mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:30:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 222664 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #105 : ponedeljek, 10.11.2003 : 15:59:11 »

ines:Vsak dan mu operi oči z vročimi kamilicami.Drugače pa zadostuje samo z vatko,d mu vsako jutro narahlo odstraniš zaspančke ;)kot pa je že kody rekel/la pa se kupijo v trgovinah sredstva za odstranjevanje.Nekateri dajo psom operirati očesne kanale,da se jim oči manj solzijo,nekateri jim dlake strižejo,belijo,...
Še vedno se mi zdi,da najbolj učinkuje enostavno redno umivanje...

lp,pia
Logiran
Mama_pei
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #106 : ponedeljek, 10.11.2003 : 20:17:30 »

Zivjo,

***, imajo zelo kakovostne maltezane, zadnje leto bolj malo razstavljajo...imajo pa psarno "snezna kepica", ne vem , ce imajo kaksno leglo , sigurno je pa ,da imajo pse s rodovnikom, sampionskih  starsev, ce se ne motim, sta zacela svojo vzrejo s psi gospe **.

Ce, pa pia&co ni slisala za **, se ne bo svet podrl...saj si se dovolj mlada, se bos lahko se veliko naucila in spoznavala...

Mi, starejsi sigurno, dobro poznamo ***ter njune negovane in lepe maltezane.

Lp
Mirjana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #107 : petek, 14.11.2003 : 20:43:14 »

Živjo!

Že 3 mesece iščem maltežana.Pred 1 tednom sem se končno odločila, kdaj si bom kupila maltežana(s strinjanjem staršev). Odločili smo se, da počakamo do poletnih počitnic(junij).  Če si ga bom še želela, ga bomo kupili v psarni Snežna kepica.
Takrat bi imela 2 meseca časa, da ga navadim na čistočo ipd.
Zadnjič pa sem poklicala in izvedela sem da imajo leglo po 2 letih. Spomladi oz. poleti ne načrtujejo legla kepic. Imajo pa jih za oddati čez en mesec.

Kaj mi svetujete? Naj ga zdaj kupim(z rodovnikom) v psarni Snežna kepica ali naj počakam in kupim maltežana, ki verjetno ne bo imel rodovnika. Pri Mariji ferlež so malo predragi za nas, drugje pa ne prodajajo z rodovnikom(razen pri Matoši) . Gledala sem oglase in vsi so bili nekako takole: "čistokrvni, a brez papirjev".Kakšen se vam zdi tak nakup? ??? ???

Prosim, pomagajte mi pri odločitvi.  ???

LP

jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #108 : petek, 14.11.2003 : 21:17:59 »

Ojla!

jessy:Predlagam ti,da se odlocis za nakup maltezana z rodovnikom,saj so psi te pasme(nerodovniski)ze cisto degenerirani,imajo tezave z ocmi(bolj kot bi jih imeli sicer),so preveliki,...itd. Jaz sem kupila psa na nacin "cistokrvni a brez papirjev" in povem ti,da,da mi je se zdaj zelo zal...

Mislim,da ne bo cito nic narobe ce ga vzames naslednji mesec.Vzemi ga med novoletnimi pocitnicami,tako bos lahko vsaj teden s psickom in verjemi mi,da s ega da v enem tednu navciti sobne higiene in vse drugo kar rabis,vendar ga potem postopno navajaj da vas ni,zacni ze v soboto(ali se prej).Pusti ga najprej pet minut samega potem deset nato pol ure,itd...,da se pes navadi.

Ce pa se ti zdi prekmalu ze naslednji mesec pa pocakaj na novo leglo,psarne **+,splaca se cakati verjemi Wink


lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #109 : petek, 14.11.2003 : 21:26:14 »

Ojla!

Počakala bi največ pol leta, saj me že čisto razganja zaradi maltežana. Grin
Ampak v tej psarni so imeli leglo šele po 2 letih.!!
Mislite, da bi bilo preveč za kužka, da bi bil sam od 8h do 13h?
Ali je bilo kaj narobe , da ti je še zdaj žal?
Mislim, da ga bom kar kupila takrat ko bo, torej sredi decembra.  Zdej se morem samo še s starši zmenit. Grin
Upam, da se bomo končno zmenili in šli po kužka, saj že 3 mesece po cele ure visim na forumih in gledam, če je kaj od maltežanov. Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #110 : petek, 14.11.2003 : 22:39:21 »

saj vseeno,če se sele po dveh letih...Bolje da malo pocakas in dobis zares tisto,kar si iskala kot pa da ga kupis na vrat na nos samo zato,ker ga hoces imeti...
Ne ce bi bil pes sam od 8-13 nni prevec vendar pod pogojem,da ga peljes ven preden gres in takoj,ko prides...
Zal mi je bilo zato,ker sem sele pozneje spoznala,da se maltezani spreminjajo v drugo pasmo,dobesedno.Veliko,veliko maltezanov je katerih plecna visina mocno presega standar so preveliki imajo predolge noge,to za sabo potegne se stevilne posledice.Ogromno jih je brez rodovnika ce bo slo tako naprej pasme dobesedno razen na razstavah ne bo vec,prav zaradi prevelike priljubljenosti.Ljudje hocejo imeti za najnizjo ceno najboljse,kar seveda ni mozno...

lp,pia

p.s:Upam,da si se ze pozanimala o negi dlake,ker tukaj rabis kar veliko znanja da vzdrzujes dlako v popolni formi ;)Ce te kaj zanima pa vprasaj...
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #111 : petek, 14.11.2003 : 23:33:36 »

Sem prebrala ene par knjig o psih, tako da vem, da ga je treba vsak česati in redno kopati ter lahko ga strižeš. Vem tudi da se jim dlaka okoli oči pogosto obarva.
Mislim, da bom tukaj dobila kar bom hotela, saj vsi hvalijo pse te psarne.
Pia_in_co , ali ti svojo kepico strižeš in ali to narediš sama ? Mu trimaš dlako? Se ti zdi nega  maltežana nasploh težavna?

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #112 : sobota, 15.11.2003 : 10:27:50 »

Oj!
jessy:Maltezane ne trimamo,trimamo pse,kot so recimo snavcerji,vse vrste terierjev(okej razen Yorkshircev in Staffordshircev),potem koker spanjele....
Ce hoces imeti razstavnega psa je nega zelo zahtevna.Potrebno je redno(na 14 dni)kopanje,pes mora biti povit v posebne papircke,ce lahko tako recem.Ko ga skopas na dlako naneses balzam,ter mu dlako povijes,na razstavah pa mu jo odijes in ga preceses.Maltezanov standard zahteva,da je dlaka svilena,sega do tal,ter da maltezan ko hodi zgleda kot da drsi po tleh,ne pa da hodi.
Ce pa mislis,maltezani,katere imas doma in s samo hisni ljubljencki,pa moram reci,da ce je pes postrizen na priblizno 5cm z dlako ni tezav,ce ima malo daljso dlako pa je nega kar zahtevna....In sicer ko je mladicek in se mu dlaka menja oziroma mu raste prava dlaka,moras posebno paziti,da ga redno ceses,ker se zelo hitro naredijo vozli,do priblizno drugega leta starosti se dlaka nekoliko umiri in je negovanje lazje.Maltezana cesemo s krtaco,ki na koncu nima bunkic vendar samo ravne zelezne zobe.Maltezane NE cesemo z glavnikom,saj mu poskudujemo dlako.Z glavnikom precesemo le brado usesa,rep ter tacke(drugace pa lahko kupimo tudi posebno krtaco ta tacke).Psa cesemo tako,da vzamemo pramen po pramen njegove dlake in ga temeljito pocesemo,na koncu gremo samo z glavnikom skozi dlako,da vidimo ce je dobro precesana in,da ni vozljev.Ko psa kopamo ga NIKOLI ne frutiramo z brisaco,saj le tako nastanejo vozli.Zmeraj ga samo zavijemo in pocakamo nekaj minut.Nato ga posusimo s fenom in ga zraven cesemo s krtaco.Redno pa mu strizemo tacke,saj dlaka na tackah ostaja kratka,dolga je le dlaka ki pada s hrbta torej cez tacke.Strizem mu tudi del okoli zadnicne odprtine.Ko je maltezan pocesan mu s pletilko nardimo preco.Redno mu delamo tudi copke na glavi.

Maltezanom se predel okoli oci pogosto obarva rdece-rjavo.Razlog zato so solze,ki jih sprozi dlaka,ki mu slili v oci.Zato redno spenjamo dlako in vsak dan maltezanu ocistimo oci z vatko ali vrocimi kamilicami.Sama uporabljam tudi posebno neke vrste belilo,s katerim mu dlako pobarvam belo,da se rjave dlake ne opazi.

Moj pes je imel dolgo dlako(skoraj do tal),potem sem ga morala zaradi agilitya postrici.Postrigla sem ga sama,vendar tebi ce tega prej ze nisi pocela ne priporocam saj ga kaj hitro lahko zastrizes.Zdaj mu puscam spet dolgo dlako,trenutno ima dolgo priblizno kaksen decimeter in se malo.

Torej iz vsega zgoraj napisanega lahko razberes,da nega je dokaj tezavna,ce jo primirjas z nego kake druge pasme...Vendar se ti vse obrestuje in trikratno povrne,ko uzivas s svojo kepico Wink


lp,pia



Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #113 : sobota, 15.11.2003 : 13:37:31 »

Živjo!

Pia_in_co, verjamem da se vse povrne, ko pogledaš belo kepico.
Kako misliš, poviješ in odiješ?
Koliko pa stane striženje pri pasjem frizerju?
V kolikem času zraste dolga dlaka?
Ali so potrebne velike priprave na razstavo?
Ali si moram maltežana prej izbrati in rezervirati ali ga grem samo kupit?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #114 : nedelja, 16.11.2003 : 13:53:05 »

jessy:Dlako se povija le razstavnim maltežanom.Dlaka se povija.To pomeni,da vzameš šopek dlake in ga nabalzamiraš,nato pa ga poviješ v papirčke,ki jih kupiš v specializiranih trgovinah za male živali.
Za striženje ne vem,ker ga še nikoli nisem peljala k frizerju.
Dolga dlaka od mladička zraste približno v enem letu(čisto do tal).

Za razstavo so potrebne zelo velike priprave,torej redno česanje in povijanje(doma),ter redno kopanje.Psa moraš redno navajati na razstavo(hoja,drža,hojenje s spuščeno dlako,...).Na razstavi pa psa psa odviješ,počešeš,posprejaš,ter razstaviš.V bistvu je na razstavi potrebno še manj dela,kot doma.

Prej moraš poklicati k vzrediteljem,se z njim pogovoriš,vprašaš kar te zanima nato pa se zmenita za termin,ko prideš psa pogledati si ga izbereš,nato pa ga čez čas ko je dovolj velik tudi prideš iskat.

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #115 : nedelja, 16.11.2003 : 18:49:47 »

Oj!

Ali je povijanje in odijanje zahtevno?

Oddaja bo sredi decembra. Kdaj mislite, naj ga grem izbrat in rezervirat?
 Huh

Hvala za odgovore.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #116 : nedelja, 16.11.2003 : 20:31:18 »

Oj!

Kaj pomeni odijanje ???Jah v neki meri je kar zahtevno.Povit mora biti skoz razen na razstavah,ker se mu drugače poškudujejo konice.Potrebno je kar precej znanja,zato ti predlagam da se o podrobnosti posvetuješ z vzreditelji,saj imajo kar veliko prakso v razstavljanju.

Čisto tvoja odločitev je,če boš psa vzela... Wink

lp,pia

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #117 : nedelja, 16.11.2003 : 20:39:59 »

Ves čas??? Tut ko je doma??? Skoz mora met tiste papirčke gor? Huh

Ja, verjetno bom vzela. Ampak vprašala sem, kdaj naj ga grem rezervirat in izbrat, če bo oddaja sredi decembra?

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #118 : nedelja, 16.11.2003 : 20:51:11 »

Ojla!

Ja tudi doma,no lahko pa ima doma dlako spuščeno,samo potem mu moraš nabalzamirat konice da se ne lomijo.

Pokliči vzreditelja in z njim se vse lahko zmeniš in dogovoriš,predlagam ti,da ga čimprej pokličeš...

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #119 : nedelja, 16.11.2003 : 20:55:01 »

Ojla!

Hvala, sem si vse ogledala.
A tisto rumeno so papirčki za povijanje?
Maltežani so taki cukri.  Kiss
Upam, da ga bom dobila. Wink

Hvala za odgovore.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines