mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 04:48:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 101651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #420 : ponedeljek, 03.09.2007 : 12:53:50 »

No, tako...
Pri nas smo v soboto pihali tretjo svecko  Kiss
Jo je dobila kar na konzervi, ker ni bilo casa za tortico. Sva isti dan prisopihali domov s Krka, kjer sva se imeli cel teden prav uzivasko. Me je edino to zmotilo, ker nikjer ni smela v vodo, pa je to v bistvu moja napaka, ker se nisem prej pozanimala. Pa sva to nadoknadili zgodaj zjutraj, ko ni bilo se nikjer nobenega, da naju bi podil stran ali pa zvecer, ko je bila ze tema, tako da se je tudi naplavala. Pa strah jo je valov, ker je to en tak bavbav. Roll Eyes Sicer nimam nobene plavalne slike, bo pa kaksna sledila kasneje, ko pridem do domacega racunalnika.

Cestitke tudi bratcu Johnyju  Kiss

jasminaj - a je pri vas ze kaj novega? Sem firbcna  sram, pa nikjer nic ne najdem! 

Maju tudi enga  Kiss, ker je v redu prestal odstranitev saj veste cesa. Pa Klipu sporocamo, da drzimo pesti in tacke, da bo vse v redu  Wink


To da dalmiji niso "tumasti" pa mi insajderji itak vemo, drugim to dokazovat, je pa itak brez veze, a ne?! Wink  (se obcasno se vedno vprasam ali je Bianca moj ali sosedov pes, ker me elegantno preslisi, kar je vsekakor znak visoke stopnje inteligence - Wink)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #421 : ponedeljek, 03.09.2007 : 13:10:00 »

Živjo,
hehe, damiji niso tumasti. Se pa zanjo naredit tumastega takrat, ko je treba kaj naredi, pa oni tega res ne bi.... To se je pokazalo skozi leta pri moji Luni. Zdaj naredi en kup stvari, ki jih kot mladič niti pod razno n i hotela. Pa to kar sama od sebe, brez, da bi se mi kaj še trudili okoli tega (ravno toliko, da mi pokaže, da to itak zna.... Roll Eyes )
Mi smo tabletniki - pač tablete dvakrat na dan (=beri posladki, ki jih zdaj že pridno čaka zjutraj in zvečer). Luna je razigrana in naspidirana kot v maldih letih.
He, Jasmina, tele morske so mi pa fuuul všeč. Tista-zalgedana v morje.... Ja, Luna ima to tudi rada. V vodo pa ne gre. Mogoče do seskov, ko se navadi, da valovi (=valovčki) niso nič grizočega in grizečega.... Tongue

Moja&Klip, Klip je en čudovit pesjan. A je Sena-njegova mama, letnik 1998 in je iz Kopra? (Morda pa sta Luna in Sena sestrici)

Uživajte! Klipu vso srečo na posegu, po moje je pametna stvar - najbolj zaradi gonečih se psičk, ki pridejo mimo.
Moja Luna se po sterilizaciji ni prav nič sprememnila.

Vse en super pozdravček v jesen!

Lp polonak in luna
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #422 : ponedeljek, 03.09.2007 : 13:12:11 »

Ah, seveda, skogkatt, pa počohljaj v mojem imenu tudi tvojega Maja Kiss. Vejretno je že zdaj pripravljen in zdrav za nove izzive!

Lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #423 : ponedeljek, 03.09.2007 : 13:17:52 »

Mhm, ja že naslednji dan bi on norel Cheesy Joj, ko te pikote ni možno bremzat Grin
Je pripravljen ja Wink Predvsem na dopust kateri nas vse čaka konec tega tedna Cheesy
Pa da vidimo če mu je njegov reševalni jopič še prav in če še zna plavat Grin

Tudi luni , naši dami, enega Kiss

Mojca, kaj so pa sploh vaši razlogi, da gre Klip na kastracijo?
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #424 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:20:28 »

Mojca, kaj so pa sploh vaši razlogi, da gre Klip na kastracijo?

Živijo, pravkar sem prišla v službo in vidim polno novih postov..  Smiley

S Klipom pa je tako, da je bil že od mičkenega zelo dominanten in hoče biti na vsak način gazda v hiši. To še ni tak problem, tudi psice ga ne preveč zanimajo (vsaj ne toliko, da bi nam zaradi tega kdaj pobegnil). Tudi pri nas na vasi je samo ena samica, ki ni sterilizirana, pa še ta se nahaja na čisto drugem koncu, tako da teh težav ni...
Je pa največji problem, ker je totalno naspidiran proti drugim samcem in imamo velike težave na sprehodih in izletih. Pripravljen se je zagnat v vsakega.... Svoj teritorij pa itak brani na žive in mrtve - tudi obiski niso več vsi dobrodošli.. Saj za akviziterje je čisto ok, ampak za druge... Aja, pa majhnih otrok ne mara in za to slednje pa dvomim, da bo samo poseg dovolj - na to bomo pač morali paziti vse življenje. So nekatere stvari, ki jih pes tudi prinese s seboj in na katere z vzgojo ne moreš vplivati, ma da se mečeš po tleh...

Starejši ko je, slabše je. In zato smo se odločili za kastracijo. Ma po moje čuti, da se bo nekaj zgodilo, ker je zadnji teden neobičajno priden... ampak lani sem že padla na to finto, letos ne bo nič..  Cool

Vidim, da je Maj že super in v akciji in mislim, da bo tudi Klip to dal skozi brez problemov. Probleme bomo imeli mi, če ga bomo hoteli obdržati pri miru nekaj dni..  Wink

Hvala vsem, ki držite pesti in tačke - bom vsekakor javila, kako bo šlo.  Kiss


Moja&Klip, Klip je en čudovit pesjan. A je Sena-njegova mama, letnik 1998 in je iz Kopra? (Morda pa sta Luna in Sena sestrici)
Ja, njegova  mama je Sena, so njene slikice tudi na predstavitvi dalmatincev - je taka bolj nežna psička, Klip je bolj po tatkotu, tak robusten..  Wink


Lep dan vsem,

Mojca & Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #425 : ponedeljek, 03.09.2007 : 15:06:34 »

Hm ja, Mojca, to sem tudi jaz že več kje slišala. Znajo biti zelo dominanti in ne dovolijo približevanja nobenemu, razen najbližjemu družinskemu krogu. Tudi za enega vem, kateri je pri svojih 4 letih hči kao iz čistega miru pogrizel, ampak lastniki sami pravijo da je nekaj moralo biti v mladosti, neka slaba izkušnja, da je postal tak, saj je bil na trenutke nepredvidljiv. Zdaj z veseljem počohajo Maja in opazujejo kako sproščeno je z njim delati. Pač čisto nasportje njihovega.

Na trenutke me prav zaskrbi ob takih grozljivkah/zgodbah za svojega Maja, ampak dejansko ne morem drugače kot da mu zaupam, zaenkrat me še ni razočaral in nikoli napadel drugega kot markerja na obrambi Wink Ljudi ima neizmerno rad in bo vsakemu maznil lubčeka na lice, sam da se mu ta malce posveti. In čeprav je kar pogosto napaden s strani drugih psov, se še ni odzval na agresijo pač pa se raje umaknil. Upam da bo še tudi v prihodnje tako nekonflikten Kiss

Zdaj pa mislilimo na Klipa  Kiss sem prepričana, da bo zelo hitro okreval Wink Srečno!
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #426 : ponedeljek, 03.09.2007 : 17:11:08 »

.....

Da vam povem nekaj, kar sicer ni splošno znano, česar nisem vedela niti takrat, ko sem pisala predstavitev o pikcih.. In ker smo pomalem vsi mičkeno usekani na tiste lepe uče, mehka ušesca, črno šmrčko in nedolžen pogled:

DALMATINEC NI primeren pes za otroke, ker je preoster, hitro vzkipi in sam vzgaja otroke. Zato je tudi najpogosteje zavržen pes. Tu ne pomagajo pasje šole, ker to ni problem vzgoje, to je nekaj, kar pes kot danost prinese s seboj. Velikokrat sploh ni potrebna slaba izkušnja, ker ima dalmatinec otroka za nižjega po rangu in se do njega tudi tako obnaša.

Lahko imaš seveda srečo in naletiš na takega, ki je skoraj kot tisti iz risank. Vam pa povem, da ni prav nič prijetno, da se sprehajaš ob obali in vsak tretji mulc z razprtimi rokami leti proti Klipu: "..iiiiiiiiiiiiii, glej, dalmatinček!!!!!..."  Sad

Je pa Klip zelo navezan na našo družino, je en tak 30-kg cartek, da ni za verjet...  To še ne pomeni, da ga lahko cartka vsak, ki je na obisku..  Shocked Tudi meni ne bi bilo všeč, če bi me otipaval glih vsak, ki se mu dopadem - kaj mora pes to dopustiti, ker je kao nižje bitje ali kaj?...   Angry

SEm vam hotela tukaj še napisati, kaj otrok s psom NE sme početi - in zagotavljam vam, da se tega ne zaveda kakšnih 80% staršev (ali pa še kakšen več) - bom napisala zvečer, če bo čas.
Oz. kot reče moja bližnja sorodnica: "pes mora biti potrpežljiv, otrok lahko dela z njim vse, kar hoče in pes pri tem ne sme mrdniti".  Aha.  Lips Sealed


Zdaj bom parkrat globoko vdihnila in izdihnila....   Tongue 

Se beremo, LP,

Mojca & Klip



Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #427 : ponedeljek, 03.09.2007 : 21:55:43 »

jasminebianca ja bianci tudi vse najboljse Kiss Kiss Kiss .. do johnyja se nisem uspela prit pa mu cestitat, ker cisto znori, že samo če na meni zavoha Veryko Roll Eyes ..ah ti hormoni Cheesy

luna7 ja saj veryka je ista, gre v vodo dokler ima tla, dlje pa ne  Roll Eyes ...cetudi se vedno sem optimist, da bo enkrat v naslednjih letih zaplavala Cheesy Smiley

jasminaj - a je pri vas ze kaj novega? Sem firbcna  sram, pa nikjer nic ne najdem! 

ja ja, je novega..pozorno poglej moj prejsnji post..oz. zadnjo slikico Grin Grin Grin ..
imama Spikyja na obisku že celi teden, tako da javno oznanjam, da je Veryka postala že čisto prava psica  Tongue  Grin Grin ..(v vsakem pogledu - dala je na prvem zmenku Shocked Grin Grin Grin)
Spiky je pa pravi srček in ko bo šel, ga boma z veryko zelooo pogrešali Cry (mogoče very malo manj, ker bo spet imela malo mira, pa še mene spet čisto za sebe Roll Eyes Wink)

DALMATINEC NI primeren pes za otroke, ker je preoster, hitro vzkipi in sam vzgaja otroke. Zato je tudi najpogosteje zavržen pes. Tu ne pomagajo pasje šole, ker to ni problem vzgoje, to je nekaj, kar pes kot danost prinese s seboj. Velikokrat sploh ni potrebna slaba izkušnja, ker ima dalmatinec otroka za nižjega po rangu in se do njega tudi tako obnaša.

Lahko imaš seveda srečo in naletiš na takega, ki je skoraj kot tisti iz risank. Vam pa povem, da ni prav nič prijetno, da se sprehajaš ob obali in vsak tretji mulc z razprtimi rokami leti proti Klipu: "..iiiiiiiiiiiiii, glej, dalmatinček!!!!!..."  Sad

Je pa Klip zelo navezan na našo družino, je en tak 30-kg cartek, da ni za verjet...  To še ne pomeni, da ga lahko cartka vsak, ki je na obisku..  Shocked Tudi meni ne bi bilo všeč, če bi me otipaval glih vsak, ki se mu dopadem - kaj mora pes to dopustiti, ker je kao nižje bitje ali kaj?...   Angry

SEm vam hotela tukaj še napisati, kaj otrok s psom NE sme početi - in zagotavljam vam, da se tega ne zaveda kakšnih 80% staršev (ali pa še kakšen več) - bom napisala zvečer, če bo čas.
Oz. kot reče moja bližnja sorodnica: "pes mora biti potrpežljiv, otrok lahko dela z njim vse, kar hoče in pes pri tem ne sme mrdniti".  Aha.  Lips Sealed

sem kopirala le del posta..vglavnem se ne strinjam z njim...
Evo, johny je isto kot klip- cartat se pusti le domačim(ok tu pa tam se najde kakšen tujec, da ga ne pogleda grdo) , otrok sploh ne mara, drugih samcev tudi v večini ne... podobno je bianca..in tudi poznam še nekaj psov iz iste psarne.. ne vem- je to naključje , da so si podobni in iz iste psarne? Huh

Jaz mislim, da je dalmatinec primeren pes za otroke - recimo Veryka- imam dosti otrok za sosede, pa ji lahko delajo kaj hočejo..tudi brez skrbi jih spustim, v ograjico z njo samo, edino kaj pazijo (sploh ena sosedova puncka -drugi razred OŠ, pazi na manjše), da jih ne bi veryka podrla zaradi velikosti pa, ko je taka hiperaktivka..
drugače pa ni stvari , ki je ne bi smeli delati na njej- od vlečenja do ne vem česa- otroke ima rada in je vesela samo če jih vidi, kaj šele če se ukvarjajo z njo.. če pa ji kaj res ni všeč, pa se umakne na drugi konec ograjice- niti približno pa, da bi komu kaj naredila..
Zdaj imam tudi že kaki teden na obisku Spikyja (panthera unica star at sea) - tudi ni problema glede otrok in ostalih ljudi- prijazen je do vsakega, ki ga hoče pobožat, pa če ga vidi prvič al pa ne..
ravno zadnjič sem odšla samo z njim na pijačo v mesto, pa pride moj prijatelj (je mislil da je veryka Grin), pa ga začne full stiskat, pa božat- spiky pa celi vesel  Grin Grin Grin  ...pa po mestu par dni nazaj, je prišla družina z 3 otroci, pa so ga božali vsak z svoje strani- brez problema Cool
Tako da, ne vem..  vse pse , ki jih poznam iz Pantheraunica psarne, so približno takšen karakter- tipičen dalmatinski..
Za razliko od že na začetku omenjene psarne, jih tudi dosti poznam , pa ne vem kako to, da je večina tako dominantnih Huh

no, saj ne mislim zdaj tu nekega prepira začet, samo pač se ne strinjam z napisanim...
Sem sama podobno razmišlajla in posploševala kakšni so dalmatinci, ko sem imela samo Johnyja, pa odkar imam Veryko, vidim da sta si predstavnika iste pasme lahko čisto drugačna-  pa oba imata rodovnik Huh.. pa če potem malo pogledam pa še enkrat primerjam pse iz ene psarne pa potem iz druge...ni čudno-ista psarna-različni predniki-podoben karakter? Huh

mojca&klip predvidevam, da je klip do nekje 9 meseca bil karakterno zelo ok, potem pa se mu je počasi začela stopnjevati dominanca , bojazljivost, nezaupljivost? podobno pri johnyju...
naključje?

no, upam da me razumete kaj želim povedati pa brez zamer

aja, skogkatt mislim, da bo Maj ostal kakšen je, pa da mu lahko 99% zaupaš še naprej(nič ni 100% Wink) , če bi želel spremeniti vzorce obnašanja, bi jih pomoje do teh let že spremenil.. na srečo si imela srečo pri izbiri mladička Wink ..le razvajaj ga še naprej tako Kiss


lp
jasmina
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #428 : torek, 04.09.2007 : 07:24:27 »

...

no, upam da me razumete kaj želim povedati pa brez zamer

Ne sekiraj se, vem, kaj hočeš povedati - veliko dalmatincev je takih, kot je bil moj prejšnji, ki je bil tako zelo navdušen nad otroci in obiski, da smo ga morali mi žlajfati... Zato me je to vedenje od Klipa od začetka zelo presenetilo..  Undecided


Tudi sama sem vedno bolj prepričana, da so nekatere lastnosti povezane z linijo... in verjamem, da so dalmatinci iz druge linije lahko bolj "miroljubni". Mislim pa, da karakterne lastnosti očeta prenašajo na mladiče - ali ne?...

Doma smo imeli vedno veliko lovskih psov (ne vem, včasih tudi po 12 naenkrat, ker je bil moj nono dreser za ptičarje in goniče) in vam povem, da so si bili psi enakih pasem z isto vzgojo (isti lastnik) precej različni - pa bi morali biti po logiki podobni... Šolanje je trajalo po približno tri mesece in v tistem času sem se navezala od vsakega od njih in je bila žalost, ko so spet šli domov k gospodarjem.  Cry


Zaradi Klipa sem kontaktirala kar nekaj pasjih psihologov.  Sicer mi je vsak dal drugačen nasvet...

Prepričana sem, da imajo samice bolj nežen karakter in da se ta bran teritorija bolj kaže pri samcih  - lahko pa se seveda motim, saj nisem strokovnjak. Slišala sem že za nekaj dalmatincev (spet samcev), ki so končali na verigi, ker jih lahko hrani in se jim približa samo gospodar. In to so psi, ki so bili v začetku del družine v stanovanju.

Še posebej so dalmatince omenili v projektu "Modri pes", kjer učijo otroke ravnanja s psi - tako da to, da dalmatinec ni primeren za otroke, ni zraslo na mojem zelniku, ampak je plod izkušenj drugih - jaz pri mojem lahko to samo opazujem v praksi...  Wink Huh


Kakorkoli - bomo preživeli, tako ali drugače, vmes pa si bomo pomagali s strokovno pomočjo.
Tako da ni panike in potrebe, da bi ta debata prešla v kakšno "kreganje" - lepo prosim..  Wink Grin


Peace... Wink  Roll Eyes



Lep deževen dan vsem,

Mojca & Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #429 : torek, 04.09.2007 : 10:08:36 »

Hej...

ja ja, je novega..pozorno poglej moj prejsnji post..oz. zadnjo slikico Grin Grin Grin ..
Nisem niti pozorno pogledala kateri pes naj bi bil, sem avtomatsko sklepala, da je Johny.  Tongue
No, ko bodo kepice in ko bodo dovolj velike za meckanje, se ze kar zdaj najavim na obisk.  Wink


DALMATINEC NI primeren pes za otroke
No, moje izkusnje so podobne, vendar vecinoma ne zaradi razlogov, ki jih je navedla Mojca, razen v tem, ki sledi - gre predvsem za to, da Bianca ni navdusena nad bozanjem (razen domacih, kar sem ze nekajkrat povedala  Roll Eyes), kar pa otroci, ko vidijo dalmatinca seveda zelijo pocet, ker imajo predstavo o tem kako je to fajn igraca. Ponavadi se takim bitjem umika oz. jo jaz odvlecem stran, ker vem, da ji je to neprijetno.
Zanimivi so edino takrat, ko se hocejo igrat z njo, to pa ponavadi pomeni imeti v rokah kaksno igraco, tu pa zna priti do tezav, predvsem zato, ker po njenem mnenju so te igrace predolgo pri njih. Takrat se zacne vrteti okoli njihovih nog, ponavadi se skace in hitro pride do tega, da se kaksen znajde na tleh. Zna se celo zgoditi, da hoce to igraco vzeti iz rok in po nesreci pride do dotika zob z roko (ne ugrizne) in otroci, ki niso vajeni zivljenja s psom seveda v jok. Zato ne pustim, da okoli nje skacejo otroci, ki jih ne poznamo, pa tudi znanim (taksnih je res malo) vedno znova razlagam do cesa lahko pride, da potem ne bo kdo rekel, da ni vedel. Pa obvezno sem vedno zraven! Do drugih psov naceloma ni tecna, se pa najde kaksna psica, ki je ne prenasa najbolje. Sem pa ugotovila tokrat na morju, da postane obupno tecna, ko je na povodcu, ni dovolj energije pokurila, okoli nje pa se sprehaja veliko psov. Sem kar popi....a nanjo, ker je zacela smrklja dreti se na pse, ki so hodili mimo in poizkusala se je nekaj zaganjat.  Undecided Adijo pamet!


Drugace pa se tudi meni ne zdi, da bi se po sterilizaciji kaj spremenilo njeno obnasanje.

Skogkatt - bi sla kar z vami na morje, je tam tako lustno, to vreme me bo definitivno v depresijo spravilo.

No ja, lep dan
Natasa
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #430 : sreda, 05.09.2007 : 09:49:30 »

Hm, vidim, da teče debata o dalmatincih in otrocih.  Smiley

Moja izkušnja z Luno. Starejša kot je,  bolj so ji otroci všeč. Wink Na začetku pa ni bila ravno navdušena nad njimi. Niso je zanimali, ni ravno tekla z navdušenjem k njim (prej obratno-stran od njih). Zdaj pa, ko pozna dva prijetna nadebudneža (7 in 13 let Kiss), ji taka velikost otrok pomeni, da bi lahko bili pa kar vsi za čohljanje. Na ulici moram bit kar pozorna, da se ne nameni h kakšnemu in ga z veseljem pozdravi Roll Eyes. Če ni pravi, gre sicer kar stran, vendar niso vsi navdušeni nad takim pozdravljanjem. Tako, da kar pazim.
V mladosti pa sem bila res bolj pazljiva, da niso skočili nanjo in iiiiiiiiii in ooooooo dalmatinček ..... Čisto razumem te pse, če so bilio večkrat oblegani od takih.... Tongue
Se strinjam z navedbo, da so ostri in bolj vzkipljivi kužki - vsaj kar sem jih srečala in počvekala o njihovem karakterju. Tudi Luna je bila taka (zdaj je že bolj soft varianta). Je pa še vedno našpičena, kadar ji kaj ni všeč, pa brani teriorij. Se pa strinjam, da so samčki lahko precej bolj ostri.

Moja Luna izhaja iz "družinskega" legla zato ne bi mogla rečt karkoli o psarnah. Lahko pa verjamem, da se določenih istih "problemov" v eni psarni lahko vsi "naučijo". Huh

Vsem skupaj en super (malo svež, ane) pozdrav! Hja, pa le počohljajte opikane kosmatince!

Ps. Iiii, malih kepic se pa že kar veselim.....tudi mi smo jih enkrat imeli....kakšna uživancija (no, pa tudi veliko dela)! Naj bo vse najboljše!

lp polonak
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #431 : sreda, 05.09.2007 : 10:18:55 »

Zdaj pa res ne vem, če imam dalmatinca doma  Grin
Svojega nikoli nisem navajala na otroke, tudi v družini trenutno ni malih več, pa jih ima vseeno rad oz. ga ne motijo. Vse kar je podobno človeški "rasi" ali malo in lubano (mačke, druge male živali) ima Maj zelo rad  Kiss

Ko je moja prijateljica, katero pozna še od takrat ko je bil z bratci v leglu, in je tako zelo navezan na njo, dobila otroka in je ta očitno dišal po njej, je bil tako navdušen, da ga ni bilo moč ustavit. Mahal je z repom, da sem imela modrice od tega ko sem zraven stala. Vedno ko jo zagleda, jo polubčka po rokah nogah, kar pač doseže in jo ima zelo rad.
 
Tudi velika skupina otrok mu je kul, sploh če imajo kaj za pod zob v rokah Cheesy Ko hodimo z društvom na kakšno pasjo prireditev se pokazat ali na kakšne dneve odprtih vrat je itak glavna atrakcija in naju ostali pesjanarji iz treninga obrambe kar ponucajo v ta namen, saj njihovi ovčarji in malinoji niso ravno temu  Grin Tako jih kar naprej pošiljajo, ko priletijo njihovega božat "Kar tam, tistega dalmatinca pojdi pobožat, on bo takooo vesel" Grin

Kakršen bik je, je glede malih bitjecev, ne glede koliko nog imajo, zelo pazljiv in previden. Po meni bo hodil in skakal v postelji, med tem ko malega muca lepo prestopa in ga nežno carta.

Pač tak je, nežna duša v bikovskem značaju  Wink
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #432 : sreda, 05.09.2007 : 10:52:41 »

...

Samo velika razlika je, ali pes vidi otroke samo popoldne na ulici ali pa z njimi sobiva v družini.  Undecided

....



Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #433 : sreda, 05.09.2007 : 11:01:51 »

Hja, to bomo pa videli ko bo tako daleč Wink
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #434 : sreda, 05.09.2007 : 11:07:30 »

Hja, to bomo pa videli ko bo tako daleč Wink

 Wink Grin Grin

(Ma nisem mislila v mojem stavku točno nate, ampak tako na splošno... )

V družini je namreč prisotno rangiranje oz. hierarhija. In pes se velikokrat postavi nad otroke - vsaj v njegovi pasji buči..  Roll Eyes


LP, M&K
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines