mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 11:53:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140233 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #225 : sobota, 28.01.2006 : 14:04:39 »

Ne pobiranje kakcev s plocnikov, cest, zelenic pred bloki.
Prosto spuscanje psov na prostost.
Spuscanje psov tam, kjer to ni dovoljeno (je celo znakec-narisano; saj ves, trotl ziher).
Spuscanje psov, ki si tega ne zasluzijo; beri: tistih psov, ki nimajo super odpoklica.
Nerazumevanje ljudi, ki psov ne marajo, se jih bojijo,...
Puscanje, da psi preganjajo divjad, kolesarje, motoriste, avtomobile, otroke,...


Ma, ja že....samo pes + lastnik, ki bi imela vse te napake jih je koliko? Prav velik tudi ne.
Jaz npr. pobiram kakce, ampak jo pa spustim, čeprav se zgodi kdaj da ne pride nazaj na prvo. V mestu je vedno na povodcu, če ne zaradi drugega zato, ker me skrbi za njeno varnost.  Da bi jo pa spustila v bližini otrok, ki jo ne poznajo, pa ni šans...........dvomim, da bi njihovi starši dojeli, da se samo igra  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #226 : sobota, 28.01.2006 : 14:06:56 »

Saj ni potrebno, da ima en vse; dovolj je, da ima samo eno, pa si ze ne zasluzi pravic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #227 : sobota, 28.01.2006 : 14:17:51 »

Mah, mal preveč strogo se men zdi tole tvoje razmišljanje, pač smo si različni. Vsaj prostor za komolce pusti. Zakaj pričakuješ  popolnost, če nihče ni popoln?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #228 : sobota, 28.01.2006 : 14:25:30 »

Razlicnost me ne moti, dokler ne posega v "moje okolje". Ne pricakujem popolnosti, pricakujem pa odgovorno skrbnistvo. Ocitno je to prevec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #229 : sobota, 28.01.2006 : 14:27:22 »

Nuki Cheesy kaj se zapicis vedno v eno in isto stvar Wink
Nekateri psi imajo radi druge pse, za razliko od NST Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #230 : sobota, 28.01.2006 : 14:29:05 »

Ma ce je pa moja priljubljena tema. Wink
Meni je vseeno koga marajo, ne marajo drugi psi, dokler se lastniki zavedajo, da moj ne mara drugih in se temu primerno tudi obnasajo. Samo takih je pa... Ma ne vem, ce jih je 5.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #231 : sobota, 28.01.2006 : 14:30:49 »

Na srečo ni bil, ker ča bi bil imel pitbul takega lastnika, bi bil verjetno še bolj nevaren.
A pol so pitbuli nevarni? Smiley Smiley

Drugače pa tudi sama pse spustim, vendar le na krajih kjer smatram da je to ok. Torej nobenih morebitnih drugih psov, lovcev, divjadi, prometa..
Logiran
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #232 : sobota, 28.01.2006 : 15:59:53 »

Kako pa se naj  drugi lastniki zavedamo tega, da imaš psa, ki se ne razume z drugimi (milo povedano)? A imaš objavo v Ur.l.? Grin


Ma ce je pa moja priljubljena tema. Wink
Meni je vseeno koga marajo, ne marajo drugi psi, dokler se lastniki zavedajo, da moj ne mara drugih in se temu primerno tudi obnasajo. Samo takih je pa... Ma ne vem, ce jih je 5.

Torej praviš , da bi morali imeti vsi pse na povodcu zato ker ti svojega ne moraš imeti spuščenega?

Mislim, da preveč na spološno razmišljaš, da je vsak lastnik psa neodgovoren samo zato, ker ima psa spuščenega na sprehodu.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #233 : sobota, 28.01.2006 : 16:20:23 »

Dejstvo je recimo Nordika (ceprav ne vem kaksnega psa ali psico imas), da se tako prijaznemu psu, se lahko zgodi, da bo kdaj naletel na psa ali psico, ki mu nebo vsec in kaj bos potem, ce bo on tega psa napadel ali pa kaj, ce pravis da ni cisto 100% na odpoklic. Tukaj v bistvu ne mores rect pa saj moj/moja pa ne, vsak pes je kosmat za usesi in se tak prijaznemu se lahko kdaj sfuzla - pa moje pri tem ne izkljucujem.

Jaz svojo ravno zato spuscam zelo redko oziroma samo v okolju kjer sem res 100%, dejstvo je da psa na vrvici ne mores tako zlaufat, si pa pomislila da ga kdaj spustis recimo v zgodnjih ali poznih urah na kaksnem ograjenem igriscu ali kaj podobnega, s kaksno pasjo druzbo, pa se bo tudi zdivjal in razmigal, pa se nebos "ogrozala" oziroma "motila" koga drugega, to prakticiramo mi in se zelo dobro obnese.

Moja je pac taksna da se vtakne v vsakega psa, ker bi se z njim rada igrala in vem, da to ni vredu ker marsikatermu lastniku to ne pase, zato takoj ko zagledam drugega psa, jo rajsi takoj priklicem nazaj z zogico ali priboljskom in jo sele potem spet spustim ce vidim, da jo drug pes obrajta in da se tudi lastnik strinja - ker pol pa je vcasih tisto, da se recimo meni mudi, moja bi se seveda igrala, drug lastnik pa sploh ni toliko, da bi recimo prijel svojega psa, da lahko greva medve naprej, jaz vec kot na vrvici je ne morem imet.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #234 : sobota, 28.01.2006 : 16:42:50 »

Citat
Kako pa se naj  drugi lastniki zavedamo tega, da imaš psa, ki se ne razume z drugimi (milo povedano)? A imaš objavo v Ur.l.?

Aja, sem mislila, da imate v svoji glavi mozgane, ne slame in da "prosim pripnite psa, moj drugih ne mara" pove vse. Ocitno je potrebno risati? Ali pa morda govorica znakov?

Citat
Torej praviš , da bi morali imeti vsi pse na povodcu zato ker ti svojega ne moraš imeti spuščenega?

Ne, ne pravim tega.

Citat
Mislim, da preveč na spološno razmišljaš, da je vsak lastnik psa neodgovoren samo zato, ker ima psa spuščenega na sprehodu.

Ocitno odgovornost pojmujeva na razlicne nacine. Ne, zame nekdo, ki ima spuscenega psa, ki nima narejenega odpoklica, ni odgovoren. Prav tako ni odgovornost to, da pustis svojemu psu, da se vtika v druge, ne da bi poprej dobil dovoljenje od drugega lastnika.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #235 : sobota, 28.01.2006 : 17:20:39 »

Nikjer nisem rekla, da pustim psu da se vtika v druge in če ti v naprej opozoriš, da je tvoj pes tečen, potem u redu.

Aja, sem mislila, da imate v svoji glavi mozgane, ne slame in da "prosim pripnite psa, moj drugih ne mara" pove vse. Ocitno je potrebno risati? Ali pa morda govorica znakov?

Ni treba nobenega tona uporabljat, ker nisem prizadeta in prej je bilo rečeno samo:

Meni je vseeno koga marajo, ne marajo drugi psi, dokler se lastniki zavedajo, da moj ne mara drugih in se temu primerno tudi obnasajo.
Če smo že tako natančni, verjetno ne pričakuješ zares, da se bomo kar vsi ''zavedali'' kakšen je tvoj pes?

In ne bi rekla, da pes nima narejenega odpoklica, če ga moraš poklicat 2x ali 3x, ali pa v določeni situaciji shecat z žogico (to vedno deluje), v primerjavi s tem, če pride na prvo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #236 : sobota, 28.01.2006 : 17:26:52 »

Ne, ni v redu, ker je v 10 letih zanemarljivo malo lastnikov psov moje opozorilo tudi upostevalo. Da ne omenjamo tega, da bi morali biti VSI psi ob prvih srecanjih na povodcih, ne pa da mora lastnik privezanega to ekstra prosit tadrugega. To bi moralo biti samoumevno, da se ob srecanju psa odpoklice in pripne in se sele po dogovoru z drugim lastnikom odloci kako in kaj. Ampak temu ni tako, ker so "vsi prijazni in ubogljivi".

Citat
Če smo že tako natančni, verjetno ne pričakuješ zares, da se bomo kar vsi ''zavedali'' kakšen je tvoj pes?

Beri zgornji odstavek.

Citat
In ne bi rekla, da pes nima narejenega odpoklica, če ga moraš poklicat 2x ali 3x, ali pa v določeni situaciji shecat z žogico (to vedno deluje), v primerjavi s tem, če pride na prvo.

Beri:

Citat
Spuscanje psov, ki si tega ne zasluzijo; beri: tistih psov, ki nimajo super odpoklica.

Citat
Ne, zame nekdo, ki ima spuscenega psa, ki nima narejenega odpoklica, ni odgovoren.

Bi se pa dalo razpravljati o tem, kaj je zame narejen odpoklic in kaj je za ostale narejen odpoklic.

PS: Sarkazem je pac zvezda stalnica, ni kak poseben ton.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #237 : sobota, 28.01.2006 : 17:39:45 »

Beri: 

Nikjer nisem rekla, da pustim psu da se vtika v druge in če ti v naprej opozoriš, da je tvoj pes tečen, potem u redu.

Ne, ni v redu, ker je v 10 letih zanemarljivo malo lastnikov psov moje opozorilo tudi upostevalo. Da ne omenjamo tega, da bi morali biti VSI psi ob prvih srecanjih na povodcih, ne pa da mora lastnik privezanega to ekstra prosit tadrugega. To bi moralo biti samoumevno, da se ob srecanju psa odpoklice in pripne in se sele po dogovoru z drugim lastnikom odloci kako in kaj. Ampak temu ni tako, ker so "vsi prijazni in ubogljivi".

Nimam pripomb.

Bi se pa dalo razpravljati o tem, kaj je zame narejen odpoklic in kaj je za ostale narejen odpoklic.
Moja pride takoj, ali pa kot sem že rekla na 2-3 klice max. - meni je to v redu - jo nisem po vojaško šolala in zato tudi ne pričakujem takšne discipline, pač pa eno normalno mero poslušnosti.

PS: ton v tem odstavku je zelo umerjen z rahlim nasmeškom. takšen kot če kaj razlagaš majhnemu otroku.  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #238 : sobota, 28.01.2006 : 17:45:26 »

Ce torej razumes citiran odstavek, potem tudi razumes razlago za katero si prosila, kajne? In mi torej ni potrebno razloziti vsakega stavka posebej?

Kot sem rekla, bi se dalo razpravljati o tem, kaj je zame narejen odpoklic in kaj za ostale; za zacetek-recimo to, da pes sploh pride, neglede na to, kaj se okrog njega godi. Da ga lahko odpoklices med preganjanjem zajca, med tekom k drugemu psu, med tekom k kaki osebi itd..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #239 : sobota, 28.01.2006 : 17:50:57 »

No, očitno se razumeva.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines