mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:17:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Praznični pasji mladički
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praznični pasji mladički  (Prebrano 32479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sreda, 01.12.2004 : 01:07:53 »

     December je mesec, ko vsi mrzlično iščemo darila za svoje najdražje, za prijatelje, sorodnike in znance. Med darili se velikokrat znajde tudi mlad kužek.

     Kaj bi si lahko želeli lepšega za darilo, kot je mlad in razigran psiček?

     Res? Res ni lepšega? Ta mlad kuža ni samo kepica, ki nas zvedavo opazuje iz darilne škatle in ki nam od prijetne utrujenosti zaspi v naročju. Prav ta kuža tudi lula, kaka, grize, se potepa, sledi svojim nagonom, je lačen, včasih bolan, nas potrebuje tudi takrat, ko hočemo mi na zaslužen dopust... Vsak dan nekajkrat zahteva, da za njim pobrišemo lužice in ga peljemo na sprehod, da se z njim igramo prav takrat, ko bi morali opraviti neodložljivo delo, pobiramo za njim naše najdražje - zdaj zgrižene predmete, laja prav takrat, ko je najmanj potrebno, pušča odtise svojih tac na naših najboljših in najdražjih oblekah, bruha v avtomobilu ravno takrat, ko nimamo kje ustaviti... Prav ta kuža nas bo spremljal vsaj 10 let. Prav toliko časa bomo morali mi spremljati njega. V dobrem in slabem. Zaradi tega kužka bomo morali povsem spremeniti naš življenjski ritem, se odpovedati nekaterim razvadam, za katere smo še danes zjutraj prisegali, da nam jih nič in nihče ne more vzeti. Kužek bo tisti, ki nam bo narekoval povsem nove obveznosti, in to take, ki jih nikakor ne moremo odložiti na jutri.

     Si res želimo takšnih sprememb? Res želimo nekomu od naših najbližjih, da tako zelo spremeni svoje življenje?

     Ko boste gledali mlademu kužku v oči in ob tem razmišljali, da je ravno pravšnji za vašo hčerko, sina, taščo, prijatelja..., za vas, se spomnite na te besede in ta vprašanja. Vse preveč mladih kužkov se že kmalu po praznikih znajde samih na mrazu ali zapuščenih v zavetišču. Verjamem, da ob pogledu na tople očke, ki zrejo v vas in vas prepričujejo »Vzemi me!«, ne razmišljate o tem. Pa bi morali! Vaša odločitev je vaša zaveza! Naj vas pri vaših odločitvah ne vodi le srce, temveč poslušajte tudi svoj razum!

     Za lažjo odločitev vam priporočam branje nekaterih prispevkov:
     - Ali sem pripravljen na psa?
     - Prišel bo mladič
     - Ko dobimo mladega psa v hišo...

     Tako. Vse ste razmislili in odločili ste se. Psa želite podariti sebi ali nekomu drugemu in ker se prazniki nezadržno bližajo, je že skrajni čas, da psa čimprej dobite. Kam ponj? Veliko vas je, ki odprete Oglasnik ali oglasno stran na internetu ter se zazrete v nepregledne kolone oglasov za najrazličnejše pasme. Izbirate med majhnimi, srednjimi in velikimi, med golimi, kratkodlakimi in dolgodlakimi, med... Celo v zamenjavo za drva ali kolo ga lahko dobite. Ste res prepričani, da je to prava pot do vašega najboljšega prijatelja? Mi vemo, kako se godi večini takih mladičkov. Pred nakupom je nujno, da izveste tudi vi, zato vas vabim k branju:
     - Umirajo za denar...
     - Pasje trpljenje

     Ste še vedno za mladička? Vas še nismo prepričali, da je bolje počakati konec praznikov, ko boste v miru premislili, našli pravega vzreditelja in pravega pasjega mladiča ter imeli dovolj časa vse pripraviti za prihod novega družinskega člana? Izkoristite praznične dneve za iskanje informacij o pasmah, o vzrediteljih, pasjih potrebah, obisk katerega od slovenskih zavetišč za zapuščene živali... Kako se lotiti nakupa? Preberite:
     - Kako kupimo psa?
     - Nerodovniški, zakaj pa ne?
     - Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...
     - Miti in resnice o nevarnih pasmah

     Odločite se po tehtnem premisleku. Ne bo vam žal. Več kot boste pridobili informacij, lažje boste predvideli, v kaj se spuščate, razumeli boste svojega psa in bolje si boste lahko organizirali svoje »novo življenje«. Tako vaš mladi kuža ne bo že januarja pristal sam na mrazu ob prvem cestnem odcepu iz mesta, prepuščen »divjini« in ne bo mu treba zime preživeti v pasjem zavetišču, temvec bo živel srečno pasje življenje ob človeku, ki mu pomeni vse. Preberite dve zavetiški zgodbi Prižgi spet iskrico v mojih očeh! Preberite zgodbo Kako si lahko to storil?. Preberite Ko kamni jočejo ...

     Vsem psom in njihovim lastnikom želim prijeten praznični december ter obilo dobrot in topline.

Jana Pahovnik
www.mojpes.net
Logiran

Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 04.12.2004 : 12:20:45 »

Jana, zelo dober tekst. Upam, da se bo koga kaj prijelo in bo trikrat (ali pa še celo večkrat) razmislil kje in zakaj psa sploh kupuje. Tole je res pametno.

rina, nimam komentarja! Lips Sealed Angry
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #2 : sobota, 04.12.2004 : 12:32:45 »

Jana... fino je ko svoje misli zliješ na tipkovnico.
Naj vse malo bolj prisili k razmišljanju preden napišejo oglas, da iščejo kužka za mirnejše praznike!? Huh
Super poteza! Cheesy
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #3 : sobota, 04.12.2004 : 12:40:57 »

Sally's nugget, oglas je bil v rubriki prodam tako da ga pomoje oddajajo in so Miklavža izrabili, da bi se psa lažje znebili. Sad Sad Lips Sealed Lips Sealed
Aja, sem čisto zmešana danes. V oglasu je pisalo še, da je neustrašen čuvaj.

Jana, tudi jaz sem mnenja da je prispevek odlčno napisan in da lahko marsikateremu odpre oči. Problem je samo v tem, da bo ta tekst preblralo premalo ljudi. Undecided

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 04.12.2004 : 13:02:51 »

rina,

lahko ga sprintas z vsemi prilogami vred (v vec izvodih), jih zlozis v paketke in razdelis v svojem okolju po:
- trgovinah (ne po pasjih),
- zdravstvenih domovih (ne vet. ambulantah),
- frizerijah,
- bencinskih servisih,
- ...

Skratka, vsepovsod tam, kjer se zadrzuje ali izmenja veliko ljudi, pa ne tistih, ki v vecini ze vedo, za kaj se gre (vet ambulante, specializirane pasje trgovine). Gre za to, da "narobe" kupujejo pse tisti, ki jih (v glavnem) se nimajo, ki ne vozijo psov k veterinarju, ki ne zahajajo v pet shope ali pa pse imajo, pa kupujejo hrano v sparu ali na bencinski.

Kako sprintati?
- tale clanek - http://www.mojpes.net/download/praznicnimladicki.pdf
- O čem morate razmisliti pred nakupom psa? - http://www.mojpes.net/modules/news/print.php?storyid=347
- Prišel bo mladič - http://www.mojpes.net/modules/news/print.php?storyid=338
- Ko dobimo mladega psa v hišo... - http://www.mojpes.net/modules/news/print.php?storyid=339
- Umirajo za denar... - http://www.mojpes.net/download/umirajozadenar.pdf
- Pasje trpljenje - http://www.mojpes.net/download/brosura.pdf
- Praznični mladiči na prodaj! - http://www.mojpes.net/modules/news/print.php?storyid=155
- Kako si lahko to storil? - http://www.mojpes.net/modules/news/print.php?storyid=139

Sprintano ne spreminjajte in ne brisite nicesar, kar je navedeno.
Ce ima kdo namen napisano posiljati po mailu, lahko to stori na http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=29;action=sendtopic;threadid=2552.
Po emailu se povezava www.mojpes.net lahko posilja samo kot osebna posta (torej, na najvec tri email naslove osebam, ki jih osebno poznamo).

Tako boste tudi sami pripomogli k osvescanju ljudi.
Logiran

čebelica maja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #5 : torek, 07.12.2004 : 17:03:41 »

Prav imate >:(Ni prav psa kar tako zapret v škatlo in in odložiti pod smreko, nato pa more psiček tam celo noč čepeti v kartonu Cry Cry Cry Cry Cry Cry Sad

Žalostno Cry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : torek, 07.12.2004 : 17:15:00 »

Jana, mislim, da ne bi bilo napak, če bi se povezava na to temo objavila tudi na sosednjih forumih, kaj praviš?

Prav imate >:(Ni prav psa kar tako zapret v škatlo in in odložiti pod smreko, nato pa more psiček tam celo noč čepeti v kartonu Cry Cry Cry Cry Cry Cry Sad

Žalostno Cry

To je proti vsemu ostalemu, kar se s takimi živalmi ponavadi zgodi v prvem mesu po prazniku, še najmanjši problem  Undecided

Lp, Yo
Logiran
čebelica maja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #7 : četrtek, 09.12.2004 : 13:24:17 »

Jana, mislim, da ne bi bilo napak, če bi se povezava na to temo objavila tudi na sosednjih forumih, kaj praviš?To je proti vsemu ostalemu, kar se s takimi živalmi ponavadi zgodi v prvem mesu po prazniku, še najmanjši problem  Undecided

Lp, Yo
sej vemm.

Ampak vse eno Smiley
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #8 : četrtek, 09.12.2004 : 22:37:40 »

Jana to si res zelo lepo napisala in dalo mi je misliti. Vse sem si prebrala. Ob zgodbi Kako si lahko to storil? sem zraven celo jokala Cry Cry, kako lahko stori nekdo kaj takega  HuhSad Skupaj z mamo sva ugotovile, da smo res pripravljeni na psa, vendar ne sedaj med božičom za božično darilo, vendar ga že dalj časa načrtujemo.

Vsi, ki si nameravajo kupiti psa bi morali prebrati to zgodbo pa še vse ostale članke.

LP Anja
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : nedelja, 19.12.2004 : 12:44:28 »

Problem je samo v tem, da bo ta tekst preblralo premalo ljudi. Undecided

Kaj pa objava v kakšnem časopisu?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #10 : ponedeljek, 20.12.2004 : 07:44:50 »

Jana, tudi sama se pridružujem mnenju, da je tekst odličen!!  Žal pa (kot "zapriseženi" skeptik) dvomim, da se bo tekst dotaknil tistih, ki bi bili dolžni NAJBOLJ razmišljati o tem, da se živih bitij NE kupuje za darila!  Sad  Vseeno pa se tudi sama trudim z osveščanjem bodočih lastnikov! In seveda ne samo v tem, udarnem, predprazničnem času....  Osebno menim, da bi bil največji učinek za osveščanje - prispevek v kakem časopisju. Če ima kdo možnost....
Logiran
Khala
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #11 : petek, 04.03.2005 : 06:50:44 »

Hmmm..tudi sama sem mnenja, da  kužkov NE SME dobiti v ačsu katerih koli praznikov, ker ljudje enostavno ne zanjo razmišljati recimo po pasje. Wink
Moja soseda je kot "veliko presenečenje"  :okupila svoji hčerkici malega kužeka za novo leto. K sreči smo v predmestju in tako ni bilo petard ali kakšnega ropotanja, vendar so storili prvo NAPAKO. Šli so namreč v mesto in SEVEDA kužeka peljali s seboj...zelo kmalu so prišli domov, češ vsi prestrašeni, ker ubogi kuža ni vedel kaj se okrog njega sploh dogaja.....naslendji dan, so pa že premišljevali kako in kaj...mogoče bi bilo fino, ta članek od Jane posredovati tudi po drugih straneh na internetu?Huh Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 24.11.2005 : 20:44:23 »

Spet se bliza najbolj praznicni mesec v letu in spet je vec kot aktualna tale tema.

Upam, da januarja ne bomo spet brali o prezeblih pasjih malckih, ki se jih bodo prejemniki decembrskih daril navelicali, dobri ljudje pa jih bodo pobirali za vogali in po grmovju, kot vsako leto. Vsak med vami lahko po svojih moceh pomaga, da bo takih pasjih malckov cim manj.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : petek, 25.11.2005 : 11:14:17 »

Saj pri nas je tega zelo malo - sem na lastni koži občutila, ko sem imela zimsko leglo. pri nas večinoma ljudi prime želja po kužkih tam enkrat od začetka februarja, ko se dan že lepo podaljša in se sluti pomlad. Je pa še vedno zelo aktualno zlasti v Ameriki, kjer je kužek tradicionalno božično darilo. Saj veste tiste slikce z razsvetljeno jelko, darili in škatlo, iz katere kuka kosmata glavica. Večina teh kužkov konča tako kot ostala božična darila: pozabljeni so po nekaj dneh. Naslednje leto pa otročički lahko dobijo novega.
Ker pa se vse, kar je v Ameriki slabega prej ali slej razširi tudi pri nas, opozorilo res ni odveč.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #14 : petek, 25.11.2005 : 12:26:29 »

Hecno. Mi imamo prav zdaj leglo in mladiči naj bi bili godni za oddajo natanko na Božični večer - kaj češ, smo preračunali, da bodo prav takrat stari dva meseca.  Za pravega ljubitelja - pravo in najlepše darilo za naslednjih deset let - ampak, saj zdaj nas že poznate in veste, kako hude kriterije smo si postavili za nove lastnike. Naših ne bi smelo biti za vogali in po grmovju - če ne bo pravega - bodo raje pri nas.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Praznični pasji mladički
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines