mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 12:43:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #60 : nedelja, 22.07.2012 : 18:59:28 »

Pol je lahko tudi "šavs" na nerodno mesto... in ne ubijalski pohod.  Roll Eyes Ljudje imamo pač bolj nežno kožo kot psi.

Renčanje je normalno pasje oglašanje, ampak to, da se vodniku zdi, da to pes lahko počne vsem in povsod pa ni. In se z vzgojo odpravi TAKOJ, ko se to opazi. Psa navadi, da pusti tako šarjenje po hrani ali odvzem kosti kot dotikanje po celotnem telesu, kot jo ne normalno in zaželeno pasje obnašanje med ljudmi.

Eh, napaka:
kakršno je

Se pravi pasje čuvanje bilo česa ali ne dovoliti posega v lastni osebni prostor iz strani vodnika je absolutno PREPOVEDANO! In je eden od jasnejših pokazateljev, da nekaj ne štima in če se zadevo ignorira, oz. nevede še spodbuja (kar se vedno bolj bere iz tvojega pisanja) ni variante, da bi zadeva prenehala kar sama od sebe. In navado eskalira... kot beremo tukaj...
Po domače: usral si ga. Se pa da vse rešit, če maš voljo zares pljunit  v roke in zavihat rokave. Posledično spremeniti svoje navade in se marsikaj naučiti o pasji psihologiji in sploh vzgoji. Če tega nisi pripravljen pa močno upam, da si še lep cajt ne boš vzel še enega psa, ker je velika verjetnost, da se ti bo zgodilo nekaj podobnega. Žal.  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #61 : nedelja, 22.07.2012 : 19:01:09 »

V bistvu si delal narobe. Ne roko v skledo, ampak hrana samo iz roke, kasneje pa držiš skledo v roki in vanjo dodajaš briket po briket - da vidi, da je hrana tvoja in jo daješ, ne da je njegova in jo jemlješ. Pa še kaj naj bi naredil za to hrano, da bi si jo zaslužil (pa makar samo da se usede).
Samo sedaj v tej situaciji sam ne poskušaj nobene prevzgoje ali rehabilitacije.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #62 : nedelja, 22.07.2012 : 19:08:19 »

Ps: ne samo, da si ti ugotovil, kaj je znak za napad, tudi pes je ugotovil, da se ga bojiš, da se boš umaknil in da z napadom doseže svoje. Mogoče pa le ni tako brezupen primer, kot se je bralo od začetka.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #63 : nedelja, 22.07.2012 : 19:10:22 »

Moksa, moji opisi niti približno niso tako dobri, da bi z njimi zavaraval strokovnjake. Pa tudi če bi bili. Moje mnenje je, da če pes postane nevaren, ne glede na to zakaj, je bolje, da se ga evtanazira kot da se zgodi kakšna hujša nesreča. Bidi bi psa očitno rad rešil, čeprav se je za pomoč odločil šele tedaj, ko je bil pritisnjen v kot.
Nisem mislila na strokovnjake, pač na na podpovprečne lokalne veterinarje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #64 : nedelja, 22.07.2012 : 20:22:29 »

Glej Moksa, moje osebno mnenje je, da lahko lastnik psa, ki je že večkrat ugriznil pelje na evtanazijo, ne glede na vzrok zaradi katerega je do agresivnosti prišlo. Gre pač po odločbo k uradni osebi in to je to. Ne bi prav nič moralizirala, življenje je kruto in psa, ki ni sposoben normalno funkcionirati v svojem okolju (ki je človeška družina) selekcija izloči. Ne glede na to, ali je kriva bolezen ali pa kombinacija karakterja psa in (ne)sposobnosti vodnika.

če si lastnik prizadeva takega psa rešiti, naj bi mu pri tem pomagali, ne pa ga obsojali. Tudi če je mogoče res sam zamočil.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #65 : nedelja, 22.07.2012 : 20:40:34 »

Z boldanim se pač ne strinjam:
Ne glede na to, ali je kriva bolezen ali pa kombinacija karakterja psa in (ne)sposobnosti vodnika.

Imam poln kufer tega, da si ljudje pridržujemo pravico, da smo "bog i batina". Pa tudi v redu, enim je to čisto sprejemljivo, mogoče celo naravno. Blagor njim.
če si lastnik prizadeva takega psa rešiti, naj bi mu pri tem pomagali, ne pa ga obsojali. Tudi če je mogoče res sam zamočil.
Pomagali s(m)o mu vsi tu pišoči, seveda samo z nasveti, kar pač lahko tu storimo. Ampak ok, naj si vsak  na podlagi njegovih postov ustvari mnenje. Če ne bi vsak imel svojega (mnenja, namreč), najbrž ne bi tu debatirali.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : nedelja, 22.07.2012 : 21:27:52 »

Od pradavnine je bilo tako, da je pes, ki je močneje ugriznil (zlasti otroka) dobil s kolom po glavi ali v najboljšem primeru metek. Ne glede na vzrok. (Tudi) zaradi take selekcije, je danes življenje s psi varno, ugrizov je glede na število psov in znanje ljudi, ki se z njimi ukvarjajo neverjetno majhno.
Danes se vse postavlja na glavo. Živalim se pripisuje atribute, ki jih nimajo, ne priznava pa se jim tistih, ki jih imajo. Vsiljuje se nekakšne živalske pravice, s katerimi nimajo kaj početi, hkrati pa se jim jemlje najosnovnejše pogoje za normalno življenje (omejuje se jim svobodo do te mere, da ne morejo več normalno medsebojno komunicirati med seboj, jemlje se jim delo, za katerega so bili utvarjeni - nadomestno delo dobijo samo redki srečneži. Razvaja se jih do onemoglosti, hkrati pa se od njih pričakuje, da  bodo špilali vlogo pliškotov ali vrtnih palčkov....)

Rehabilitacija psa, ki je zavožen do te mere, da brez poprejšnjega opozorila in vidnega vzroka grize vse okoli sebe je težak, dolgotrajen, drag, včasih nevaren  in kljub vsemu vloženemu trudu pogosto neuspešen podvig. Brezpogojno ga mora voditi usposobljen strokovnjak. Spoštujem vsakega, ki se odloči za to težjo pot, ne glede na to, da je mogoče psa sam zašuštral. Na kraj pa pameti mi ne pade, da bi šla obsojat tistega, ki se raje odloči za evtanazijo. Kar je obsojanje vredno je strahopetno podtikanje takega psa drugim osebam, zaklonišču ali pa da ga celo namerno "izgubi". Ali pa pusti vse kot je in čaka, da se zgodi katastrofa.

In v tem konkretnem primeru sploh ne bi izključila bolezni.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 22.07.2012 : 21:53:28 »

Od pradavnine je bilo tako, da je pes, ki je močneje ugriznil (zlasti otroka) dobil s kolom po glavi ali v najboljšem primeru metek. Ne glede na vzrok. (Tudi) zaradi take selekcije, je danes življenje s psi varno, ugrizov je glede na število psov in znanje ljudi, ki se z njimi ukvarjajo neverjetno majhno.
Danes se vse postavlja na glavo. Živalim se pripisuje atribute, ki jih nimajo, ne priznava pa se jim tistih, ki jih imajo. Vsiljuje se nekakšne živalske pravice, s katerimi nimajo kaj početi, hkrati pa se jim jemlje najosnovnejše pogoje za normalno življenje (omejuje se jim svobodo do te mere, da ne morejo več normalno medsebojno komunicirati med seboj, jemlje se jim delo, za katerega so bili utvarjeni - nadomestno delo dobijo samo redki srečneži. Razvaja se jih do onemoglosti, hkrati pa se od njih pričakuje, da  bodo špilali vlogo pliškotov ali vrtnih palčkov....)

Rehabilitacija psa, ki je zavožen do te mere, da brez poprejšnjega opozorila in vidnega vzroka grize vse okoli sebe je težak, dolgotrajen, drag, včasih nevaren  in kljub vsemu vloženemu trudu pogosto neuspešen podvig. Brezpogojno ga mora voditi usposobljen strokovnjak. Spoštujem vsakega, ki se odloči za to težjo pot, ne glede na to, da je mogoče psa sam zašuštral. Na kraj pa pameti mi ne pade, da bi šla obsojat tistega, ki se raje odloči za evtanazijo. Kar je obsojanje vredno je strahopetno podtikanje takega psa drugim osebam, zaklonišču ali pa da ga celo namerno "izgubi". Ali pa pusti vse kot je in čaka, da se zgodi katastrofa.

In v tem konkretnem primeru sploh ne bi izključila bolezni.
Direktno in realno.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #68 : nedelja, 22.07.2012 : 21:55:12 »

Direktno in realno.

Res je.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #69 : nedelja, 22.07.2012 : 22:06:37 »

Res je.

Tudi jaz sem tega mnenja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 22.07.2012 : 22:19:16 »

Se strinjam.

Dodala bi še tole:

Zame je enako neodgovorno (vse točke, v naključnem vrstnem redu):
- imeti na vso silo pri hiši psa, ki se ga vsi domači bojijo, še posebej takega, ki je že ugriznil,
- imeti psa leta na ketni in z minimalcem socialnih stikov,
- dati psa nekomu drugemu, za katerega ni zagotovila, da bo z njim znal delati in da bo znal preprečiti nadaljne incidente (klasična oddaja),
- dati psa v zavetišče, kar pomeni preložitev kompletne odgovornosti (tudi za evtanazijo) na drugega.

Ali se bidi loti zadeve tako, kot je potrebno, o čemer jasno in direktno piše Lanabela, ali pa se bo moral sam po ustreznih postopkih posloviti od psa, brez prelaganja odgovornosti na druge.
Moj nasvet vsekakor je, da naj se najprej loti preverjanja vzrokov za tako stanje (veterinar in strokovnjak za vzgojo problematičnih psov) in potem odgovorno ukrepa v skladu z ugotovitvami in nasveti, ki jih bosta dala, pa tudi v skladu s tem, kar je temu psu sam sposoben nuditi.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #71 : nedelja, 22.07.2012 : 23:51:33 »

Se podpišem pod obe.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #72 : ponedeljek, 23.07.2012 : 06:48:12 »

V evforiji vsesplošnega podpisovanja dodajam le še to: tu nimamo opravka z mnenjem strokovnjaka. Imamo opravka z nekom, ki je prišel po nasvet, kam oddati psa, ker alternativa je evtanazija. Nihče med vami ni nikoli imel opravka s človekom, ki je lastnega psa opisoval kot izredno napadalnega, resnica pa je bila daleč od tega? binulja? Xena? Amnezija? Jaz sem imela opravka z nekaj takimi, od tega je enemu uspelo povsem zdravega (iin učljivega) psa evtanazirati. Ker je to bilo lažje kot resno šolanje.
Sama sem za evtanazijo resnično agresivnih psov, sploh takih, ki so že poškodovali. Sem pa tudi za to, da se jim da strokovno podporo in priložnost pred tem. In ne verjamem več ptičkom, ki pridejo takole mimo nekega nedeljskega popoldneva po mnenje za tako zelo resen primer na nek forum in v štartu imajo samo dve že omenjeni opciji v glavi.
Sem mu opisala svoj primer: je vprašal za ime inštruktorja? Ni. Je sledil čarkinem nasvetu in se pozanimal, kje opravljajo CT glave? Ni. Malo morgen. Boli ga đoko: psa mora oddat ali ubit. Na podlagi česa ga bo veterinar evtanaziral - na podlagi takega pričevanja, kakršnega je podal nam? Ja no, nič novega.
Glej ga no zlomka, v njegovem opisu piše, da je njegov prvi pes bil z njim eno leto. Kaj je pa bilo z njim? Kar spokal culico in šel k sosedom, so imeli lepšo zelenico?

Glede male lekcije iz zgodovine "od pradavnine je bilo tako..." pa samo še tole (in tu zaključujem): marsikaj je bilo tako-pa-tako že iz pradavnine. Če bi to lajno vlekli naprej, bi ti danes kuhala in pospravljala in še kaj drugega doma  cel dan, tvoje mnenje in svobodna volja pa bi bili skrajno nezaželjeni povsod in vedno. Če bi se uprla, bi te čakalo kamenjanje ali ogenj. Zelo enostavno, tako kot psa čaka ali pa je čakal šus v glavo. Korak naprej za človeka je (ponekod) zaželjen. Za žival pač ne, ker je naše orodje, hrana, zabava, poligon za naše frustracije in pomanjkanje pozornosti. In tako mora ostati. Juhu.

In preden ti tebi tako ljuba kratica pride v bližino tipk - niti ne poskusi z AR in podobnimi. Not my case.

Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #73 : ponedeljek, 23.07.2012 : 07:59:28 »

Nihče med vami ni nikoli imel opravka s človekom, ki je lastnega psa opisoval kot izredno napadalnega, resnica pa je bila daleč od tega? binulja? Xena?

Smo imeli, smo. Pa ne bom o tem, jaz vem, zakaj sem se podpisala pod določeno mnenje in to je to.

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #74 : ponedeljek, 23.07.2012 : 09:39:56 »

ne vem zakaj ampak tudi jaz imam popolnoma isti feeling kot moksa.

me zanima kaj so/bodo danes ukrenili ... upam, da se bo bidi še kaj javil ...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines