mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 21:41:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635988 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2220 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:35:27 »

Preberite si to, ta je pa vse zamešal in zmešal
http://www.siol.net/Slovenija/Aktualno/2010/02/Intervju_valpotic.aspx

(če je že kdo prej prilepil, se opr.)

Lp
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2221 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:41:10 »

A lahko eno vprašanje glede peticije. Sem videla, da je nekdo napisal, da bo zbiral v šoli. A morajo biti podpisi polnoletnih oseb, ali pač kogarkoli, ki bi se želel podpisati, četudi ni polnoleten?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2222 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:43:22 »

polnoletnih, vsekakor.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2223 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:50:00 »

No sem bila prepričana, da je tako, samo me je potem tista šola malo zmedla, pa raje vprašam, da ne bom koga spustila za brezveze Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2224 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:52:28 »

Cats, ZS, fotka, prosim...  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2225 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:56:08 »

NI DOVOLJ, DA SMO PSOM VRNILI IMENA!
Za osmislitev njihove tragične usode je potrebno več.


Zato nas zanimajo odgovori na vprašanja odgovornim v "primeru Baričevič" do razjasnitve vseh okoliščin.

Katarina Kesal, ministrica za notranje zadeve, Oddaja 24ur na POP TV, dne 12.02.2010:
"Če kakšna institucija deluje neodvisno in profesionalno, potem je to policija. Ljudje ji lahko popolnoma zaupajo in zagotavljam vam, da – v okviru svojih pristojnosti – ne bom pustila, da se kar koli pomete pod preprogo. Policija je nedvoumno pojasnila, da postopek od prvega dne vodi profesionalno in neodvisno, zato je tudi prva ugotovila možnost zlorabe psov in na to večkrat posebej opozorila veterinarske inšpektorje in patologe," še poudarja Kresalova.
http://24ur.com/novice/slovenija/ne-poznamo-se-vseh-dejstev.html#video 

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 1: Zakaj v preiskavo nista bila vključena preiskovalni sodnik in javno tožilstvo? 

Vprašanja Katarini Kresal, odgovorni za strokovno in pošteno delo policije.

   1. Ali je ob dogodku s smrtnim izidom in sočasnim sumom na kaznivo dejanje potrebno obvestiti javno tožilstvo, kdo mora to storiti in kdaj?
   2. Čemu je namenjeno zavarovanje kraja dogodka?
   3. Kdo lahko vstopa na preiskovano območje?

In konkretno:

   1. Kdo (ime in priimek, položaj) je bil na kraju dogodka dolžan presoditi o obveščanju ali neobveščanju javnega tožilstva?
   2. Kdo, če je do takega obvestila prišlo, (ime in priimek, položaj), je obvestil javno tožilstvo (koga, ime in priimek, položaj) o sumu na kaznivo dejanje in kdaj?
   3. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop v zaprto območje (ulico)?
   4. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop na in v preiskovano območje (stanovanjsko hišo)?
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2226 : ponedeljek, 15.02.2010 : 12:59:15 »

Ekola:

1. Poslala na prevajalsko mailing listo.
2. Poslala prošnjo kolegom v Kinoteko, če bomo lahko podpisovali pri blagajni ali v lokalu.
3. Sprintala in bom pustila v zbornici danes do tega petka, da bojo podpisali kolegi.

Ko bo kaj več znanega glede Kinoteke, javim tu.

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2227 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:01:40 »

Citiram iz Zakona o zaščiti živali:

26.b člen

Če je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka ali suma posebno hude telesne poškodbe, uradni veterinar zaradi odvrnitve splošne nevarnosti in opazovanja na steklino z ustno odločbo odvzame psa in odredi skrbniku takojšnjo namestitev psa v izolatorij pristojne veterinarske organizacije za obdobje do izključitve suma na steklino.

Če skrbnik psa pri izvedbi ukrepov iz prejšnjega odstavka ne sodeluje, se namestitev psa v izolatorij na njegove stroške odredi zavetišču.

Uradni veterinar odredi usmrtitev psa:

– če je z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka;

– če je iz obvestila iz prvega odstavka prejšnjega člena razvidno, da je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi posebno hude telesne poškodbe.

Usmrtitev iz prejšnjega odstavka se ne sme opraviti pred zaključkom pregledov psa na steklino.

Uradni veterinar lahko za izvedbo odrejenih ukrepov iz tega člena zahteva pomoč policije, zavetišča ali pristojne veterinarske organizacije.

Če je na kraj dogodka iz prvega odstavka tega člena prva prišla policija, mora poleg izvajanja ukrepov v skladu s svojimi pooblastili glede odvrnitve splošne nevarnosti o dogodku nemudoma obvestiti uradnega veterinarja.

Če se sum posebno hude telesne poškodbe ne potrdi z obvestilom iz prvega odstavka prejšnjega člena, se psa vrne skrbniku, ki mora omogočiti dokončanje pregledov na steklino.

Skrbniku psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo človeka, upravni organ, pristojen za veterinarstvo, prepove gojitev, posedovanje in vodenje psov, če je že pred tem posedoval psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo.

Pritožba zoper odločbe iz tega člena je dovoljena v roku osmih dni od vročitve odločbe.

Stroški, nastali zaradi ukrepov iz tega člena, bremenijo skrbnika živali.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2228 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:05:38 »

Ja, očitno je tu šlo čisto, a ma čisto vse mimo črke zakona.
Prav za zamislit se, res...
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2229 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:09:58 »

Jaz HOČEM vedet, kdo je pooblastil veterinarja, da pse uspava!!!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2230 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:13:52 »

NI DOVOLJ, DA SMO PSOM VRNILI IMENA!
Za osmislitev njihove tragične usode je potrebno več.


Zato nas zanimajo odgovori na vprašanja odgovornim v "primeru Baričevič" do razjasnitve vseh okoliščin.

Katarina Kesal, ministrica za notranje zadeve, Oddaja 24ur na POP TV, dne 12.02.2010:
"Če kakšna institucija deluje neodvisno in profesionalno, potem je to policija. Ljudje ji lahko popolnoma zaupajo in zagotavljam vam, da – v okviru svojih pristojnosti – ne bom pustila, da se kar koli pomete pod preprogo. Policija je nedvoumno pojasnila, da postopek od prvega dne vodi profesionalno in neodvisno, zato je tudi prva ugotovila možnost zlorabe psov in na to večkrat posebej opozorila veterinarske inšpektorje in patologe," še poudarja Kresalova.
http://24ur.com/novice/slovenija/ne-poznamo-se-vseh-dejstev.html#video 

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 1: Zakaj v preiskavo nista bila vključena preiskovalni sodnik in javno tožilstvo?  

Vprašanja Katarini Kresal, odgovorni za strokovno in pošteno delo policije.

   1. Ali je ob dogodku s smrtnim izidom in sočasnim sumom na kaznivo dejanje potrebno obvestiti javno tožilstvo, kdo mora to storiti in kdaj?
   2. Čemu je namenjeno zavarovanje kraja dogodka?
   3. Kdo lahko vstopa na preiskovano območje?

In konkretno:

   1. Kdo (ime in priimek, položaj) je bil na kraju dogodka dolžan presoditi o obveščanju ali neobveščanju javnega tožilstva?
   2. Kdo, če je do takega obvestila prišlo, (ime in priimek, položaj), je obvestil javno tožilstvo (koga, ime in priimek, položaj) o sumu na kaznivo dejanje in kdaj?
   3. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop v zaprto območje (ulico)?
   4. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop na in v preiskovano območje (stanovanjsko hišo)?


Zelo si želom odgovore na ta vprašanja Smiley

Upam , da jih bere kakšen novinar...in, da si bo upal vprašati " slovenko leta" Wink
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2231 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:16:53 »

Jaz HOČEM vedet, kdo je pooblastil veterinarja, da pse uspava!!!

Upam, da v obdukcijskem poročilu piuše tudi ali so bili vsi res evtanazirani ali kar "prestreljeni"......
Me ne bi čudilo.......
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2232 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:23:54 »

Hehe, na lovskem forumu imajo celo stalo zaradi kopiranja clanka Smiley.

Glede na to, da sem izjemno presenecena nad podporo lovcev k mojim razmisljanjem, IZREDNO dovoljujem, da kopija ostane tam (nikjer drugje takega dovoljenja ne dajem, ker imajo linki se vedno povsem enako funkcijo, kot prej, torej uporabljajte linke).
 
Ne gre za to, da mi je vsec podpora (hm, kljub vsemu sem zenska, ki ji godi pohvala Tongue), temvec gre za to, da so ocitno tudi lovci ugotovili, kje je point, kar je zame kljub vsemu presenetljivo in razveseljujoce. Namrec uradna kinologija bi verjetno moje pisanje utopila v zlici vode. Ne samo to, temvec tudi vsa druga.

Bi pa lovce obvestila, da tam ni samo ta tekst, temvec se nekaj drugih, ki bi jim morda lahko osvetlili stanje v slovenski "pasjelogiji" in upam, da se tudi pri tistih tekstih s cim strinjajo. Smiley

Tistih tekstov ne dovolim kopirati! Morda ne bi bil odvec link na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1529, kjer si jih lahko uporabniki lovskega foruma preberejo.
Ze v naprej hvala za upostevanje zgornjega.

Obenem vabim lovce tudi k branju http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35155.0.html. Nisem povsem prepricana, da vedo, kaj lovskim kinologom pripravlja uradna kinologija, pa ne bi zelela, da jih kdo nate.... na suho. Verjetno imajo vec vzvodov od mene, da se pozanimajo, kako stvari stojijo, kdo jih pelje in kam jih pelje v njihovem imenu. Obenem da nam morda lahko pomagajo kasneje, ko bo treba lovsko zakonodajo v kinolosko spremeniti Cheesy.

Tole pisem sem zato, ker nimam casa in je tudi nesmiselno, da za en post opravljam registracijo med lovci. Ce je kdo tudi tam, vsekakor lahko tole (skupaj z linki) kopira tja.
Hvala.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2233 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:44:06 »

Tole pisem sem zato, ker nimam casa in je tudi nesmiselno, da za en post opravljam registracijo med lovci. Ce je kdo tudi tam, vsekakor lahko tole (skupaj z linki) kopira tja.


sem jaz
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2234 : ponedeljek, 15.02.2010 : 13:45:02 »

Jana, ko že ravno pišeš o linkih in objavljanju tekstov.... (pa tole ne leti na MojPes, da ne bo pomote Wink )

CENZURA na delu!

Danes zjutraj sem na 24ur zasledila zanimiv citat, ki se je glasil nekako takole: "preiskovalnega sodnika ni bilo na kraju dogodka, ker iz poročila policije ni bilo razvidno, da bi obstajal sum kaznivega dejanja.."

Najprej sem še razmišljala o tem, da bi ta citat objavila na tem forumu, pa sem se premislila, ker je šla debata v drugo smer in nisem hotela več utrujat s svojimi dvomi in dilemami.

Potem pa, ko je Smetka objavila svoje, se mi je zdelo smiselno dodat še ta citat. Vendar ga nisem našla več nikjer! Tekst na 24 ur je spremenjen, drugje ga ne najdem.

Toliko v vednost. Zgleda, da si bo treba začet kopirat celotne tekste in jih shranjevat. Linki niso več zanesljivi.
Logiran
Strani: 1 ... 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines