mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 16:50:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47574 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #135 : petek, 21.10.2005 : 14:23:23 »

saj se ni treba razpisat, samo toliko, da vidim kako se naj tega lotim, da bo ucinkovito..
ko je bil mlajsi sem ze nekaj psokusala, potem pa cisto opusitla, samo tak ne vem zakaj Roll Eyes
bom pa probala zdaj naucit, ne rabim romanov, toliko za zacetek akko naj zacnem, ce mi kaj potem ne bo jasno pa bom tako vprasala Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #136 : petek, 21.10.2005 : 15:20:47 »

Ali je že kdo poskusil namesto odpoklica uporabiti stoj ali prostor na daljavo? Meni se to izredno lepo obnese. Poleg tega je odpoklic včasih nevaren, če je pes na drugi strani ceste ali če bi moral mimo drugaga psa.

namesto odpoklica ne ... je pa res, da ko opazim, da ga je kaj začelo preveč zanimati, mu ukažem "stoj" ("sem" bi itak ignoriral) - to pa deluje res v največ primerih, če sem le dovolj previdna in pravočasna. odpoklica v takšin in drugačnih situacijah itak ne morem uporabljati (, ker ne gre), samo za vajo.

ok, zdaj pa mi na hitro povejte, kako ga cimlazje nauciti sedi ali prostor na dalec Huh

to bi pa spadalo v kakšno drugo temo Smiley . mislim, da je najbolje, če začneš na kratkih razdalja, potem pa recimo iz 1 metra postopoma podaljšuješ (midva sva sedaj na dveh metrih Grin , je pa res da ponavadi pozabim, da bi povadila še to vajo).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #137 : sobota, 22.10.2005 : 13:14:35 »

Jaz to delam takole: pes mora najprej dobro obvaldati prostor na blizu, kar ne pomeni samo, da se uleže takoj, ampak tudi, da to stori z veseljem ( to dosežeš s tem, da je vaja prostor nekaj časa najbolje nagrajevana vaja), dobro je, če poleg povelja z besedo naučiš psa tudi na gib. Potem to delam med sprehodom, ko je pes prost in kakšen meter od mene, nenadoma dam povelje prostor tudi s pretiranim gibom, če se vleže dobi tavelko nagrado in je spet prost. Ponavim dva ali trikrat na sprehod, potem pa samo še povečujem razdaljo.

vaja počakaj je pa bolj enostavna, to je prva vaja, ki jo naučim čisto majhnega mladička, takrat je to zelo lahko. Karkoli rečeš se mladič za hip ustavi, da bi videl kaj hočeš od njega in ti to izkoristiš. Vse ostalo je le še utrjevanje.

Jaz te vaje delam posebej, ne takrat ko delam poslušnost in načeloma je pes potem, ko pridem do njega spet prost.  Verjetno obstaja še kakšen boljši način, meni se to najbolje obnese.

sicer pa tudi moje psice obvladajo celo paleto najrazličnejših " odpoklicev", v praksi na sprehodih pravi odpoklic, ko morajo psice priti do mene uporabljam le izjemoma, razen na koncu seveda, ko jih je treba privezati, ampak takrat itak pridejo kar same od sebe.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #138 : nedelja, 04.12.2005 : 12:26:32 »

Ravno, ko smo prisli do nekako 98% odpoklica (ce ravno ni kje srne ali njene res sveze sledi), ji je zacel pesati sluh. Sicer odpoklic zdaj res redko prakticiram zaradi metode, ki je bila opisana mislim da prav v tej temi (psa pustis cisto pri miru, da je on pozoren na tebe, ne pa ti na njega- res super pomaga. vsake par metrov pogleda ce sem se za njo, ali sem slucajno kam zavila ipd..). Kdaj pa le pride do take situacije, ko jo preprosto moram odpoklicati in zdaj me ne slisi vedno- sploh ce piha al pa kej podobnega.

In imam namen uporabiti tisto piscalko z visokimi toni, pa ne vem kako zaceti z njo delati. Ker za tale odpoklic sem res porabila velik casa, da je prisel do take stopnje, s piscalko pa se nikoli nisva delali.  Pa bi prosila za kake ideje, da ne bi zafurala ze na zacetku
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #139 : nedelja, 04.12.2005 : 15:35:03 »

Preprosto - najprej zapiskaš potem pokličeš. Pri teh pišukah je najbolj zoprno ker se odšravfajo in jih zgubiš ravno takrat, ko bi jih najbolj potreboval.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #140 : nedelja, 04.12.2005 : 15:43:46 »

In imam namen uporabiti tisto piscalko z visokimi toni, pa ne vem kako zaceti z njo delati. Ker za tale odpoklic sem res porabila velik casa, da je prisel do take stopnje, s piscalko pa se nikoli nisva delali. Pa bi prosila za kake ideje, da ne bi zafurala ze na zacetku
Hja mi smo delalo tako, da sem, ko sem jo prinesla domov, zapiskala z njo v stanovanju (samo v drugem prostoru, kot je bil pes). In ker je pes bil firbcen, ker je pac prvic slisal ta zvok, je prisel gledat kaj je to. Takrat sem mu rekla 'sem' (pac najin ukaz odpoklica) ga zeeelo pohvalila in dala nagrado. To sva potem se nekajkrat povadila v stanovanju, potem sva sla pa ven. Najbolj se je ta piscalka obnesla, ko smo bili v gozdu in je zavohal kaksno divjad. Ker je pac bil spuscen,  se je samo pognal med drevesa in ga nisi vec videl. Sem ga poklicala, pa tudi pod razno ni slisal. Sem zapiskala in je takoj prisel nazaj. In seveda spet nagrada in pohvala. To je vse Wink
Pri teh pišukah je najbolj zoprno ker se odšravfajo in jih zgubiš ravno takrat, ko bi jih najbolj potreboval.
Tudi mi smo trenutno brez pisuke. Smo jo izgubili Cheesy
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #141 : torek, 06.12.2005 : 16:43:17 »

Da se pohvalim Cool

prvo sva sprobali piscalko v hisi in je v prvo prisla, dobila salamco, en kup pohval.. Sva se ene 2x pisknile v hisi in ker je bilo brez problemov odsli na svez zrak. Nikoli v zivljenju se ni nicesar tako dobro delala. "Odpisk" je 100% (prvic sva poskusili 26x Smiley ), do mene prilaufa z nasmehom do uses. Resno, dela kot svicarska ura. Niti se mi ni treba po pisku dreti "sem", ker kar sama prilaufa. Sem ji zapiskala ko se je gnala za pticem, pa enkrat ko je nisem videla za opravlja velko potrebo.. Vedno pride v trenutku, brez razmisljanja, brez kaksnega vohljanja.

Js imam super psa Cheesy
Logiran
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #142 : ponedeljek, 09.01.2006 : 00:18:18 »

A ta piščavka res deluje? Ker moja nagajivka zadnje čase kar precej ignorira odpoklic in bi rada probala s to piščavko, če bo šlo kaj bolje.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #143 : ponedeljek, 09.01.2006 : 05:19:52 »

Kje se pa dobi ta piščalka sploh?
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #144 : ponedeljek, 09.01.2006 : 11:17:52 »

A ta piščavka res deluje? Ker moja nagajivka zadnje čase kar precej ignorira odpoklic in bi rada probala s to piščavko, če bo šlo kaj bolje.

Hja vsaj pri nas je tako, da se lahko na glavo postavis, pa ce se mu ne bo dal pridet, pac ne bo prisel.
Kar se te piscalke tice, je na zacetku res takoj prisel, ko sem zapiskala (seveda potem priboljsek in pohvala), zdaj pa tudi to ne pomaga vec. Je svoboda slajsa od priboljska ocitno. Sad
Sarchee taksne piscalke lahko kupis v skoraj vsaki trgovini za zivali. Stanejo pa od 500-1500 sit.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #145 : ponedeljek, 09.01.2006 : 11:21:14 »

Ja in kaj je fora te piščalke, da pes takoj priteče?

LP,
Diana
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #146 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:09:55 »

Ta piscalka oddaja visoko frekvenco, ki jo psi zelo dobro slisijo, tudi ce piskas zelo od dalec. Ljudje tega zvoka ne slisimo, oz. meni se zdi, da se slisi kot da bi bila piscalka pokvarjena. Smiley Vendar pa mislim, da pes ne bo pritekel zaradi samega zvoka. Ce ne pride nazaj na odpoklic, potem tudi (verjetno) zaradi samega zvoka piscalke ne bo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #147 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:41:54 »

Vendar pa mislim, da pes ne bo pritekel zaradi samega zvoka. Ce ne pride nazaj na odpoklic, potem tudi (verjetno) zaradi samega zvoka piscalke ne bo.

Saj to ja. Tako tudi jaz razmišljam.

LP,
Diana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #148 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:52:08 »

Meni se zdi zadeva ista kot glasovni klic, ki je za moje pojme pomembnejši. Itak pa psa nikoli ne smeš pustiti tako daleč, da te ne bi več slišal.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #149 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:58:31 »

Se strinjam z Andi.

Nekoč sem bila v Tukanu skupaj z mojo inštruktorico iz pasje šole in sem jo povprašala o tej piščalki. Samo zamahnila je z roko in rekla da je tvoj, torej NAŠ glas veliko bolj pomemben, kot pa pisk. Piska lahko praktično vsak, zvok je isti, naš glas je pa samo naš.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines