mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa
Kdo je tukaj?
admin: 0 | gosti: 33  

ISSN 1581-3258
2000-2023 © Jana

mojpes.net na Facebooku


« 1 ... 27 28 29 (30) 31 32 33 ... 56 »
Dodal/a jana 23.10.2003 9:46:49 (1787 x prebrano)
O tem in onem

Vprašanje:
Sem novopečeni in srečni lastnik čistokrvenga psa rottweilerja. To mi je prvi pes te pasme in se mi poraja vprašanje glede repa. Zanima me, koliko vretenc se psu pusti v repu, ko se mu ga odreže. Namreč pri nekaterih opažam, da imajo po eno ali dve, nekateri pa niti enega. Kaj je pravilno?
Rade

Odgovor:
Predlagam, da se obrnete na Klub ljubiteljev rottweilerjev Slovenije, g. Rajko Rotner, tel. 01 787 85 68 in 041 391 141. Tam vam bodo dali natančne podatke, ki vas zanimajo, hkrati pa vam lahko povedo tudi marsikaj koristnega o vzgoji vašega novega pasjega družinskega člana.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 23.10.2003 9:45:41 (2885 x prebrano)
O opremi

Vprašanje:
čeprav se nam bo nemški bokser pridružil šele drugo leto spomladi, že zdaj zbiramo informacije. Prispevki o klikerjih so me navdušili, sploh, ker sem brez prisile (za klikerje takrat še nismo vedeli) dvajset let nazaj učila tudi svojega nemškega ovčarja. Zanima me, kje kliker lahko kupim.
Mojca

Odgovor:
Kliker lahko kupite v nekaterih bolje založenih trgovinah za male živali, za več informacij pa se obrnite na gospo Manjo Žiberna, predsednico Kluba ljubiteljev psov Divača.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 23.10.2003 9:44:33 (4122 x prebrano)
O tem in onem

Vprašanje:
Imam en problem in sicer nikjer ne najdem nobenih podatkov o pasjih hotelih in sicer na štajerskem ali v bližnji okolici?
Laura

Odgovor:
Seznam nekaterih hotelov lahko najdete tukaj!
Nekaj jih je tudi na Štajerskem.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 23.10.2003 9:42:55 (2468 x prebrano)
O opremi

Vprašanje:
Naša psička pri vožnji z avtom (R5) rada sedi in gleda naokoli in zelo redko leži. Ker pa jo peljemo na zadnjem sedežu in je ona še kar velika, je seveda takšno prevažanje precej nevarno. R5 nima varnostnih pasov na zadnjih sedežih, tako da si s tistim pasom, ki je narejen za pričvrstitev na varnostni pas, nismo mogli pomagat. Kužice ne mislimo prevažati v prtljažniku (tudi s tem imamo slabo izkušnjo iz trčenja, k sreči kužice takrat ni bilo z nami). Mi lahko svetujete, kako bi poskrbeli za njeno varnost tekom vožnje?
Katarina

Odgovor:
Iz vašega opisa sklepam, da varnostno oprsnico za prevažanje psa v avtu že imate, niste pa jo mogli uporabiti. Pomagate si lahko takole: v prtljažniku pritrdite daljši povodec ali močnejšo okroglo vrvico, ki ima na obeh straneh karabin. Ta povodec ali vrvico med sedežem in naslonjalom potegnete v
prednji del. Dolg naj bo toliko, da bo karabin povodca segel na zadnje sedeže, nikakor pa ne do roba ali celo preko. Karabin pripnete na oprsnico in zadeva bo rešena. Psička bo lahko sedela, ležala in se premikala na levo in desno po sedežu, ne bo pa mogla na tla. V primeru nenadnega zaviranja ali trka jo bo povodec zadržal.
Druga varianta pa je postavitev kovinske ograje za prednjimi sedeži. Dobijo se teleskopske, ki so prilagodljive po višini in
širini ter se v nekaj minutah postavijo in odstranijo. Mehke mrežaste pregrade ne priporočam, ker pri večjem psu ne zavarujejo dovolj in so bolj vizualnega značaja. Srečno!

Odgovarja: Danica Simončič (Gali Ljubljana)


Dodal/a jana 23.10.2003 9:41:32 (1956 x prebrano)
O vzgoji

Vprašanje:
Sva lastnika 10 tednov starega samčka pasme border collie. Sicer je izredno hitro učljiv, tudi ukvarjava se z njim izredno veliko, imava pa en problemček. Zmeraj namreč grize in, če nisva dovolj hitra, tudi požre vse, kar najde. Ponavadi so to črvi, polži, koščice ali celo kamenje. Ima dovolj igrač za grizenje in žvečenje (vrv, žogico iz gume,...), prav tako mu skušava preprečiti žvečenje ostalih stvari z odločnim "ne" in mu takoj ponudiva njegove igrače ter ga pohvaliva, ko jih začne gristi. Skrbi naju za njegovo zdravje, prav tako pa je kar mučno zmeraj gledati psu pod gobec med sprehodi, še posebej, ko se stemni. Razmišljala sva tudi že o najlonskem nagobčniku, a misliva, da to ne bi bila prava metoda.
Nina in Tomaž

Odgovor:
Svetujem vam nadzor, čeprav verjamem, da je neprijetno gledati psu ves čas pod gobec. Nadzor bo lažji, ko bo pes na povodcu, saj se takoj ustavi za dlje časa, če želi kaj požreti. Ko bo prost, se z njim igrajte (npr. prinaša naj vam žogico ali kakšno drugo igračo). Najlonski nagobčnik pa mu verjetno ne bo preprečil, da ne bi česa manjšega požrl ali polizal.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 23.10.2003 9:40:31 (1756 x prebrano)
O tem in onem

Vprašanje:
Imamo psa rottweilerja, starega 3 mesece in nas zanima, koliko časa na dan naj bi tak pes potreboval za vadbo, sprehode...
Mihaela

Odgovor:
Pri treh mesecih še ni za govoriti o času za vadbo, saj ne vem, kaj bi naj mladič vadil. Sprehajajte se toliko, da bo lahko opravil potrebo in se z njim igrajte. Vsekakor pa mu dajte čas za počitek, saj je še "dojenček".

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:43:10 (1841 x prebrano)
O tem in onem

Vprašanje:
Imam basseta starega leto in pol. Na splošno je zelo igriv in prijazen, boji pa se vožnje z avtomobilom, poleg tega pa v avtu tudi bruha, zato moram pred vsakim izletom ali daljšo vožnjo načrtovati njegovo prehranjevanje - dokler nismo na cilju, mu ne dam jesti. Zanima me, kako bi ga najlažje navadil, da se ne bi bal avtomobila, oziroma da bi se z veseljem vozil v njem, ter kako bi rešil problem bruhanja.
Aljaž

Odgovor:
Preberite odgovor "Škotska ovčarka in vožnja v avtomobilu".

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:42:07 (1795 x prebrano)
O šolanju

Vprašanje:
Imam 5 mesečno labradorko in sem doma v okolici Grosuplja. Na noben način (internet, tel.imenik) ne dobim telefonske številke ali naslova pasje šole ali kinološkega društva iz Grosuplja. Povsod je napisan samo p.p. in poštna številka Grosuplja, kar mi pravzaprav čisto nič ne pomaga. Prosim vas za pomoč, ker verjetno razpolagate z veliko več informacijami kot jih imam sama.
Nataša

Odgovor:
Pokličite g. Braneta Puša na tel. (01) 787 32 55.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:41:07 (2081 x prebrano)
O brejosti in paritvi

Vprašanje:
Psička je stara leto in pol. Sedaj je dva meseca po drugi gonitvi in se zelo nevsakdanje obnaša. Dela si gnezda iz oblačil ali posteljnine, cvili, ves čas nosi žogico, ne je, noče biti zunaj. Ali je mogoče, da je navidezno breja oz. da ima mladičke in koliko časa lahko to traja. Istočasno vas sprašujem, kakšen vpliv bi bil na njeno psiho, če bi jo za mesec dni dali k pasjemu učitelju v bokse, ker se pripravlja na izpit IPO 1. Sedaj živi ves čas z nami, zunaj ali notri, kjer želi, ponoči spi pri nas in je zelo navezana na nas. Skrbi me, da ne bi dobro prenesla pravega pasjega življenja v pesjaku.
Suzana

Odgovor:
Res lahko gre za navidezno brejost.
Ne razumem, zakaj bi bila psička pri pasjem učitelju pred izpitom IPO 1. Sama sem s svojim psom opravila vse tri izpite, pa je kuža ves čas živel z menoj.
Vsaka ločitev je za psa boleča, predvsem, če je zelo navezan na lastnike.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


Dodal/a jana 22.10.2003 23:40:06 (1497 x prebrano)
O vzrejnih pregledih

Vprašanje:
Imam mladega višavskega terierja, ki nima rodovnika. Ali je možna ocenitev psa in kakšen je postopek?
Dare

Odgovor:
Uradna ocenitev psa brez rodovnika ni mogoča.

Odgovarja: Lili Ograjenšek


« 1 ... 27 28 29 (30) 31 32 33 ... 56 »
domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.