mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa
Kdo je tukaj?
admin: 0 | gosti: 38  

ISSN 1581-3258
2000-2023 © Jana

mojpes.net na Facebooku


« 1 ... 30 31 32 (33) 34 35 36 ... 56 »
Dodal/a jana 22.10.2003 23:17:38 (1976 x prebrano)
O šolanju

Vprašanje:
Imam 10 tednov starega samojeda, ki blazno grize roke, noge... Postane občasno prav napadalen in v teh trenutkih ga nikakor ne moreš ukrotiti, razen, da ga zapreš na balkon. Kaj naj storim? Kdaj je primerno poslati kužka na šolanje in kje je najbolj primerna šola za samojede?
Ivana

Odgovor:
Preberite odgovore v tej rubriki (O grizenju psov). Našli jih boste kar veliko.
Odsvetujem vam zapiranje na balkon ter toplo priporočam obisk v bližnjem kinološkem društvu, saj šole za samojede ne poznam.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:16:15 (1871 x prebrano)
O šolanju

Vprašanje:
Imam maltežana, ki je star 7 mesecev. Zdaj pa me zanima, ali je že dovolj star za učenje oz. rad bi ga naučil osnovnih stvari, kot so sedi, k nogi,... Ali ga naj peljem na šolanje v kinološko društvo? Zdi se mi, da je zelo trmast in ne pokaže neke volje za učenje!
Bojan

Odgovor:
Predlagam, da se s svojim maltežanom vključite v katero izmed "šolajočih se" skupin v najbližjem kinološkem društvu.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:15:35 (1529 x prebrano)
O vzgoji

Vprašanje:
oma imam tri mesece staro psičko bernardinko. Zanima me, kje lahko dobim podatke o vzgoji ter šolanju.
Mateja

Odgovor:
Najbolje je, da se obrnete na najbližje kinološko društvo
(seznam je tukaj), kjer vam bodo povedali, kako je pri njih s šolanjem kužkov in kdaj načrtujejo katerega od tečajev.
Kar nekaj lastnikov mladih psov je tudi članov forumaMojpes, kjer si izmenjujejo izkušnje. Preverite, kaj je uporabnega!
V knjižnici boste tudi našli nekaj (čeprav ne ravno veliko) knjig z informacijami o vzgoji, negi ter zdravju mladih psov.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:13:23 (1585 x prebrano)
O šolanju

Vprašanje:
Zanima me, kdaj je primeren čas za malo šolo? Doma imamo 4 mesece staro bernsko planšarko in si želim z njo obiskati začetno ali kakšno drugo obliko šolanja. Prosil bi tudi za nasvet glede pasjih šol (sem iz Ljubljane-Vižmarje).
Milan

Odgovor:
Po starosti sodeč vam predlagam šolanje spomladi 2003. Večina kinoloških društev ima spomladanske in jesenske tečaje. Poglejte, katero kinološko društvo bi bilo za vas najbližje na tem seznamu. Predvsem pa predlagam, da obiščete mojpesForum, kjer vam bodo člani pomagali z informacijami "iz prve roke".

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:09:51 (1822 x prebrano)
O vzgoji

Vprašanje:
Rad bi zvedel čim več o pasmi briard, predvsem, kdaj ga je najprimerneje šolati in kako brzdati njegovo dominantno vedenje.
Jure

Odgovor:
Glede briarda velja enako kot za vse druge pse. Vzgoja se mora pričeti takoj, ko ga prinesete oz. pripeljete domov. Že pred tem se morate v družini dogovoriti, kaj bo psu dovoljeno in kaj ne. Tega se morate držati ne glede na okoliščine, nikoli popustiti. če ne sme npr. v kuhinjo, nikoli ne sme in pika! Vzgoja mora biti odločna, vendar poštena ter brez fizičnih grobosti ali celo kazni. Pes kazni ne razume! Motivirati ga je treba pozitivno (z igračo, priboljškom, božanjem....) in ga v trenutku uboganja tudi nagraditi s stvarjo, ki je bila motiv. če nekaj naredi narobe (tudi majhni otroci ne znajo še vsega ubogati, ampak jih je treba naučiti), ker ga še nismo naučili, kaj želimo od njega, zadevo ignoriramo in ga skušamo čimprej voditi v tisto, kar hočemo. Tudi besede prepovedi ga moramo naučiti, kaj pomenijo. če rečemo NE, moramo biti z glasom ostrejši, malo glasnejši, odločnejši, telesno se moramo malo navidezno zvišati in rahlo nagniti proti psu. Mladič nas ob tem pogleda in v tistem trenutku ga moramo pohvaliti, saj smo dosegli, da je pozornost obrnil na nas in ne na objekt njegove zabave. Na začetku je treba to seveda mnogokrat ponoviti, včasih celo vsakih nekaj sekund. Potem pa hitro razume, da tudi NE prinese pohvalo in nagrado.
Obvezno mora v kako DOBRO pasjo malo šolo, kasneje pa nadaljevati s tečajem osnovne poslušnosti (po 9 mesecu starosti). Nikoli grobosti, ampak vztrajnost, odločnost, potrpežljivost in ljubezen. Iz tega pride spoštovanje, zaradi katerega vsak pes uboga svojega vodjo. če spoštovanja ni, tudi ubogljivosti ne bo.

Odgovarja: Danica Simončič


Dodal/a jana 22.10.2003 22:50:05 (2648 x prebrano)
O izbiri pasme

Vprašanje:
Smo mlada družina, živimo v stanovanju. Smo veliki ljubitelji živali (imamo želvico, dve papigi nimfi in mlado mucko) in manjka nam samo še pes. Malo smo preučili pasme, najbolj pa smo navdušeni nad labradorcem. Skrbi nas edino njegova velikost, saj ne bi radi, da bi se počutil utesnjeno v stanovanju. Sicer smo zelo aktivna družina, se veliko sprehajamo in hodimo na izlete (ne glede na vreme.) Zanima nas tudi, kako pogosto bi morali psa okopati, da ne bi preveč zaudarjal. Prosim za vaš nasvet, če je labradorec sploh primeren za stanovanje in v kolikor ni, vas prosimo za kakšen predlog.
Gorazd

Odgovor:
Poznam kar nekaj lastnikov, ki imajo labradorca v stanovanju in moram reči, da je s pravilnim pristopom labradorec lahko primeren za v stanovanje. Vendar pa resnično ne vem, kako bo odreagiral na vse vaše živalice, predvsem mačko; pa še posebej, ko bodo sami doma. če ste prepričani, da želite psa - poskusite. Še prej pa dobro premislite!

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 22:49:16 (3365 x prebrano)
O izbiri pasme

Vprašanje:
V družini želimo imeti psa. Zanima me ali bi bila pasma ameriški stafford terier primerna, saj imamo 2 leti starega otroka. Z ženo sva oba v službi, vendar je po 15. uri vedno nekdo doma. Ali je sploh humano puščati psa 8 ur samega v hiši, ali je bolje imeti pesjak? Nekaj izkušenj s šolanjem psov imam, predvsem z nemškim ovčarjem, s katerim sem hodil v pasjo šolo, vendar se mi zdi ta pasma povsem drugačna. Po vaših izkušnjah me zanima, koliko se dejansko razlikuje oskrba takšnega psa ali pa oskrba nemškega ovčarja.
Tone

Odgovor:
Odločno priporočam bivanje psa v pesjaku - predvsem, če mora biti sam 8 ur (kot je to v vašem primeru). Zelo dobra je vaša ugotovitev o razliki med omenjenima pasmama. če imate izkušnje s pasjo šolo, se morate zavedati, da bo tokrat popolnoma drugače, saj je stafford povsem drugačna pasma. Vsi psi, ne glede na pasmo, potrebujejo dosledno vzgojo in veliko vašega časa ter pozornosti. Za stafforda velja to še posebej in priporočam, da si preberete nekaj pripomb pri opisu pasme.
Oskrba se razlikuje le v česanju, ki je pri nemškem ovčarju potrebno, pri staffordu pa ne. Zakaj ne ostanete pri nemškem ovčarju, če že imate izkušnje z njim?

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 21:52:34 (2456 x prebrano)
O vzrejnih pregledih

Vprašanje:
Imam psa pasme nemški ovčar z rodovnikom starega 10 mesecev. Je iz delovno-lepotnega legla in obiskujeva malo šolo v KD Brdo. Zanima me, kako (se prijavi) in kdaj (starost) se s psom začne obiskovati lepotna tekmovanja. Na tem področju sem popolna začetnica.
Tatjana

Odgovor:
Ko kuža napolni leto, morda kak mesec več, je zrel za slikanje kolkov (takrat je zaradi njegovega razvoja slikanje najbolj primerno). Izvid vam bo povedal, ali je kuža primeren za nadaljno vzrejo. Na eni od razstav za nemške ovčarje opravite oceno zunanjosti. Temu sledi izpit IPO I. Zajema vse tri discipline (poslušnost, sled in obrambo). Izpit boste opravljali v kinološkem društvu, zato svetujem, da čimprej navežete stike z njimi. Po uspešno opravljenem izpitu pa opravite še vzrejni pregled, ki ga mora kasneje ponoviti še enkrat in si tako pridobi doživljenjsko vzrejno dovoljenje. Seveda vam svetujem, da se razstav udeležite že sedaj, s kužkom ali brez, ter si ogledate, kako stvari potekajo (že 12. maja je razstava psov v Škofji loki, ki jo organizira Klub ljubiteljev nemških ovčarjev Slovenije). Pa veliko uspeha!

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 21:50:55 (1673 x prebrano)
O vzrejnih pregledih

Vprašanje:
Zanimajo me vse informacije glede vzrejnega pregleda belega višavskega terierja (kje opravljajo preglede, standardi, ali mora biti pes predhodno včlanjen v klub, cena, telefonska številka za dodatne informacije,...).
Blaž

Odgovor:
Vzrejne preglede za terierje (razen lovskih), torej tudi višavce, opravlja Vzrejna komisija Slovenskega kluba za terierje dvakrat letno, spomladi in jeseni. Kraj in datum pravočasno objavijo v reviji Kinolog. Istočasno objavijo vse pogoje za pristop k vzrejnemu pregledu.
Višavec mora imeti pred vzrejnim pregledom telesno oceno, ki jo dobi na ocenjevanju zunanjosti ali na razstavi psov. Telesno oceno lahko pridobi pes neposredno pred vzrejnim pregledom.
Na vzrejni pregled se je potrebno predhodno prijaviti (naslov in rok prijave bo objavljen v Kinologu), spomladanski bo 31.3.2002 na vadbišču KD Domžale. Prijavi je potrebno priložiti fotokopijo rodovnika in telesne ocene, če jo pes že ima.
Vzrejni pregled stane 4300.- SIT za člane kinoloških društev, 8600.- pa za nečlane.

Odgovarja: Brigita Kremser


Dodal/a jana 22.10.2003 21:49:30 (1667 x prebrano)
O vzrejnih pregledih

Vprašanje:
Sem lastnica enoletnega dolgodlakega jazbečarja in ker nimam izkušenj z razstavami in vzrejnimi pregledi, bi vas prosila, če mi lahko poveste, kdaj so vzrejni pregledi za jazbečarje v Mariboru ali bližnji okolici, ali pa mi svetujete, kje bi našla odgovor.
Tina

Odgovor:
Predlagam, da se obrnete na Klub ljubiteljev psov jamarjev, ZLD Ljubljana, Župančičeva 9, Lljubljana, tel. (01) 251 49 00, kontaktna oseba pa je g. Risto Verbič.
Prepričana sem, da vam bodo z veseljem posredovali informacije.

Odgovarja: Jana Pahovnik


« 1 ... 30 31 32 (33) 34 35 36 ... 56 »
domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.