mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 20:19:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novorojenček in pes  (Prebrano 58324 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #165 : četrtek, 08.01.2009 : 09:12:52 »

pol sta pa približne starosti kot naša. Pa ona ima tudi takšno skrb in more pri vseh zadevah pri psu biti obvezno zraven.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #166 : torek, 13.01.2009 : 10:08:02 »

Ko sem se jaz rodila, je morala moja mama svojega pudeljčka dat živet nazaj k svoji mami, vendar je to izredna situacija. Šlo je za psa, ki je dobesedno doživel napad in padel skupaj na vrhu Rožnika, ko je videl, da je moj (kasneje) oče prijel mojo (kasneje) mamo za roko... So ga panično nesli v avto in na veterino, seveda, kjer niso ugotovili nobene zdravstvene težave - so rekli, da je šlo le za napad histerije zaradi ljubosumja.  Shocked
No, takega psa  verjetno res težko navadiš na to, da ni več edini v tvojem življenju.  Grin

Zdaj, ko jaz pričakujem naraščaj, imam pa srečo. Smiley Timi je najbolj zlat in najmanj ljubosumen kuža na svetu. Otroke ima rad, celo če so glasni, ga cukajo itd. Pa tudi za mojega "pasjega" mačka me ne skrbi prav zelo, ker  je res en tak kuža po značaju - pusti si dopovedat stvari (pa pride, če ga pokličeš, kar je sploh hecno; lahko rečem, da ima 100% izdelan odpoklic - včeraj sem ga poklicala, ker nisem vedela, da ravno je - in to konzervico!!!; je pustil vse skupaj in prišel k meni  Cool Grin).

Kakšno po dojenčku dišečo coto jima bomo vseeno predhodno predstavili, čeprav sem sigurna, da bo Timi ravno tako navdušen nad novo pridobitvijo, kot je bil, ko sem domov nosila mačke.  Grin Grin Grin

Lp, 5ra
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #167 : četrtek, 25.06.2009 : 17:17:25 »

A ima kdo izkušnje z več psi, recimo dvema v hiši in novorojenčkom, oz. tako, da pride drugi pes v hišo šele par mesecev po prihodu novorojenčka?

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #168 : petek, 26.06.2009 : 08:16:37 »

Poznam družino, ki ima 3 pse in 2 otročka. ko se jima je rodil prvi, sta bila 2 kosmatinca doma, tretja je prišla po novorojenčku. Ni bilo problemov. Tudi ob rojstvu drugega otroka ne.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #169 : petek, 04.06.2010 : 00:16:06 »

Tudi mi čez slabe tri tedne pričakujemo novorojenčka. Doma imamo pasjega mladinca (10 mesecev bo star ob prihodu dojenčka). Nameravam se maksimalno potruditi, da bo psu prihod novega člana prijeten in da se ne bo počutil prikrajšanega za karkoli. Pes do sedaj ni nikoli kazal ne ljubosumja ne agresije, je izjemno prilagodljiv in neznansko navdušen nad otroki, zato me ne skrbi preveč, da dojenčka ne bi sprejel.
Kolikor psa poznam, se mi pa zdi precej verjetno, da bo prva reakcija na otroka pretirano evforična; pes je mlad, energičen, vihrav in kot sem že rekla zeloo navdušen nad otroki, zato nisem ravno prepričana, da bo znal biti dovolj nežen.
Dojenčka mu nameravam "predstaviti" tako, da ga bo lahko povohal/polizal, a kako naj reagiram na morebitno pasjo evforijo (skakanje, pretirano lizanje ali grizljanje)?
Saj načeloma obvlada pravila človeškega bontona ob srečanjih, me uboga in upošteva, se pa še vedno zgodi, da ga kakšna situacija čisto prevzame in takrat ne more kontrolirati svojega navdušenja. 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #170 : petek, 04.06.2010 : 07:53:04 »

Daj ga na sedi in nagradi z mega okusnim priboljškom?
Boljše ideje nimam....
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #171 : petek, 04.06.2010 : 09:02:15 »

Včasih nas naši kosmatinci zelo presenetijo. Jaz imam pozitivno izkušnjo s psom moje prijateljice, ki je zelooo navdušen nad mano ko se vidiva in sem pričakovala, da bo skakal in evforično odreagiral tudi ob otroku, pa ni bilo tako. Navdušeno je najprej vohal kaj je v vozičku, kasneje pa je lepo ovohaval rokice, nogice in je bil ves iz sebe, če mu je uspelo copatek/nogavičko sunit iz noge potem pa je tekel s tisto nogavičko v gobčku in izzival.  Grin

Tudi ti ne biti pretirano navdušena, ko se boste spoznavali. Deluj umirjeno in pozitivno.  Wink

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #172 : petek, 04.06.2010 : 12:12:44 »

He he, sem že pozabila na vse to Cheesy

Ja res je, kako te lahko en tak norc preseneti. V bistvu sem pričakovala, da bo zrušil vsaj voziček, če ne kar mamo in očeta zraven, tako kot po navadi Roll Eyes pa nič od tega pol Grin je točno vedel, kam malo bitjece spada, že po vonjavi mu je bilo jasno, da je naše Kiss In tako je imel samo rad rad rad Wink Rušiti je začel potem pozneje, ko je bila ta mala že večja Tongue Je pa res, da je bilo v veliko pomoč že to, da mama ni nič kaj komplicirala, če jo je malo poslinil in celo prelubčkal Kiss

Drugače je pa tako kot z vsem ostalim. Učenje in vaja. Če ne pokažemo, kaj bi radi od njega, tega ne more vedeti. Primerjava je žal najslabša možna, sorry, ampak tako kot se mora vsesti, ko dobi posodo s hrano, da nam ne skače po glavi in se čaka in ponavlja vajo, dokler res ne sedi, tako približno bi sestavila tudi spoznavanje.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #173 : petek, 04.06.2010 : 12:15:10 »

Aja, pomaga tudi seveda, če že prej pozna kakšno povelje za mirno in nežno pozdravljanje, recimo "pazi" ali "lepo" Wink to lahko vadite z malimi muckami, zajčki, hroščki,... v smislu da lahko gre pobliže pogledat, če se bo mirno obnašal Smiley
Logiran

Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #174 : petek, 04.06.2010 : 12:22:05 »

Ja skogkatt, kje so tisti časi.  Tongue

Ampak Maj je rušil zato, ker smo se videli na vsake kvatre in je bil tako zelooo vesel, ko nas je videl.  Cheesy Cheesy To se pri domačem psu po mojem ne bo dogajalo.  Smiley
Sicer pa Laetitia tukaj je tema, ki te bo prevzela. Pa povprašaj še Vixen za kakšen nasvet, ko ima sveže izkušnje.   Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #175 : petek, 04.06.2010 : 12:28:14 »

 Roll Eyes
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #176 : petek, 04.06.2010 : 13:21:03 »

Oooo, hvala za spodbudne odgovore! Nekako tako, kot je videti na slikicah od Vixen, si tudi jaz predstavljam srečno otroštvo tudi za mojega sina  Cheesy Odraščati z živaljo (ali še bolje z živalmi) se mi zdi velikanski privilegij za otroka. Kaj več kot enega psa si na žalost ne morem privoščiti, ker se bomo še nekaj časa stiskali vsi v eni sobici (dokler ne uredimo stanovanja), pa mislim, da ne bo nihče zaradi tega pretirano trpel Cheesy Naš peso Arti (airedalček) je pa itak krasno bitje - prijazno in prijateljsko do vseh in vsakogar, ga pa še daje mladostna razposajenost, kar niti ni nenavadno za njegove rosne mesece. Morda me bo pa res, kot pravi Oxer, presenetil in bo reagiral popolnoma umirjeno. Do sedaj me je, moram reči, presenečal samo v pozitivnem smislu.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #177 : petek, 04.06.2010 : 13:34:29 »

Torej skrbi na stran.  Wink Vem, da boste ob spoznavanju previdni in da boste prav ravnali.  Smiley
Si mislim, da se bo tudi pri vas odvijal sam kič. Kiss
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #178 : sobota, 05.06.2010 : 12:06:02 »

PRi nas doma pa nimamo tako zelo zelo dobre izkušnje, nočem te strašit Leatitia, ampak je tudi naša zver bila taka mladostna in živahna in nikoli agresivna, ko smo pričakovali sestro. pa je kljub vsem Zalinim pleničkam, ki smo mu jih prinesli iz porodnišnice ni sprejel najbolje. nekako smo bili dogovorjeni da nikoli in nikdar nista sama in da je eden ali drugi vedno na očeh nekoga odraslega oz skoraj odraslega. danes sta Oto in Zala nerazdružljiva, še spi ne več pri meni ampak pri Zali Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #179 : sobota, 05.06.2010 : 14:32:15 »

Sej tole kar je napisano v zgornjem postu velja vedno in za vse pse in otroke, oz. kar otroke in živali!

Tudi psa je treba naučit, da ne posega v otroka in obratno.

...da ne bo kdo mislu, da pa tega ni potrebno počet, če se ima mirnega, nežnega in skuliranega psa...
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines