mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:13:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS peskovnik
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS peskovnik  (Prebrano 46495 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #90 : ponedeljek, 18.11.2013 : 18:52:53 »

Jaz se samo sprašujem,  če se zavedajo, koliko denarja so že in ga še bodo porabili za expertizem, odvetnike, pravna mnenja, revizije, varovanje prostorov in ostala obračunavanja med seboj, katera nimajo NOBENE veze s psi, ampak samo z oblastjo in pridobitništvom. 

Definitivno kdorkoli bo že prevzel KZS, bo moral najprej poravnati vse te stroške.

p.s. medtem Slovenski klub za ovčarske pasme nima niti za članarino KZS-ju, niti za pregrešno drage vzrejne preglede (najemnine, strokovno delo, kilometrine sodnikom...itd)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #91 : torek, 19.11.2013 : 17:44:49 »

Tole je danes objavljeno na spletni strani KZS:

Spoštovani!

Obveščam vas, da je bil na Upravnem odboru KZS v petek, dne 15.11.2013 izveden poskus nezakonitega prevzema vodenja KZS s strani večine članov UO. Kljub nasprotovanju predsednika, kot edinega zakonitega zastopnika KZS, so sprejeli sklepe s katerimi so poskusili med drugim:
- naročiti KZS izplačila nezakonito povzročenih stroškov
- zamenjati poslovno sekretarko Katjo Dermol z Romanom Hoefferletom z nezakonito spremembo pogodbe o zaposlitvi
- prepovedati predsedniku KZS zastopanje KZS in javno komuniciranje

Sklepi so nezakoniti in nični. Prevzema KZS na nezakonit način ne morem dopustiti in sem naročil varovanje prostorov.

NO krši določila zakona in statuta, ker še vedno ni pregledal izkazov poslovanja za leto 2012 in o tem podal poročila, s tem grobo krši zakon in interese KZS. Poleg tega je NO nezakonito objavljal notranje, zaupne informacije v kombinaciji z lažnimi informacijami na komercialnih medijih in s tem povzročil veliko in nepopravljivo škodo KZS. Naročil sem zunanjo revizijo, ki bo uradni pregled poslovanja KZS predstavila na skupščini 14.12.2013.


mag. Blaž Kavčič
predsednik KZS

Na zgornje Kavčičevo pisanje Nadzorni odbor odgovarja med drugim tudi tole:

"Navedbe in dejanja predsednika KZS mag. Blaža Kavčiča dajejo še »slepim in gluhim« jasno vedeti, da je KZS za njega samo njegov »ciljni vrtiček« preko katerega želi za vsako ceno doseči končni cilj - privatizacijo KZS! Kot lahko preberemo, bo za dosego tega cilja uporabil celo varnostnike, ki bodo po vsej verjetnosti dovolili vstop samo »izbrancem« mag. Blaža Kavčiča. In vse to plačujejo članice KZS!

Zaradi zaščite interesa KZS in zaradi preprečitve morebitnega nadaljnjega oškodovanja KZS bo Nadzorni odbor vso zadevo predal organom za odkrivanje kaznivih dejanj in protikorupcijski komisiji.


Spoštovane članice, ponovno vas POZIVAMO, da se udeležite IZREDNE SKUPŠČINE, ki bo 29. NOVEMBRA 2013 ob 18.00 uri v dvorani Občine Vič-Rudnik in s svojim glasom preprečite privatizacijo KZS in propad tistega kar ste/smo v mnogih generacijah ustvarili za napredek kinologije.

NI NAM VSEENO KAJ SE BO ZGODILO!"


Celoten Odgovor predsedniku KZS na dopis - obvestilo z dne 18. 11. 2013 - KLIK
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #92 : torek, 19.11.2013 : 17:50:00 »

Priznam, da je tole že preseglo prav vse meje razuma.

Srčno upam, da intenzivno razmišljate o svojih vlogah zdaj vsi, ki ste predsedniku 'držali štango' (magari samo potiho) leta 2011 - KLIK (preberite vse večkrat, če je potrebno), pa da se vsi takratni funkcionarski in drugi aktivisti fejst s pepelom posipate in iščete luknje, kamor se boste iz kinologije umaknili za naslednjih nekaj let. Zgodovina se namreč ponavlja, za kar ste nekateri še posebej zaslužni. Kot takrat - papirjev spet ni na spregled in NO nima dostopa do ničesar (se spomnite Štermana in kaj mu je bilo storjeno?), varnostniki se za naš denar šetajo okrog in nas varujejo pred nami samimi (spomnite se skupščine 2011), strokovnjake za bluzenje najemamo in plačujemo (upam, da jih ne bo šel 22. 11. res kdo poslušat; 2011 smo poslušali brezpredmetno revizijsko poročilo) ...

Na KZS strani se je med drugim pojavilo dopolnilo k vabilu na ta posvet, v njem pa imena 'sodelujočih':

"Goran Forbici, direktor CNVOS, Zavoda Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij
Kinološka zveza Slovenije kot članica CNVOS, uspehi dosedanjega sodelovanja in izzivi povečevanja vloge nevladnega sektorja v odnosu do države in do privatnega sektorja
mag. Blaž Kavčič, predsednik KZS
Predstavitev stanja v slovenski kinologiji, kratkoročni problemi, dolgoročni izzivi
Anka Kozamernik, odvetniška družba Csipö in Kozamernik
Pravna stališča v zvezi z aktualnimi zapleti pri delovanju KZS
Nina Remiaš, MGS PLUS d.o.o., gradbeni nadzor
Poročilo zunanjega nadzornika o pripravi in izvedbi obnove nepremičnin KZS v Zapogah"

vir http://www.kinoloska.si/domov/item/301-vabilo-na-3-posvet-članic-kzs

white rose, žal o psih in kinologiji ne bo nič.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #93 : torek, 19.11.2013 : 19:22:14 »

Jana, meni vsi linki skočijo na "error 404"  Sad
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #94 : torek, 19.11.2013 : 19:27:28 »

Hm, meni vsi delajo. Če grem po vrsti na tejle (zadnji) strani te teme, so linki sledeči:

- http://www.mojpes.net/download/dopisNO19112013a.pdf
- http://www.kinoloska.si/domov/item/301-vabilo-na-3-posvet-članic-kzs (2x)
- http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,40318.0.html

Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #95 : torek, 19.11.2013 : 19:33:58 »

Saj vem, da moja histerija, ko tole berem, čisto nič ne pomaga pri odpiranju linkov, ampak zdaj mi nagaja samo še od kzs-ja:



[slika je izbrisana]
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #96 : torek, 19.11.2013 : 19:40:52 »

Hehe, pridna, od histerije te lahko glava začne bolet, od KZS ti bo pa slabo Smiley

Poskusi takole: http://www.kinoloska.si, potem pa imaš kar na prvi strani novico 'VABILO NA 3. POSVET ČLANIC KZS', z dne 'Petek, 15 November 2013 06:19'
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #97 : torek, 19.11.2013 : 21:45:16 »

O moj bog...ko človek misli da je zadeva na dnu pade vse še eno nadstropje nižje :-/
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #98 : sreda, 20.11.2013 : 00:36:42 »

Vzemite si čas in preberite Odprto pismo članicam KZS - KLIK, ki ga piše Društvo ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije (DLVKOS), poleg tega pa preberite tudi vso spremno dokumentacijo. Po branju bo marsikomu bolj jasno, kako trenutno deluje KZS.  

Vsi se zavedajmo, da je kadarkoli lahko namesto DLVKOS katerakoli članica KZS ali celo posameznik. KZS se "tlači" v skupščine svojih članic, v upravne postopke, pritožuje se vse vprek, izključuje ... Kje je stroka? Kje so psi? Po prebranem si odgovorite sami.

- DLVKOS piše Odprto pismo članicam KZS
- Priloga 1: Sklep Komisije za strokovna vprašanja KZS o prenosu vzrejne komisije na "državno" komisijo KZS .pdf
- Priloga 2: Pritožba UO DLVKOS na sklep UO KZS .pdf
- Priloga 3: Dokument/pismo mag. Blaž Kavčič .jpg
- Priloga 4: Odločba Ministrstva za notranje zadeve o ugotovitvi, da nismo naredili nobene napake pri izvedbi skupščine junija 2012 .pdf
- Priloga 5: Dopis mag. Kavčiča na odločbo Ministrstva .pdf
- Priloga 6: Sklep komisije za prireditve KZS o prepovedi izvajanja specialke .pdf

Še enkrat sami razmislite, kakšna je pri tem vloga KZS-jevih pravnih in drugih svetovalcev ..., in kako s takimi postopanji predstavniki KZS predstavljajo nas izven KZS.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #99 : sreda, 20.11.2013 : 10:49:17 »

Tole je danes objavljeno na spletni strani KZS:

Spoštovani!

Obveščam vas, da je bil na Upravnem odboru KZS v petek, dne 15.11.2013 izveden poskus nezakonitega prevzema vodenja KZS s strani večine članov UO. Kljub nasprotovanju predsednika, kot edinega zakonitega zastopnika KZS, so sprejeli sklepe s katerimi so poskusili med drugim:
- naročiti KZS izplačila nezakonito povzročenih stroškov
- zamenjati poslovno sekretarko Katjo Dermol z Romanom Hoefferletom z nezakonito spremembo pogodbe o zaposlitvi
- prepovedati predsedniku KZS zastopanje KZS in javno komuniciranje

Sklepi so nezakoniti in nični. Prevzema KZS na nezakonit način ne morem dopustiti in sem naročil varovanje prostorov.

NO krši določila zakona in statuta, ker še vedno ni pregledal izkazov poslovanja za leto 2012 in o tem podal poročila, s tem grobo krši zakon in interese KZS. Poleg tega je NO nezakonito objavljal notranje, zaupne informacije v kombinaciji z lažnimi informacijami na komercialnih medijih in s tem povzročil veliko in nepopravljivo škodo KZS. Naročil sem zunanjo revizijo, ki bo uradni pregled poslovanja KZS predstavila na skupščini 14.12.2013.


mag. Blaž Kavčič
predsednik KZS

Na zgornje se odziva tudi Upravni odbor KZS. Članicam je poslal sledeče:

Subject: TRENUTNE RAZMERE NA KZS

Spoštovane članice!

Člani UO KZS se zavedamo, da v zadnjem času dobivate veliko informacij o razmerah na KZS. Predsednik v svojih obvestilih pogosto objavlja pol resnice ali neresnice o dogodkih, ki so se zgodili. Takšno neresnično in zavajajoče obvestilo je objavil tudi na internetni strani KZS z naslovom  “Obvestilo članicam in organom KZS”, dne 18.11.2013, s seje UO in NO KZS, ki je bila 15.11.2013. Na seji je bil med drugimi sprejet tudi sklep, da se zapisnik te seje objavi na internetni strani KZS, da boste članice obveščene o sklepih sestanka. Glede na njegovo maniro, pa je namesto zapisnika objavil zgoraj navedeno obvestilo z zastraševanjem z varnostniki v prostorih KZS. Ker želimo, da ste o sklepih seje obveščeni, vam v priponki pošiljamo sprejete sklepe seje.

S spoštovanjem in lep pozdrav!

V imenu članov UO KZS
poslal: Jožef Verčko


JE PREDSEDNIK BLAŽ KAVČIČ KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE?

Še ni dolgo nazaj, ko je predsednik KZS Blaž Kavčič prepričeval vas članice, da mora zaradi nepripravljenosti sodelovanja članov UO KZS sam sprejemati pomembne odločitve. To je bila zopet ena izmed neresnic, saj predsednik po sestanku 10.9.2013 ni nikoli poskušal navezati stikov s člani UO KZS, ne po telefonu in ne preko e-pošte, kot smo običajno komunicirali. Predsedniku je odgovarjalo, da je lahko sam sprejemal pomembne odločitve, kot so: podpis aneksa k pogodbi z odvetnico, sklic posveta na gospodarskem razstavišču, onemogočanje dela NO KZS itd. Prav iz tega razloga smo člani UO KZS zahtevali od predsednika, da skliče sestanek UO KZS. Predsednik je v petek, 15.11.2013 ob 16.00 uri sklical sestanek UO in NO KZS v prostorih KZS v Zapogah.
Sestanka so se udeležili vsi (9) člani UO KZS in vsi člani NO KZS iz razloga, da se s predsednikom dogovorijo glede očitkov na račun članov UO KZS ter da razjasnijo:
- preprečitev, da bi pisarna KZS dala UO KZS naslove, znamke, kuverte in drugo logistično pomoč za obveščanje članic o aktualnih razmerah na KZS, kar je kršitev 41. člena Statuta KZS, ki kot pristojnosti UO KZS določa, da UO KZS obvešča članice KZS in zainteresirano javnost o delovanju KZS;
- sklep o prerazporeditvi poslovnega sekretarja KZS brez sklepa od UO KZS, kar je kršitev 41. člena Statuta KZS, ki kot pristojnosti UO KZS določa, da UO KZS imenuje poslovnega sekretarja KZS;
- brez sklepa UO KZS je podelil več priznanj, sklenil aneks k pogodbi z odvetnico;
- na portalu KZS objavljal obvestila, s katerimi grozi članicam KZS;
- pisal neresnice o članih UO KZS in NO KZS itd.

Predsednik je v svojem slogu, poniglavo z leporečjem zagovarjal svoje sklepe in dejanja v smislu, da je edini pristojen za sprejem vseh zgoraj sprejetih sklepov in dejanj ter prikazoval, kljub odločnemu zavračanju članov UO KZS, da UO KZS dejansko nima nobene pristojnosti. Zaradi samovolje in hudih kršitev Statuta KZS od predsednika KZS v zadnjem obdobju, so člani UO KZS predlagali in sprejeli naslednje sklepe:
- da v pisarni KZS prepreči samovoljo predsednika, je bil za v.d. poslovnega sekretarja predlagan Roman Heofferle, ki bo to funkcijo opravljal v prehodnem obdobju do glasovanja o nezaupnici predsedniku KZS in v primeru izglasovane nezaupnice predsedniku KZS do izvedbe volitev za predsednika KZS. Za svoje delo ne bo prejemal plačila, povrnjeni mu bodo le materialni stroški. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- ker je predsednik KZS brez sklepa UO KZS podpisal aneks k pogodbi z odvetnico, je bil predlagan sklep, da se aneks k pogodbi prekliče. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- ker predsednik sklicuje brez sklepa UO KZS posvete s članicami je UO sprejel sklep, da stroške najema prostorov in druge stroške ne plača KZS. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- na portalu KZS je grožnja članicam, ki se bodo udeležile izredne skupščine 29.11.2013. UO KZS je sprejel sklep, da se omenjena grožnja umakne z internetne strani KZS. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- predlagali smo revizijo zunanje revizijske hiše in sklep, da revizijo poslovanja opravi revizijska hiša, ki jo bo izbral NO KZS. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- UO KZS je predsedniku naročil, da omogoči NO KZS pregled poslovanja KZS. Sklep je bil sprejet z 9 glasovi za in 1 glasom proti;
- glede na to, da je predsednik onemogočil, da bi materialna sredstva in podatke o članicah KZS za sklic skupščine NO KZS dobil v pisarni KZS, je bil predlagan sklep, da se NO KZS povrnejo materialni stroški. Sklep je bil sprejet z 7 glasovi za in 3 glasom proti.

To so sklepi, ki jih je sprejel UO KZS, da bi preprečil nadaljnjo škodo KZS zaradi nerazumnih dejanj predsednika KZS in vzpostavili normalno delo pisarne KZS. Z nekaterimi sklepi se je predsednik celo strinjal, kot je na primer ta, da se NO KZS povrnejo stroški, za sklic izredne skupščine KZS. V razgovoru je predlagal kompromis, da se prekličeta obe izredni skupščini in ko bo imel NO KZS izdelano poročilo, bi skupaj sklicali skupščino KZS, s čemer pa se nismo strinjali.

Na koncu sestanka smo se dogovorili, da bo predsednik naslednji teden sklical nov sestanek, da se dogovorimo glede zaostalih nerešenih problemov.

Rezultat peturnega sestanka je obvestilo predsednika na internetni strani KZS, v katerem:
- obvešča članice, da je bil na Upravnem odboru KZS v petek, dne 15.11.2013 izveden poskus nezakonitega prevzema vodenja KZS s strani večine članov UO kljub nasprotovanju predsednika, kot edinega zakonitega zastopnika KZS,
- izkrivljena informacija o sestanku UO KZS ter NO KZS in
- obvestilo, da je naročil varovanje objektov.

Iz vseh dejanj in tudi iz tega obvestila izhaja, da predsednik KZS še sedaj ni dojel, da je eden izmed član UO KZS z dodatnimi pooblastili, ki mu jih opredeljuje Statut KZS kot predsedniku. Izjavlja in dela tako, kot da je »Kinološka zveza Slovenije, to sem jaz (predsednik KZS)« in da ostalih voljenih organov KZS ne potrebuje.

Predsednik KZS še zagotovo ni dojel, da že nekaj časa živimo v demokraciji, da je strahovladje, samovolja že preteklost in da ima laž kratke noge, kot pravi naš slovenski pregovor. Z lažmi brez dokazov obtožuje UO KZS, da želi prevzeti KZS, dejansko pa je sam predsednik v zadnjih dveh mesecih v celoti prevzel KZS tako, da sam odloča o izdatkih KZS; predlaga nove davke, sprejema pomembne odločitve, kot je aneks k pogodbi z odvetnico, nepotrebno varovanje objekta KZS, najem prostorov za posvete s članicami, potni stroški, samovoljna izbira revizijske hiše itd, in sprejema ukrepe, da bi ostal predsednik KZS, s tem pa povečuje izdatke KZS.

Spoštovane članice, glede na navade predsednika KZS boste v tem obdobju pred izredno skupščino zagotovo dobile od predsednika KZS še več obvestil, klicev in tudi groženj. Člani UO KZS vam predlagamo, da ne nasedajte leporečjem in grožnjam predsednika KZS in se udeležite izredne skupščine KZS 29.11.2013, povejte svoje mnenje ter oddajte svoj glas. Zavedati se moramo, več ko nas bo, lažje bomo uresničili svojo željo, da v kinologiji ne bo več groženj, izsiljevanj, potikanj, maščevanj, izločanj in drugih »nizkotnih« dejanj.

S spoštovanjem!
Člani UO KZS


- JE PREDSEDNIK BLAŽ KAVČIČ KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE? - KLIK (.pdf)
Logiran

do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #100 : sreda, 20.11.2013 : 21:52:06 »


Si je tole spodnjo pritožbo DLVKOS (o odvzemu vzrejne komisije) z dne 13.3. 2012, sploh kdo iz UO KZS prebral? Resnično me zanima!

http://www.mojpes.net/download/dlvkos2013_priloga2.pdf

Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #101 : sreda, 20.11.2013 : 22:13:53 »


Če se vam ni dalo brat dokumentov v primeru DLVKOS : KZS vam lahko na kratko povem da je KZS v tem primeru ustvarila dobrih 2.500 evrčkov stroškov.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #102 : sreda, 20.11.2013 : 22:22:42 »


Tale luškana spodnja povezavica , pa bo zanimiva za vse članice KZS, ker nikoli ne veš kdaj kaj narobe narediš in te že imajo pripravljene za odstrel. Morda bo komu razjsanila dejstvo, da pač KZS ne more odločati in vplivati na vse, kar se v društvih dogaja, odloča itd:

http://www.mojpes.net/download/dlvkos2013_priloga4.pdf
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #103 : četrtek, 21.11.2013 : 09:37:14 »


O moj bog...ko človek misli da je zadeva na dnu pade vse še eno nadstropje nižje :-/

se ne bi mogla bolj strinjat .... ampak se bojim, da je teh nadstropij še kar nekaj in da drug teden ne bo vsega konec .... da se bo najhujše šele začelo ....  Sad Sad
Logiran
Terierček
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #104 : četrtek, 21.11.2013 : 09:42:40 »

Kaj pa če biti huje? Če se bo delalo vse po zakonu, se Kavčič lahko pritožuje v nedogled. Samo razlika bo, da bo sam plačeval odvetnike iz svojega žepa. Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS peskovnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines