mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 05:55:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Njegova visokost lastnik psa  (Prebrano 33991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #30 : torek, 24.02.2009 : 00:25:02 »

Se strinjam s tem, da se preveč lastnikov psov naredi francoza, ko se njihov pes pokaka. Še bolj nagravžno pa mi je to, kar sem npr. videla zadnjič na sprehajalni poti ob Plečnikovih stopnicah (pa ni bilo prvič), ko je mama svoji mali hčerkici potegnila dol hlače, da se je, oprostite izrazu, uscala direkt sredi poti, mimo pa je hodil folk, kot da ni nič, ko sem šla pa nedolgo nazaj po tej isti poti s Sisi, se je takoj prikazal neki varnostnik in me nahrulil, da moj pes ne sme tam hoditi, ker bo polulal travo.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #31 : torek, 24.02.2009 : 01:44:07 »

Se strinjam s tem, da se preveč lastnikov psov naredi francoza, ko se njihov pes pokaka. Še bolj nagravžno pa mi je to, kar sem npr. videla zadnjič na sprehajalni poti ob Plečnikovih stopnicah (pa ni bilo prvič), ko je mama svoji mali hčerkici potegnila dol hlače, da se je, oprostite izrazu, uscala direkt sredi poti, mimo pa je hodil folk, kot da ni nič, ko sem šla pa nedolgo nazaj po tej isti poti s Sisi, se je takoj prikazal neki varnostnik in me nahrulil, da moj pes ne sme tam hoditi, ker bo polulal travo.

Po drugi strani je to zanimivo, ja - da imamo tudi kup staršev, ki so preprični, da je pasji urin fuj in bljak in ena večjih katastrof ter kršitev njihovih in otroških pravic, otroški pa vendar nič takšnega. Tudi otroški kakci ne, še posebej če so zaviti v nerazgradljivo plenico, ki so jo elegantno odvrgli ob pohodniški poti  Shocked Roll Eyes (Ogorkov cigaret, piksen in plastenk, ki so jih polne gozdne in obgozdne poti in vseh ostalih svinjarij sploh ne bom vlekla na plan).

Problem je torej mnogo več kot enoplasten  Undecided (Kar seveda ne zmanjša odgovornosti skrbnikov psov glede čiščenja iztrebkov.)
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #32 : torek, 24.02.2009 : 13:34:38 »

Ena od vas je nekaj pstov nazaj omenjala moške, ki jih včasih res lahko primerjamo z našimi živalmi. Ko jih pritisne, enostavno šlic dol, pa za prvo drevo. Zadnjič sem šla po ulici, pa je eden nekoga čakal v avtu. Ga je pritisnilo, stopil je ven, šlic dol, in hop, scat na kandelaber. Pa sem ga zanalašč gledala, ker je scal 5 m od mene, pa mislite, da mu je bilo nerodno? Ma niti slučajno.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #33 : torek, 24.02.2009 : 14:06:46 »

O, jaz pa takim z veseljem "zatežim". Cool Reakcije so pa različne. Roll Eyes
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #34 : torek, 24.02.2009 : 14:12:15 »

Uf, ja, eni moški so res slabši od psa, pes se vsaj malo za vogal skrije, možakar pa prav nič.  Huh  Lips Sealed Imamo enga v našem kraju, ko kar na pločniku ščije, se začne nejprej pripravljat, šlic dol, pa se mal po tamalmu prime  Angry , pa si ga mečka  Angry potem pa začne scat vse naokrog. Sem šla zadnjič mimo, pa sem mu tako trobila, naj se mal skulira. Pa se niti obrnil ni, je bil preveč zaposlen s svojim scanjem... Roll Eyes Jaz bi ga na policijsko sterala, pa še blizu je bila, pa naj plača za svoje scanje. Mi tud Komunalo plačujemo  Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #35 : torek, 24.02.2009 : 14:21:41 »

Nekoč pred leti je novinarka Jane Maja Lupša napisala članek o moškem lulanju vsevprek....pri tem je prav prijazno okrcala mamice, ki na to navadijo fantke.....in kar se Janezek nauči, to Janez zna Wink
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #36 : torek, 24.02.2009 : 16:10:05 »

Pa pozabi ne nikoli. Grin Cheesy
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #37 : torek, 24.02.2009 : 23:17:13 »

Tag Tu, na to pa nisem nikoli pomislila mislim pa, da kar drži.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #38 : torek, 24.02.2009 : 23:43:25 »

Mene lulanje niti ne moti. Tudi biološki odpadki, kot so npr. ogrizki ali koščice, me ne motijo. Zelo pa me motijo oziroma sem ogorčena nad odlaganjem nevarnih odpadkov, kot so akumulatorji, sredi gozda.
In ali ne bi bilo absurdno, da bi po eni strani imeli inšpektorje, ki bi kaznovali lastnike psov zaradi nepobiranja kakcev, po drugi strani pa nevarne odpadke ljudje nekaznovano odlagajo povsod? Saj se strinjam, da bi bilo v mestu dobro nadzorovati pobiranje kakcev, a vendarle, zakaj toliko govora o tej dokaj nepomembni stvari, in tako malo govora o drugih, veliko bolj škodljivih stvareh?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #39 : torek, 24.02.2009 : 23:54:25 »

Mene pa zelo moti, če "gospodje" in "gospodiči" lulajo za vsakim kandelabrom, grmom, živo mejo....prav nič estetski ni pogled na njih Tongue

Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #40 : sreda, 25.02.2009 : 00:11:37 »

Mene pa zelo moti, če "gospodje" in "gospodiči" lulajo za vsakim kandelabrom, grmom, živo mejo....prav nič estetski ni pogled na njih Tongue



Estetsko res ni, se seveda strinjam, a vseeno to ne pomeni kakšnega posega v okolje. Pravzaprav je manj škodljivo od lulanja v straniščno školjko, kjer porabimo tudi nekaj litrov vode.  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #41 : sreda, 25.02.2009 : 00:24:37 »

Estetsko res ni, se seveda strinjam, a vseeno to ne pomeni kakšnega posega v okolje. Pravzaprav je manj škodljivo od lulanja v straniščno školjko, kjer porabimo tudi nekaj litrov vode. Wink


Se ne strinjam. Ko sem živela v stari Ljubljani (bližina Križank), sem bila skupaj z drugimi prebivalci tega becirka deležna tega posebnega žegna s strani mladcev in gospodov (pa včasih tudi gospodičen), ki so se radi olajšali kar sredi pločnika ali ob fasadi stavb. Mlaka, ki nastane s takšnim početjem ima več kot meter premera in smrdi še par dni do neba. Po kakšnem koncertu v Križankah sem psico dobesedno nesla do Trnovega na sprehod, ker je bilo vse tako posvinjano, poscano in pokozlano, da bi rabila skoraj gumijaste škornje. In prav ta vrli podmladek (med katerimi je bil tudi kakšen gospod v zrelih letih) je bil eden od razlogov, da sem pobrala šila in kopita ter se preselila iz Ljubljane, kjer takšnih posegov v okolje skoraj ni.

Če kdo meni, da je tovrstno početje strašno romantično (sem že slišala, da ni boljšga kot scat pod milim nebom), naj se za eno pomlad ali poletje preseli v staro Ljubljano. Me prav zanima, če bo potem še takšnega mnenja
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #42 : sreda, 25.02.2009 : 00:29:39 »

Ah, ja, zdaj sem pa pripravljena na vse...tudi če jutri vidim kakšno damo čepeti na travici ob pločniku, obljubim, da se ne bom začudila Cheesy Tongue In če se bodo drugi mimoidoči čudili ali celo zgražali, jim bom znala pojasniti, da madame šparajo na vodi in čistilih Cheesy

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #43 : sreda, 25.02.2009 : 00:34:04 »

No, Kalsang, ko si že omenila Trnovo....danes se z mostu na Krakovskem nasipu odpira veličasten pogled na tavelik kontejner za smeti, ki leži sredi Gradaščice Shocked...obrobljen pa je seveda s šopkom razne krame Angry
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #44 : sreda, 25.02.2009 : 10:03:36 »

Estetsko res ni, se seveda strinjam, a vseeno to ne pomeni kakšnega posega v okolje. Pravzaprav je manj škodljivo od lulanja v straniščno školjko, kjer porabimo tudi nekaj litrov vode. Wink

Prijateljček, a si že kdaj vonjal star urin. Očitno še ne, ker če bi ga nebi pisal takšne kozlarije. Lahko pa naredimo preizkus. Vsak dan se bo pred tvojo hišo polulalo enih 50 psov in vsaj polovica njihovih lastnikov, ki bodo šparali z vodo. Me zanima, če boš še naprej tak okoljevarstvenik. Angry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines