mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 07:08:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #150 : sobota, 08.10.2005 : 22:03:23 »

Je pa res, da bos imela zaradi tega gotovo manj casa kot vrstniki. Ugotoviti moras, ce bi te to motilo.

Časa za kaj? Sedaj skoraj ves prosti čas porabim za psa, tako da je za mene prosti čas tudi, ko sem z njim, tudi ko skrbim za njega.

Gotovo se bos morala odreci marsikateremu zuru. Meni to ni bil tak problem, ker so mi itak najvecji zur psi.

Glede tega me pa sploh ne skrbi in niti malo me ne moti ... Če bom imela njega zraven, mi ne bo nič manjkalo.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #151 : sobota, 08.10.2005 : 22:11:56 »

Glede tega me pa sploh ne skrbi in niti malo me ne moti ... Če bom imela njega zraven, mi ne bo nič manjkalo.
Citat

to je pa res ful lepo slišat Wink
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #152 : sobota, 08.10.2005 : 22:16:41 »

ampak zakaj ti starši ne bi dovolili psa peljati na avtobusu? Huh

aja, če boš pa kdaj slučajno rabila v Ljubljani, da ti bo kdo skrbel na Sammyja...jaz ti ponudim pomoč, tako, da če boš kdaj rabila....kar reč Cheesy Grin Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #153 : nedelja, 09.10.2005 : 10:18:29 »

ampak zakaj ti starši ne bi dovolili psa peljati na avtobusu? Huh

Na avtobusu pri nas itak ne smeš meti psa s sabo, starši pa mi ne bi dovolili zato, ker imajo srednjeveška načela in bi jih skrbelo, kaj si bodo ostali mislili in so mnenja, da bi bili slabi starši v očeh drugih, če bi mi take stvari dovolili. Poleg tega tudi ne zaupajo Sammyju in jih vedno skrbi, kaj pa če bo ...

aja, če boš pa kdaj slučajno rabila v Ljubljani, da ti bo kdo skrbel na Sammyja...jaz ti ponudim pomoč, tako, da če boš kdaj rabila....kar reč Cheesy Grin Wink

Hvala Smiley Se bom spomnila potem na tebe! Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #154 : nedelja, 09.10.2005 : 10:38:55 »

Zakaj pa ne bos imela avta?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #155 : nedelja, 09.10.2005 : 12:27:44 »

Zakaj pa ne bos imela avta?

Ce hoces intenzivno studirati, se intenzivno ukvarjati s psom, ti mogoce obcasno zmanjka casa, da bi se intenzivno ukvarjal s kaksno sluzbo, ki bi ti pokrila avto, njegove stroske in bencin.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #156 : nedelja, 09.10.2005 : 12:37:52 »

Zakaj pa ne bos imela avta?

Mogoče ga bom, verjetno pa ne.

Zoia, pameten odgovor ...
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #157 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:24:31 »

Sammy, imena predmetov pišemo načeloma z veliko začetnico. Wink

Sicer pa ... Sama sem starše preprosto seznanila z dejstvom. Želim si psa, to mi pomeni več kot njihova finančna pomoč in kakršnakoli druga vrsta podpore. Psa bom torej imela (v stanovanju seveda). Če me zaradi tega ne bodo podpirali, me pač ne bodo, študentskega dela v Ljubljani nikoli ne zmanjka, pri letih, ko zaključiš srednjo šolo, pa tudi kakšne druge podpore z njihove strani ne potrebuješ več.
K mami hodim brez psa, ker je stanovanje njeno. Domov se vozim zaradi neke druge stvari, sicer bi starše pač zelo poredko obiskala. Žal - imam svoje življenje in svojega psa, če se oni ne morejo vključiti, se pač ne bodo. Če niso pripravljeni zavreči nekih fiksnih idej, niso vredni, da se zaradi tega sekiram. Ker to, da TI (ali pa jaz in kdorkoli drug) ne smeš imeti psa v SVOJEM stanovanju (ne glede na to, kdo ga financira!) ni prav nič drugega kot neka fiksna ideja. Vsak človek, ne glede na to, koliko je star, ima pravico do odločanja o tem, kako bo živel, če pri tem ne moti drugih. Če živiš s psom 200 km od hiše svojih staršev, pa jih to, roko na srce, res ne more nikakor ovirati.
Mogoče se sliši nespoštljivo, ampak tudi vsiljevanje življenjskega stila (kar blazno radi počnejo starši) ni spoštljivo. Postavit se moraš zase. Seveda, če ti Sammy pomeni dovolj, da si se pripravljena odreči vsemu tistemu, kar sem zgoraj naštela. Čeprav je zelo mala verjetnost, da bodo starši res odtegnili svojo pomoč, to je "tveganje".
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #158 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:48:46 »

Bi na AklAmin post dodala samo se, da so starsi po zakonu dolzni svoje otroke prezivljati, dokler se redno solajo. Tudi, ce imajo pse. Za tiste, ki nimajo dovolj financnih sredstev, so pa stipendije. Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #159 : ponedeljek, 10.10.2005 : 12:05:49 »

Sammy, imena predmetov pišemo načeloma z veliko začetnico. Wink

Sicer pa ... Sama sem starše preprosto seznanila z dejstvom. Želim si psa, to mi pomeni več kot njihova finančna pomoč in kakršnakoli druga vrsta podpore. Psa bom torej imela (v stanovanju seveda). Če me zaradi tega ne bodo podpirali, me pač ne bodo, študentskega dela v Ljubljani nikoli ne zmanjka, pri letih, ko zaključiš srednjo šolo, pa tudi kakšne druge podpore z njihove strani ne potrebuješ več.
K mami hodim brez psa, ker je stanovanje njeno. Domov se vozim zaradi neke druge stvari, sicer bi starše pač zelo poredko obiskala. Žal - imam svoje življenje in svojega psa, če se oni ne morejo vključiti, se pač ne bodo. Če niso pripravljeni zavreči nekih fiksnih idej, niso vredni, da se zaradi tega sekiram. Ker to, da TI (ali pa jaz in kdorkoli drug) ne smeš imeti psa v SVOJEM stanovanju (ne glede na to, kdo ga financira!) ni prav nič drugega kot neka fiksna ideja. Vsak človek, ne glede na to, koliko je star, ima pravico do odločanja o tem, kako bo živel, če pri tem ne moti drugih. Če živiš s psom 200 km od hiše svojih staršev, pa jih to, roko na srce, res ne more nikakor ovirati.
Mogoče se sliši nespoštljivo, ampak tudi vsiljevanje življenjskega stila (kar blazno radi počnejo starši) ni spoštljivo. Postavit se moraš zase. Seveda, če ti Sammy pomeni dovolj, da si se pripravljena odreči vsemu tistemu, kar sem zgoraj naštela. Čeprav je zelo mala verjetnost, da bodo starši res odtegnili svojo pomoč, to je "tveganje".

ja tudi jaz sem take narave, da se popolnoma strinjam s tem mnenjem in sem tudi sama šla po podobni poti- sicer zaradi drugih stvari a podobno.

Po tvojih opombah kaže ( a ne želim biti nespoštljiva, morda se motim- to veš le ti, vzemi to kot teoretično predpostavko),da so tvoji starši precej malomeščanski in da jih čisto preveč skrbi kaj bo kdorkoli, ki ga nič ne briga, rekel ali mislil.
Vpliva ljudi s takim značajem, bi se jaz vsekakor poskušala čimprej znebiti. sorry ampak značaji otrok pač niso nujno kompatibilni z značaji staršev. Starši morajo dojeti, da imajo otroci pravico do svojega stila in svojega življenja, če jim gre to slabo od rok-  je pač žal bolj boleče  Cry.
Leto gor ali dol (ali pa pet) ljudje z željo po obvladovanju tujega življenja za svoj lasten imidž ne odnehajo zlahka  Sad in ne pri določeni starosti otrok  Huh. Najverjetneje bodo poskušali na tvoje življenje (oz svoj imidž) vplivati nedoločljivo odlgo- še po študiju in ne samo glede psa, pač pa še glede izbire posla , službe, partnerja in kdo ve česa...ne pusti se spremeniti v marioneto  Roll Eyes.

kakor koli se boš torej odločila glede psa ,se odloči zaradi sebe in kakor bo tebi zdelo bolj praktično, ne pa zaradi staršev.( pustiš psa in si podaljšaš vzdrževanje za nekaj let, ali pa tvegaš finančne težave in že sedaj zaživiš kakor ti hočeš).
Glede vseh problemov- "problemi so zato , da jih rešujemo"   ;)je en star pregovor .  Torej , ko problem bo, se vedno najde rešitev. Je sicer čisto zanimivo premlevati opcije, a reševati probleme preden nastopijo je neprodutivno. Prav tako je nemogoče predvideti vse okoliščine in probleme , ki bodo nastopile.
Pomembno je samo ,da imaš svojo linijo in da veš kaj hočeš- dolgoročno.

V dveh letih -kolikor razumem bo tvoj študij čez dve leti, se človek pri tvoji starosti še zelooo spremeni. Pojavijo se tudi številna nova sdejstva in možnosti.Zato ponovno svetujem, da se posvetiš trenutnim problemom in trenutnemu življenju.
Morda je celo smiselno,da večpremišlajš o tem,če si zagotovo izbrala pravi študij,kakor o tem kako boš uredila s psom.
Ne da bi bilo s tvojo izbiro kaj narobe-a ali veš tudi kaj in je bi rada delala? kakšne so sploh zaposlitvene možnosti v izbrani stroki? Ali je to edina tvoja opcija? Ali bi zraven vpisala še kakšno novinarstvo ali sociologojo ali kaj podobnega?
Zgolj v primer kaj vse so lahko opcije bolj nujnega razmišlanja kot o tem kako boš spravila psa čez dve leti v Ljubljano  Wink.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #160 : ponedeljek, 10.10.2005 : 16:13:50 »

Sammy, imena predmetov pišemo načeloma z veliko začetnico. Wink

Jaz pa stavim, da z malo Smiley. Lahko pa jutri vprašam ...

Jah, saj verjetno imate prav. Zaradi tega se preveč obremenjujem in bi morala rajši razmišljati okrog drugih stravi. Težko bi rekla, da finančne podpore ne potrebujem in da lahko študiram (ta študij je baje zelo težak oz. zahteva ogromno časa), skrbim za psa bolje kot bi doma ostali družinski člani, pa še hodim v službo ... To troje sigurno ne bi zmogla!
Sicer pa, hej, kje piše, da mi nameravajo starši odtehniti finančno pomoč, če bom imela psa s sabo? Ja, vem, to sem pred časom sama napisala, ker pač sklepam, da bo tako in da bodo poskušali z vsemi sredstvi, ker prvič, menijo da pes ni za v stanovanje (še posebej pa ne, če ga oni plačujejo, in drugič, so mnenja, da bi tako samo še na psa mislila in se za študij ne bi brigala Roll Eyes
Ampak to so samo moja sklepanja.  Najprej moram sploh začeti pogovor v tej smeri. Toda problem je v tem, da me je preveč strah reakcije in zavrnitve že takoj na začetku. Enostavno ne vem, kje začeti in kako.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #161 : ponedeljek, 10.10.2005 : 18:16:30 »

Jaz pa stavim, da z malo Smiley. Lahko pa jutri vprašam ...
Joj, pa saj nisem mislila tako resno, no. Wink (So pa tudi nas učili, da se predmeti pišejo z malo. Tongue)

lp, rina
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #162 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:19:07 »

sammy saj bo...saj do takrat imaš še dovolj časa. Smiley Smiley   



Joj, pa saj nisem mislila tako resno, no. Wink (So pa tudi nas učili, da se predmeti pišejo z malo. Tongue)

lp, rina

nehajmo s tem, prosim....saj se bom potrudila pisati pravilno! Smiley pa z malo se pišejo Grin





Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #163 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:29:46 »

jaz sem za slovnične napake izredno občutljiva (razredni pravopis Grin - če ne veš, kako se kaj napiše, se javi pri meni Tongue ) ....

je pa res, da po forumih in podobnih zadevah izredno rada pišem vse z malo začetnico Smiley. sicer pa je to že izven teme ...
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #164 : ponedeljek, 10.10.2005 : 21:14:42 »

Sammy, študiram slovenistiko. Roll Eyes Lani je ena prof. zavrnila okoli 50 seminarskih, ker je bil naziv predmeta na prvi strani zapisan z malo začetnico. Biliv mi. Grin Čeprav po moje ni absolutno narobe, če pišeš fizika z malo začetnico.
Zdaj pa res dovolj o tem!
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines