

OK, grem narocit novo zalogo kokic  trmoglavka
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #181 : četrtek, 17.04.2014 : 22:05:28 »

Hvala binulji za posredovanje sporočila Smiley

Ja, tako, kot piše McKruster, predsednika nimamo, čaka nas na novo kompleten volilni postopek, od imenovanja volilne komisije naprej.

Prisotnost:
število vseh članic = 116
prisotne članice = 98
odsotne članice = 18
število potrebnih glasov = 50

Volilne številke:

1. krog => prevzetih, oddanih in veljavnih 98 glasovnic  
Aleksander Česnik - 27 glasov
Lidija Okleščen - 27 glasov
Boštjan Penko - 25 glasov
mag. Branislav Rajić - 19 glasov

2. krog => prevzetih in oddanih 95 glasovnic, od tega 91 veljavnih in 4 neveljavne => potrebno = 48 glasov
Aleksander Česnik - 46 glasov
Lidija Okleščen - 45 glasov

ponovljen 2. oz. 3. krog => prevzetih in oddanih 84 glasovnic => od tega 69 veljavnih in 15 neveljavnih => potrebno = 45 43 glasov
Aleksander Česnik - 42 glasov
Lidija Okleščen - 27 glasov
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #182 : četrtek, 17.04.2014 : 22:31:20 »


am a ni blo 47/46 v drugem krogu?? al sem se jest narobe zapomnila ...
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #183 : petek, 18.04.2014 : 07:50:34 »

Upam, da se bo na naslednje volitve prijavil kandidat z taksno ekipo, ki bo imel vsaj taksno podporo clanic KZS kot jo je imel prejsnji predsednik.

Zame je bil zanimiv rezultat prvega kroga, kaksna izenacenist.

Me pa nekaj zanima. Drustvo oz. klub se odloci, da bo podprl kandidata xy, izbrani kandidat ne pride v drugi krog, a potem se pa kar delegat sam odloci katerega bo volil v drugem krogu brez posveta svojega drustva.
Logiran
MajaO
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #184 : petek, 18.04.2014 : 08:04:31 »

Staffy ponavadi se na to prej društvo pripravi in pogovori, kaj bodo storili v drugem krogu oz. tretjem krogu. V primeru da temu ni tako, pa seveda predstavnik ravna po svoji vesti.
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #185 : petek, 18.04.2014 : 08:24:04 »

Hvala za odgovor Maja.

Mislim pa da je tako kot se je koncalo najboljse.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #186 : petek, 18.04.2014 : 11:41:02 »

Tretjega kroga po statutu ni, samo dva. Včeraj se je skupščina odločala ali se ponovi drugi krog ali ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #187 : petek, 18.04.2014 : 14:06:07 »

Ja, predsedujoči Sašo Novak je vztrajno ponavljal, da gre za 3. krog volitev, čeprav v Statutu KZS to ni predvideno in je dr. Štrus to prej pojasnil. Kakorkoli, glasovalo se je še enkrat in ponovno noben od kandidatov ni dobil dovolj glasov, da bi bil izvoljen predsednik KZS.

Je pa na spletni strani KZS že objava o včerajšnjih volitvah - KLIK.

Gremo naprej Smiley

Že včeraj pa sta se na spletni strani KZS pojavili dve zadevi, ena je zahvala Komisije za šolanje pri KZS - klik organizatorjema mednarodnega Drenigovega memoriala v Ljubljani in državne tekme v Mariboru, druga pa odločba Ministrstva za notranje zadeve - klik.

Kdo gre brat 5 strani upravne odločbe, ki se nanaša na nekoga drugega? Redki. Undecided Žal. Če bi jih šlo več brat, bi ugotovili, da sporoča naslov nekaj popolnoma drugega, kar piše v papirju, ki ga isti naslov najavlja. 
Naslov je: KZS JE DANES PREJELA ODLOČBO MNZ O NEZAKONITOSTI POSKUSA IMENOVANJA IZTOKA TRČKA ZA ZASTOPNIKA.
 
V navedeni odločbi ne najdem nič o nezakonitosti poskusa imenovanja Iztoka Trčka za zastopnika (v razlagi celo povsem nasprotno), temveč piše o tem, da je Upravna enota Ljubljana napačno zavrgla zahtevo odvetniške pisarne, namesto zahteve KZS, ki jo je odvetniška pisarna zastopala, zato drugostopenjski organ vrača zadevo prvostopenjskemu. Vmes pa je napisanih tudi nekaj koristnih razlag in informacij.
Manipulacija? Presodite sami.


vir na http://www.kinoloska.si/images/Novice/dopis_MNZ_zastopstvo.pdf, 3. stran


vir na http://www.kinoloska.si/images/Novice/dopis_MNZ_zastopstvo.pdf, 4. in 5. stran

in


vir na http://www.kinoloska.si/images/Novice/dopis_MNZ_zastopstvo.pdf, 5. stran

Pravijo, da imamo to, kar si zaslužimo. Verjetno res.

Spomnimo lahko še na tole - KLIK (več na klik), kjer je bil podoben način 'tlačenja' v upravni postopek.
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #188 : petek, 18.04.2014 : 16:33:27 »

Taksnim zadevam se po domace rece - zavlacevanje  Roll Eyes Saj mlini zmeljejo... enkrat... vendar se da s taksnimi prijemi tale "enkrat" poriniti se dlje v prihodnost  Roll Eyes in dokler ne pride "enkrat", je vse tako kot je bilo
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #189 : petek, 18.04.2014 : 16:50:39 »

Taksnim zadevam se po domace rece - zavlacevanje  Roll Eyes Saj mlini zmeljejo... enkrat... vendar se da s taksnimi prijemi tale "enkrat" poriniti se dlje v prihodnost  Roll Eyes in dokler ne pride "enkrat", je vse tako kot je bilo

Sistem zavlačevanja sem že povsem osvojila, malo me še matra tokratna fora z naslovom novice na KZS strani predaja
Sicer sama fora ni novost, je pa tale kar huda Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #190 : ponedeljek, 19.05.2014 : 15:25:42 »

http://www.kinoloska.si/domov/item/367-%C4%8Dlani-upravnega-odbora-so-zavrnili-ponovno-sklenitev-dogovorov-s-kinolo%C5%A1kimi-sodniki ali KLIK (če komu tadolg link ne bi delal)

Nekaj vprašanj, če morda kdo ve odgovore:
- Kje se da videti zapisnik seje UO KZS, na kateri je UO po volilni skupščini, ki je bila marca 2013, imenoval in s sklepom potrdil sestavo Komisije za strokovna vprašanja?
- Kje je podlaga, da predsednik KZS zadrži sklep o disciplinski razrešitvi predsednika KZS? Roll Eyes Ne pozabite, da Disciplinsko komisijo ne imenuje UO, temveč njene člane voli skupščina.
- Je 'ponovna sklenitev dogovorov' oz. po domače 'vračanje licenc' v pristojnosti ljudi, ki so novembra 2013 dobili rdeči karton, njihov kapetan pa celo izgon, ali gre za skakanje v pristojnosti nekoga drugega, ki ga še ne poznamo?
- Se je Božiček s severnega tečaja preselil na Gorenjsko?

Sicer sem pa vesela, da se člani 'UO v odhodu' niso dali n........ .. ...o, čeprav bo tudi njihova 'neposlušnost' med kinologi verjetno prikazana kot skrajno nemoralen odnos do kolegov, ki so na tistem nesrečnem spisku. Upam, da vsa ta, v preteklosti iz kinologije odstranjena imena, ne bodo videla samo tega zadnjega dejanja, temveč bodo imela ves čas pred očmi tudi vloge posameznikov v časih, ko so bili dogovori med njimi in KZS prekinjeni.

Pregovor o menjavi dlake najbrž vsi poznamo. Cool

PS: Nekaj 'kinoloških internetnih osebkov' že cel mesec pogrešam. Mogoče bi bil čas, da o njihovem izginotju obvestimo 'oblasti'. pevka
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #191 : sreda, 28.05.2014 : 19:13:26 »

Evo, NO je še živ Smiley

Včeraj je pisarna KZS na prošnjo predsednika NO KZS Jožefa Graha razposlala članicam Zapisnik 12. redne seje NO KZS.

------------------------------------

From: Kinoloska zveza Slovenije  
Sent: Tuesday, May 27, 2014 3:54 PM
To: [maili članic]
Subject: FW:  

Spoštovani,

Po želji g. Graha vam posredujemo Zapisnik 12. redne seje NO.

Lep pozdrav,
Pisarna KZS / CAS Office


From: Roman Grah  
Sent: Thursday, May 22, 2014 3:05 PM
To:
Subject:  

V prilogi dopisa vam pošiljam prečiščen in podpisan zapisnik 12.redne seje NO KZS in Vas prosim, da ga posredujete vsem članicam KZS v vednost. V kolikor zapisnika ne boste posredovali vsem članicam, me prosim obvestite, da to stori NO KZS.

Lep pozdrav!

Predsednik NO KZS
Jožef GRAH


Priloge:
- Zapisnik 12. redne seje NO KZS - 1. del
- Zapisnik 12. redne seje NO KZS - 2. del
- Zapisnik 12. redne seje NO KZS - 3. del









Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #192 : ponedeljek, 23.06.2014 : 07:13:58 »

Tule se je v ozadju sicer menda 'zgodilo' že vse sorte, v ospredju pa ... hja ... poletje, a ne Wink Grin

V petek so na KZS spletni strani objavili tole:

Ugotovitveni sklep
Predsednik Kinološke zveze mag. Blaž Kavčič sem dne 18.6.2014 sprejel naslednja ugotovitvena sklepa:
1. Prvi podpredsednik KZS Iztok Trček je dne 10.6.2014 pisno imenoval volilno komisijo v sestavi dr. Dušan Štrus, Tatjana Bizilj in Marko Bručan.
2. Navedeno imenovanje volilne komisije z dne 10.6.2014 nima pravnega učinka, ker podpredsednik KZS Iztok Trček nima statutarnih pooblastil za imenovanje volilne komisije.

vir KZS

in tole

NOV POMEMBEN DOGODEK ZA ČLANICE TRAJNOSTNE LISTINE
V Državnem svetu se je predsednik KZS mag. Blaž Kavčič udeležil pomembnega dogodka Ribiške zveze Slovenije, ene izmed 6 podpisnic Trajnostne listine. Razstava Ribe na znamkah je bila priložnost za slavnostno in delovno srečanje s predsednikom Državnega sveta Mitjo Bervarjem, predsednikom RZS dr. Miroslavom Žaberlom, generalnim direktorjem Pošte Slovenije mag. Borisom Novakom in drugimi udeleženci otvoritve razstave.

vir KZS

A nadaljevanja tegale - klik oz. klik na spletni strani KZS ne bo? Cool
Da ne bodo papirji do jeseni že brado dobili, kinologi pa tudi ...

Sicer pa odlično, da KZS na polno dela Kiss
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : sreda, 25.06.2014 : 07:11:54 »

Na predvečer praznika so članice KZS dobile v svoje email predale tole obvestilo:

From: Jože 
Sent: Tuesday, June 24, 2014 9:40 PM
To:
Subject: Re: OBVESTILO ČLANICAM

Spoštovane članice!

Na željo NO KZS vam v priponki pošiljam "Informacijo članicam pred volitvami predsednika in UO KZS".

Lep pozdrav!
Jožef Verčko


Priponka: Informacija članicam pred izrednimi volitvami, 24. 6. 2014

oz. vsebina priponke:

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #194 : četrtek, 26.06.2014 : 11:48:50 »

Tole morate prebrat - POJASNILO PREDSEDNIKA KZS Evil

Kup zanimivosti o položajih na šahovnici Tongue, predvsem pa je zdaj lahko tudi največjim nejevernežem povsem jasno, da bodo nove volitve morda "v razumnem roku" leta 2017. Smiley

Ena sama velika žalost je tale naša kinologija, če vsi organi skupaj ne morejo zadev v res razumnem roku spraviti v red.
Logiran

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines