mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 03:56:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 130253 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #105 : torek, 04.01.2005 : 14:31:44 »

Pri meni se pes tudi ne boji poka, tamal pa kar renči na petarde... Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #106 : torek, 04.01.2005 : 15:15:43 »

Pri nas je dva dni nazaj en mulo metal petarde v železno cev, da je pokalo kot na fronti. Pa kako se je zabaval zraven. No, potem je pa v njegovi blizini razneslo vrecko z vodo, ki je po nesreci padla iz 8. nadstropja!  Grin  Mulo je skocil pol metra v zrak in odbezljal v hiso! Grin lp
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #107 : torek, 04.01.2005 : 21:08:39 »

Moja 10 letna Maša se že od rojstva boji petard in grmenja. Poskušali smo z igro, priboljščki.. nič. Če na sprehodu poči tako divjo zbeži proti domu, da jo komaj ustavim in dam na povodec. Podivja neglede na to ali je sonce, tema, dež... No, tukaj me skrbi, da nimam kaj narediti, smo veliko poskušali, predvsem igra na travniku, pa od daleč petarde.. ona takoj v beg.
kaja, 5 let, pa se je komaj lani začela bati petard in grmenja. Ni imela nobenega bližnjega srečanja s petardami. Je možno, da se je nalezla straha?
Pri nas se glede petard tako ali tako ne da nič narediti. Veliko ljudi ima pse, a bolj malo ljudi se zares sekira kako psi trpijo ob vsem tem ropotanju. Važno je da poka in grmi. Kdor ima bolj močno petardo je zmagovalec Undecided. Ne vem zakaj zakoni podpirajo to nesmiselno pokanje. Pri nas so lani pokali še po dovoljenem datomu, pa smo šli do staršev povedali, da so kazni velike, naši psi prestrašeni, njihov mulc pa krši zakon. Če ne takoj neha kličemo policijo. Pa je takoj zaleglo Grin. Kolegica je prosila znanca policaja, da se je v "bojnih" dneh popeljal malo po vasi pa je magično kar vse utihnilo in cel dan nisi slišal pretiranega pokanja. Čeprav je dovoljeno pokati se mulci ob pogledu na policijski avto ustrašijo Cool
Pri nas je za letos konec s petardami, upam da tudi drugje.

lp, Mojca
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #108 : torek, 04.01.2005 : 22:01:31 »

damayanti bravo....super! boste zdej vsaj mir meli!!  

pri nam se je pa zadnjič eden mali prav pametnega delal kako on lahko petardo vrže do bolj poči(nakladanje v tri dni) ......no potem je nekaj čaral, meni je govoril da bo v rondota vrgel petardo in jaz seveda, oborožena z kamni vzamem iz bunde kamem in.......mali si je takoj premislil......jest sem potem šla naprej, ampak brez veze da bi mali nehal, ne še in še je metal petarde ...v redu naj jih meče v (nevem kam) ne pa da pse cilja!!! namreč je zadel enega psa ampak na srečo nevem kako je ostal brez poškob in jest sem se obrnila, na poti še njegove starše srečala pa sem se malo z njimi pogovarjala!!  mali ma baje tako kazen....aja še to brez prsta na roki je, ker so tekmovali kdo upa najdlje držat petardo v roki Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes.........če se jih drugače ne da umirit potem pa pač tako!!!

drugače pa moj rondi.........nevem...čudežno se je nehal bati petard, ko jih sliši tudi trazne ne!!!

papa
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #109 : torek, 04.01.2005 : 22:18:14 »

Ja enega smo poštimal.   Ta drug jo je pa baje odnesel nekaznovan.   Tri hiše višje od naše  so našli vsi po vrsti poškodovane poštne nabiralnike, in soseda -  olupke petard v pesjaku( na srečo praznem).
Osumljenc je pa "od policaja  sin".    " Šleve" pa nič..... pošravfal so  nazaj skupaj kaselce.... in   Lips Sealed......  če je pa "od policaja sin".  mislm........  CoolTongue
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #110 : sreda, 23.03.2005 : 20:14:06 »

Meni se psi in psiščke ter vse živali pravzaprav,
 zelo smilijo kadar pokajo petarde Undecided
Mislim, da bi morala bit pravila o uporabljanju teh sredstev strožja Wink
Logiran
CrashOver
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #111 : sreda, 30.03.2005 : 14:44:53 »

moj se na srečo ne boji petard. mislim da sem kr hitro stestiral, najprej se je malo stresel, sem ga pobožal.. itd... potem pa ni več reagiral na nikakršen pok....
drugače pa se da pse navadit na pok (verjetno odvisno od pasme), sem pa pil pripravljan na to, in sicer... nekdo je pri psu, drugi pa iz velike daljave vrže petardo, tako, da se komajda sliši, če se pes vstraši, se ga poskuša pomirit... nesmemo pa ga nič silit ali držat pri sebi... nato se pa razdalija vedno zmanjšuje.

LP
-matej
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #112 : četrtek, 22.09.2005 : 22:49:50 »

No, petarde bodo počasi zopet aktualne. Sovražim petarde, ker se mi smilijo tako živali kot ljudje, zato ker nekaj idiotov pretirava z metanjem petard pod noge... Se mi je enkrat zgodilo, da je ena petarda pristala na hrbtu mojega psa - še dobro, da se je otresel dovolj hitro, žal pa ni mogel dovolj hitro stran, da mu ne bi počla tik ob...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #113 : petek, 23.09.2005 : 18:11:37 »

Te petarde so res obup.  Angry Moj pes se jih tako boji, da ga komaj spravim na sprehod, če pa kakšno sliši pa vleče vse do doma, da se skrije. Če bi živela pa v kakšnem blokovskem naselju bi se mu pa zmešalo.

No, petarde bodo počasi zopet aktualne. Sovražim petarde, ker se mi smilijo tako živali kot ljudje, zato ker nekaj idiotov pretirava z metanjem petard pod noge... Se mi je enkrat zgodilo, da je ena petarda pristala na hrbtu mojega psa - še dobro, da se je otresel dovolj hitro, žal pa ni mogel dovolj hitro stran, da mu ne bi počla tik ob...
Kaj pa je bilo potem s tvojim psom?
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #114 : petek, 23.09.2005 : 19:14:58 »

Skoraj je oglusel. Cisto je bil v soku in vsakic, ko so kasneje pokale petarde, ga je zajela panika...

Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #115 : petek, 23.09.2005 : 23:04:22 »

Skoraj je oglusel. Cisto je bil v soku in vsakic, ko so kasneje pokale petarde, ga je zajela panika...



Še dobro, da ni bilo hujše in je s pspm vse razen neizogibnega strahu vse v redu. Tistega primitivca pa verjetno še nadreti nisi mogla, če je to kakšen blok. V času petard je zaenkrat najbolj varno psa sprehajati čimbolj stran Angry.
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #116 : sobota, 24.09.2005 : 10:37:30 »

M ja, petarda je priletela iz enega balkona, tako da nisem mogla ugotoviti, kdo je bil krivec. Ce bi, bi ga kar fejst zlasala.

So se mi še hujše stvari dogodile. Enkrat mi je eden izmed sosedov polil kislino pod vhodna vrata in mi psa skoraj zastrupil, ker je verjetno lajal in mu šel na živce. Če bi vedela, kdo je bil...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #117 : sobota, 24.09.2005 : 15:46:34 »

Večni problemi s sovražniki živali Sad Me je že kar strah, če bom morala kdaj s psom živeti v bloku, ker objestnežev ne manjka. Sicer se pa tudi v hiši lahko zgodi,da mu kakšen norec vrže zastrupljeno meso.
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #118 : sobota, 24.09.2005 : 19:05:12 »

Ce bi mi kdo pripovedoval, kaj vse so zmozni ljudje, ne bi verjela. Zgodbic imam toliko, da bi lahko kar knjigico spisala.

Sedaj imam muco, pa so se tudi cez to obregovali, ces da mijavka na balkonu. Moja Pika je kot miska, le ko se je gonila, je klicala mackona na belem misu. Kaj naj recem.

Pa dvoriscne muce potepinka hranim in mi nekdo skoraj vsak teden vrze stran skledico, jaz pa kupujem novo.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #119 : nedelja, 02.10.2005 : 23:24:54 »

Tudi jaz sovražim petarde.  Angry Sicer moj prejšnji pes ni bil streloplah - ampak če izvzamemo to, da petarde prestrašijo živali - še vedno so mi petarde nekaj najbolj trapastega na svetu. Proti "raketam" nimam nič (čeprav priznam, da mi piskanje in poki niso ravno všeč), ampak kje je smisel petard? Da nekaj poči in to je ful zabavno? Matr, bom jaz enga mulca počila okoli ušes pa bo zelo zabavno!!  Angry

V glavnem - nič kraj prijetno mi ni, ko pomislim na praznični čas. Sedaj imam mladiča, katerega ne vem kako bom navadila na vse te zvoke (ma temu sploh ne moremo reči zvok, ker je tako zoprno!). Že mene osebno je strah petard (če so preblizu), kako naj potem tega ne prenesem na psa?  Undecided Kajti vem - takoj ko bo pokanje malček bolj slišno, bom letela k psu in si ga zaprla v sobo (pa glasbo prižgala za krinko).
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines