mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 05:20:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali  (Prebrano 46831 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #180 : torek, 30.03.2010 : 18:16:35 »

Se opravicujem, da sem vprasanja naslovila na vse Macjelovke in ne samo na IO. Nimam pojma, kdo je IO, vem pa, da naj bi bile Macjelovke "drustvo za pomoc prostozivecim mackam". Hm ... Macjelovke najbrz niso samo tiste v IO, oz. naj bi tiste, ki so v IO, predstavljale vse  Macjelovke. Hm ...
Ok, saj me vase notranje zadeve nikakor ne brigajo, je pa vec kot cudno, da drustvo, ki je prvenstveno tukaj zato, da pomaga prostozivecim mackam, podpira pravilnik, po katerem sicer menda ne dela, pa vendar ne namerava nicesar ukrenit proti njemu, ceprav ravnanje v skladu s pravilnikom spravlja macke v stres.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #181 : torek, 30.03.2010 : 18:17:41 »

Jana, to ni stališče vseh Mačjelovk, ampak članic predsedstva IO.

Nekatere takemu odnosu oz. neodnosu odločno nasprotujemo in se aktivno trudimo za izboljšanje situacije.

Lp, Maja

Potem bi bilo pa morda dobro zamenjat članice predsedstva IO za začetek.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #182 : torek, 30.03.2010 : 18:23:02 »

pa vendar ne namerava nicesar ukrenit proti njemu, ceprav ravnanje v skladu s pravilnikom spravlja macke v stres.

In to zato, ker Samčeva ni naslovila vprašanja na njih  .

O, ker bruh.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #183 : torek, 30.03.2010 : 18:33:01 »

Smet, jaz se se nisem odlocila, naj se smejem ali jocem. Zal.
Ker tole res kaze na to, da ne vemo, cemu sploh smo. Dobesedno.
Ozje in sirse druzbene probleme pac ne prepoznavamo samo iz dokumentov, ki so naslovljeni na nas osebno, al kako?
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #184 : torek, 30.03.2010 : 18:35:05 »

Ok, saj me vase notranje zadeve nikakor ne brigajo, je pa vec kot cudno, da drustvo, ki je prvenstveno tukaj zato, da pomaga prostozivecim mackam, podpira pravilnik, po katerem sicer menda ne dela, pa vendar ne namerava nicesar ukrenit proti njemu, ceprav ravnanje v skladu s pravilnikom spravlja macke v stres.

Jana, to sem vprašala tudi včeraj na občnem zboru in sem dobila odgovor članice IO, da  "je društvo zato, da lovimo mačke." In ko sem spraševala glede vizije društva in pritiskanja na ureditev statusa prostoživečih mačk pri VURSu, sem dobila odgovor: "saj nič ne moremo" Očitno se nekaterim zdi bolj pomembno, da vodjo ZH spravijo na kolena in jih milo prosi za mnenje, namesto da bi razmislile o smotru društva in (konkretnejšem) delovanju v prihodnosti.

Zdi se, da so nekateri pozabili, da je društvo namenjeno nečemu drugemu kot pumpanju lastnega ega.


p.s. helena sporoča, da že cel popoldan bruha zaradi stališča IO društva, katerega članica je. bruham bruham bruham jezen jezen jezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #185 : torek, 30.03.2010 : 18:44:00 »

Očitno se nekaterim zdi bolj pomembno, da vodjo ZH spravijo na kolena in jih milo prosi za mnenje,

Na katera kolena, moja  Azn pevka ?
Nujno  se moram zresnit, pa ne vem, če se bom lahko  .


Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #186 : torek, 30.03.2010 : 18:45:47 »

Aja, pa še to: da ne bo kdo mislil, da člani nismo bili pripravljeni pomagati pri oblikovanju uradnega stališča društva. Z majas, heleno in nekd. članico IO smo spisali mnenje, kakršno bi moralo biti glede na poslanstvo društva. Naše mnenje odraža trenutno prakso tuje in naše stroke z vsemi utemeljitvami.

Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #187 : torek, 30.03.2010 : 18:53:54 »

Kolikor sem jaz razumela, je bilo včeraj na občnem zboru podano vprašanje, ali bo društvo napisalo mnenje, ki bi ga Zavetišče Horjul poslalo skupaj s svojim odgovorom. Glede na to, da ta predlog/vprašanje/prošnja (sami izberite, kaj paše zraven) ni bilo poslano direktno iz Zavetišča, se meni ne zdi tako zelo čudno, da društvo Mačjelovka ne reagira. Kolikor sem jaz razumela na teh 13 straneh, je celo Polona sama napisala, da bo ta poziv (ali kakorkoli se mu pač reče) reševalo Zavetišče Horjul samo, ostali zainteresirani pa se naj raje trudijo, da se spremeni zakonodaja na tem področju. Tega pa društvo Mačjelovka ni nikjer zatrdilo, da ne bo naredilo. Ali pač? Ker če je to spet samo "ena rekla", smo nazaj v peskovniku.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #188 : torek, 30.03.2010 : 18:59:54 »

Ewa, to je samo en del zgodbe. Ker sem članica društva, sem ZH vprašala, ali lahko društvo kakorkoli pomaga s svojim stališčem. ZH se je s tem strinjalo, kar sem tudi (uradno) prestavila na občnem zboru in bi mora biti tudi zavedeno v zapisniku. To ni govorica, peskovnik itd., ampak ena od stvari, o kateri smo debatirali na občnem zboru.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #189 : torek, 30.03.2010 : 19:01:54 »

ups, lapsus calami:
Ewa, to je samo en del zgodbe. Ker sem članica društva, sem ZH vprašala, ali lahko društvo kakorkoli pomaga s svojim stališčem. ZH se je s tem strinjalo, kar sem tudi (uradno) prestavila na občnem zboru in bi moralo biti tudi zavedeno v zapisniku. To ni govorica, peskovnik itd., ampak ena od stvari, o kateri smo debatirali na občnem zboru.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #190 : torek, 30.03.2010 : 19:09:04 »

No, jaz sem na zboru razumela, da se ti kot posameznica zanimaš za pomoč Horjulu in če lahko društvo podpiše/poštemplja dopis, ki ste ga sestavile. Ne spoznam se na delovanja društev, se mi pa zdi logično, da če bi Zavetišče Horjul želelo mnenje Mačjelovke, bi se samo obrnilo na društvo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #191 : torek, 30.03.2010 : 19:17:01 »

Lejte, ne vem, al naj pisem s kaksnimi 80 px boldanimi crkami, al kako? A se res tako slabo razumemo? A res vidimo vsak samo svoj prst pred svojim nosom?

Pravilnik velja ze od ...
Pravilnik pravi, da se mora ujete prostozivece macke drzati v ujetnistvu vsaj 14 dni, kolikor je za macke predpisana karantena.
Pravilnik smo dolzni izvajati VSI, pa ga ocitno Gmajnice s polno pomocjo Macjelovk ne.
Dokler ni bilo toznika, ste bili vsi tiho, tudi Macjelovke. Macjelovke boste najbrz tiho se naprej.
Zdaj, ko je prva kazen razpisana na ZH glavo, cemur je dokazilo papir, ki ga je prejel ZH, imate najbrz tudi Macjelovke crno na belem, kaj pravi pravilnik (ce niste vedele ze prej).

Torej, glede na papir, ki ga je dobil ZH, sprasujem ponovno - kaj boste storile, ko bodo prvic Gmajnice dale nalog, da odnesite S/K macka na lokacijo prej, kot bo minilo 14 dni od nastanitve v Gmajnicah? Boste odklonile in pustile macka v Gmajnicah pod stresom? Boste storile protizakonito dejanje in odnesle macka takoj na lokacijo? Upam, da so dovolj jasna vprasanja in upam, da bo kdo iz IO odgovoril nanje. Ali pa morda Ewa?

Ali res mislite, da gre samo za papir, s katerim se naj ukvarja ZH? Seveda se mora ZH z njim ukvarjati, ker v njem od ZH zahtevajo reakcijo. Vendar, mi gre res na jok, ce menite, da se to, kar je v tem papirju v povezavi s protokolom za prostozivece macke napisano, Macjelovk ne tice.

In, nehajte ze bluzit kozlarije in delat norcev iz sebe, ces da gre za pomoc Horjulu. Se enkrat:

GRE ZA TO, DA PROSTOZIVECI MACKI NE MOREJO/NE SMEJO BITI V UJETNISTVU 14 DNI, KER JE TO ZANJE STRES!

A res mislite, da brez uradnih dopisov vasa druzbena participacija ni potrebna?
Ma, jebemti, res je najbrz najbolje, da zaprem tole in grem poticke delat.
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #192 : torek, 30.03.2010 : 19:18:20 »

No, jaz sem na zboru razumela, da se ti kot posameznica zanimaš za pomoč Horjulu in če lahko društvo podpiše/poštemplja dopis, ki ste ga sestavile. Ne spoznam se na delovanja društev, se mi pa zdi logično, da če bi Zavetišče Horjul želelo mnenje Mačjelovke, bi se samo obrnilo na društvo.
A ni bilo več očitno, da se je včeraj večina prisotnih strinjala, da bi moralo društvo končno javno in jasno zavzeti stališče, za katerega bi se glede na poslanstvo moralo zavzemati?

Če bi bila to samo moja želja, verjetno ne bi toliko ljudi sestavljalo dopisa.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #193 : torek, 30.03.2010 : 19:25:43 »

Vprašanje: zakaj bi ZH objavljalo tukaj - na javnem forumu, dopis, ki ga je prejelo, če ne zato, ker se problematika tiče tudi ostalih in med drugim tudi zato, da se pomaga rešit zadevo, o kateri odlok bo korak bliže stalni praksi.

Jutri bo Mačjelovko najverjetneje čakal podoben dopis... mislite, da se bo v njenem primeru odločalo drugače? Tule je treba zaorati ledino.

V določenih primerih se mi zdi pomoč samoumevna in to je en takih primerov.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #194 : torek, 30.03.2010 : 19:31:02 »

In če smo že pri subjektivnih mnenjih: meni se zdi, da bi društvo, namenjeno pomoči prostoživečim mačkam moralo samoiniciativno skočiti in ponuditi pomoč, saj se ta situacija zadeva vseh nas. Ne pa, da se zdaj obračamo stran, ker smo mi pač v Lj, to pa je bilo v Celju.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines